Jednorázovka: Za každým mrakem se skrývá slunce

13. srpna 2010 v 11:23 | Katie |  Jednorázovky
Mám chvilku času, tak přidávám jednu depresivní povídku. Je tak nějak o ničem a o nikom, i když na konci je zmíněno jméno postavy... No, snad se vám bude líbit, mně osobně přijde zoufale strašná...


    Bylo brzo ráno. Paprsky probleskovaly mezi šedivými mraky a dopadaly na mokrou silnici. Poslední měsíc pořád pršelo. Počasí dokonale vystihovalo náladu mladého muže, který se právě probouzel ve svém londýnském bytě. Asi před měsícem vyšel školu čar a kouzel v Bradavicích s naprosto excelentními výsledky. Ale to mu bohužel nezajistilo místo na žádné další škole. Měsíc chodil od dveří ke dveřím a žádal o práci, ale nikde by ho nezaměstnali. Zkoušel i různá mudlovká zaměstnání. Proč by nemohl žít jako mudla? Žádnému zaměstnavateli se však nelíbila jeho "nemocná matka". Každý měsíc za ní musel jezdit a to by znamenalo jedno nebo dvoudenní absenci, což si ale nikde nemohl dovolit.
    Vstal z postele a oblékl si staré odrbané džíny a vytahané tričko. Sedl si k oknu, vyhlédl ven, kde opět začínalo pršet, smutně si povzdechl. Co měl dělat? Přátelé na něj neměli čas, každý řešil jiné problémy, než utěšování chudáka vlkodlaka. Ti nejlepší by si čas určitě našli, ale těm by nepřiznal, že je na tom takhle zle. Oni měli svých starostí dost. Jaké pomůcky si pořídit do svých nových škol, jak vymyslet bydlení bez rodičů… Bylo toho hodně.
    Přes ošuntělé tričko si přehodil starý děravý plášť a vyšel do ponurých ulic studeného dne se stále nezodpovězenou otázkou. Má cenu dál hledat nějaké místo, nebo to má vzdát? Skoro propadal depresím. A to si myslel, že je na tu skutečnost už zvyklý. Na to, že je pro většinu lidí méněcenný. Ve škole sice měl spoustu kamarádů, ale málokdo to věděl. A ti, kteří to věděli, ho měli rádi. Ale našli se i lidé, kteří ho odsuzovali. Nic však nebylo tak těžké jako bez podpory čelit pohrdání, kamkoliv přišel.
    Když se do londýnských ulic znovu spustil déšť ani ho to nepřekvapilo. Pouze se zachumlal do pláště, který mu nebyl stejně k ničemu. Byl tenký a děravý. Mokré vlasy mu splývaly podél obličeje a crčely mu z nich proudy vody. Slepené pramínky se přitiskávaly na jeho obličej a on to mlčky snášel, aniž by se snažil nějak schovat.
    Na ulici byl sám, poslední opozdilce vyhnal domů prudký déšť. Nevadilo mu to, stejně byl ve stavu, kdy se lidem raději vyhýbal. Blížil se úplněk a on si znovu uvědomoval, co je. Žádný člověk, hrozná stvůra, které není pomoci. Nemá právo na lásku, na přátelství, na pochopení, na soucit ani na život. Kolikrát si přál skoncovat se svým bídným životem. A poslední měsíc ho to napadalo čím dál tím častěji. Ale na to neměl dost odvahy. Na rozdíl od všech jeho kamarádů nebyl příliš odvážný. Bál se všeho možného. Ačkoliv každý strach dokázal překonat nebo utlumit, bál se něčeho, co utlumit nešlo. Bál se sám sebe, bál se svého stínu, bál se skutečnosti. Bál se toho, že před sebou neuteče. Ať půjde kamkoliv bude ho pronásledovat jeho vlkodlačí podstata. Nikdy nebude moci někam přijít a chovat se jako bezstarostný mladík. Protože on měl starosti od malinka. Spoustu starostí.
    Nečekaně vykouklo sluníčko. Pohlédl překvapeně na oblohu a spatřil světlounkou duhu. Déšť pomalu ustával, až se změnil v příjemnou teplou spršku. Pak ustal úplně. Slunce počalo vysoušet vozovku, střechy i jeho plášť a vlasy. Pousmál se. Za každým mrakem se přece skrývá slunce. Pak se ironicky ušklíbl a v duchu se okřikl. Ano, za každým mrakem se skrývá slunce. Ale nikdy ne pro tebe. Jsi nicka. Odkdy svítí slunce pro vlkodlaky? Nebuď naivní, Remusi Lupine!
Tak co říkáte? Prosím, komenty :D
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Naty Naty | Web | 13. srpna 2010 v 19:30 | Reagovat

To bolo tak krásne a smutné zároveň :-) :-( Nádhera :-) Chudák Remus :-( Je mi ho ľúto :-( Perfektne si vystihla myseľ vlkodlaka vylúčeného zo spoločnosti :-) Dokonalosť! :-) Teraz sa idem pustiť do tvojich poviedok :-) A mimochodom nespriatelila by si? :-)

2 Alice Cullen-Hale Alice Cullen-Hale | Web | 14. srpna 2010 v 10:33 | Reagovat

Je krásná:-) Moc se ti povedla Kačulinko! Je sice hodně smutná,ale zároveň moc pěkná!

3 *-Maggie-* your *Affs* *-Maggie-* your *Affs* | Web | 14. srpna 2010 v 17:36 | Reagovat

náhodou je fakt dobrá ;-) si dobra ;).. p.s. jsem zase doma.. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama