Prosinec 2010

Cerf-volant

28. prosince 2010 v 19:50 | Káťule |  Klipy a Mp3
Úžasné video z filmu Slavíci v kleci...Jedna z posledních scén, která mě vždycky rozbrečí....Taková silná.
No, můžete se na ni podívat. Je úžasná, ačkoliv se v ní Jean-Baptiste Maunier prakticky neobjeví...
Jen pro úvod, abyste pochopili...Clement Mathieu je vyhozen ze školy a jeho žáci mají zákaz se s ním rozloučit. Přesto je Mathieu zklamaný, že ani jeden chlapec neporušil zákaz a nepřišel za ním...Ale...(video :D)


No, není to úžasné? :-)

Vois sur ton chemin

26. prosince 2010 v 15:55 | Káťule |  Klipy a Mp3
Tady jedno videjko, kde zpívá (jak jinak než) Jean-Baptiste Maunier...:D
Je v něm několik verzí, jak zpívá písničku Vois sur ton chemin. Dalo mi docela práci najít video, kde zpívá svoje sólo, jinak písničku zpívá sbor.
1. verze je z filmu Slavíci v kleci, takže ze začátku je to potichu a postupně se to stává hlasitější, jak k němu Clement Mathieu přichází blíž.
2. a 3. verze je z nějaké show
4. verze je z jiné show, tam písničku zpívá s jinými slovy...
A konečně poslední verze (ta začíná 1:06, klidně si to tam přetočte, protože do té doby je to dost nekvalitní. Ta je z oficiálního soundtracku k filmu. Zpívá sbor, ale je tam zachováno Jeanovo sólo...


Kdyby to nešlo zobrazit (jsou s tím problémy), najdete to tady.

Omluva

25. prosince 2010 v 8:13 | Káťule |  Kecíky
Ahojky,
píšu, jen abyste věděli, že pořád žiju. Vím, že se tenhle rok moc neozývám. Je mi to líto. Chtěla jsem vám dát k Vánocům kapitolu, ale ještě jsem ji nestihla dopsat. No, nezlobte se.
Přeju krásný Vánoce a doufám, že jste od Ježíška dostali všechno, co jste si přáli.
Káťule

Osud :)

18. prosince 2010 v 9:51 | Káťule |  Kecíky
Ahojky lidičky,
představte si, že mi došla dost dobrá věc. Osud existuje! A možná mě má i rád :D.
No nic, v CČ vysvětlení.

Les Petits Chanteurs de Saint-Marc - Caresse sur l'ocean

17. prosince 2010 v 17:34 | Káťule |  Klipy a Mp3
Tak dobře, přísahám, že dneska už je to poslední video, kde se vyskytuje Jean-Baptiste Maunier :D. Tady zpívá sólistu a je to taky jedna z písniček, která se objevila ve filmu Slavíci v kleci. Písnička se jmenuje Caresse sur l'ocean. Zpívá se sborem Les Petits Chanteurs de Saint-Marc, kam chodil, když byl malý... Aspoň doufám, že jsem si to dobře přeložila, bylo to francouzsky :D.


Jean-Baptiste :)

17. prosince 2010 v 17:14 | Káťule |  Klipy a Mp3
Tak tady další videjko :D. Ani se nemusíte dívat na ty fotky (i když o hodně přijdete, když to neuděláte :D), jde hlavně o to, že v tomhle videu zpívá většinu písniček... Kromě těch, kde zpívají ženy :D. No, není to úžasný hlas?


Jean-Baptiste Maunier

17. prosince 2010 v 16:41 | Káťule |  Klipy a Mp3
Kruci, mám pocit, že jsem se zamilovala :D. Jako vážně. V posledních dnech jsme o francouzštině koukali na úžasný film (v originále s titulky) - Slavíci v kleci. Film byl úžasný, určitě se na něj podívejte, dá se dobře sehnat na netu online (v češtině). Ale pozor, varuju stejné případy jako jsem já, balení kapesníčků nutné!! :D
No, a jednou z hlavních postav v tom filmu je Pierre Morhange. Hraje ho Jean-Baptiste Maunier. A je vážně krásnej a co víc, taky úžasně zpívá. 22. prosince mu bude 20 a je pořád tak hezkej a pořád hezky zpívá.
Podle mě je to vážně talent, když má někdo tak úžasný hlas a ještě je tak úžasný herec.
V CČ nějaká videa...

Jednorázovka: Love triangle

16. prosince 2010 v 19:52 | Káťule |  Jednorázovky
Tak jsem dneska rychle na počítači nadatlovala jednorázovku, která mě napadla úplně náhodou. Než jsem myšlenku zapomněla, napsala jsem ji a teď vám ji sem dávám. (Ať už to mám z krku a nemusím na to myslet :D.) Berte, prosím, ohled na to, že jsem ji teď dopsala a byla jsem líná ji po sobě číst :D.
Název dost vypovídá. Dlouho nejsou v povídce používaná jména, aby byla napětí větší. No, jsem zvědavá, co na to řeknete :D.


Soutěž 0.9

15. prosince 2010 v 17:37 | Káťule |  Soutěže do online hry
Tato soutěž je pouze pro registrované!
Registrujte se zde.

Tak je tu devátá soutěž.
Bude probíhat, než napíšu stop.
Za zúčastnění získáte pět bodů.
Za každou správnou odpověď získáte 2 body.
Pokud budete mít vše správně, získáte deset bonus bodů.
Zúčastnění probíhá následovně: do kolonky jméno v komentářích napište jméno své postavy a její rasu (např. Cathy Amy Lowell - vlkodlak). Není povinné vyplňovat mail ani blog. Do textu komentáře uveďte správné odpovědi.

Výsledky 0.8

14. prosince 2010 v 20:06 | Káťule |  Výsledky soutěží
Výsledky 8. online hry... V CČ...

2. kapitola: Prefektská schůze

14. prosince 2010 v 19:49 | Káťule |  Tanec k lásce
Takže kapitolka pro Bonbooonka... Tanec k lásce... Přiznám se dobrovolně, že je to asi 2 roky, co jsem napsala tuhle povídku, takže podle toho taky vypadá. Dost ji nesnáším, protože je celkově o ničem a ještě blbě psaná. Navíc tahle kapitola je děsně krátká, protože ji hlavně zabírá seznam prefektů :D. Vycházela jsem z mého tehdejšího přesvědčení, že na kolej jsou vždycky dva prefekti (holka a kluk) vždy v pátém ročníku, takže jsem si říkala, že logicky musí být i dva v šestém ročníku a dva v sedmém. A když jsme u toho, z Lily se stala primuska, tak ji podle mě musel někdo nahradit... No, to jsem si tenkrát myslela. Takže se nezarážejte nad sáhodlouhým seznamem asi 24 jmen prefektů :D. Jinak pro vaši informaci, ten seznam není celkem k ničemu, ta jména už v celé povídce nezazní ani jednou :D.


Inspirace

14. prosince 2010 v 17:21 | Káťule |  Klipy a Mp3
Ahojky,
omlouvám se, že jsem se dlouho neozvala, já vím, jsem hrozná. Nejen že nenapíšu, ale nepřidám ani objednanou kapitolku... Snad se brzo polepším... Za to vy jste se docela rozjeli a komentujete soutěže. Plánuju druhé kolo té velké o hodně bodů, tak se těšte, až skončí ten první díl (1.1.2011 - v 00:00), tak se tady (možná) objeví druhý díl :D. Jó, když má někdo snahu, tak se to cení :-).
No, teď jen narychlo...
Tady jedna písnička, kterou jsme dneska poslouchaly ve škole, Lucko, ty víš ;-). Tak si ji můžete poslechnout. Určitě ji znáte :D.

POZOR! Super šance získat body navíc!

8. prosince 2010 v 15:35 | Káťule |  Soutěže do online hry
Tato soutěž je pouze pro registrované!
Registrujte se zde.

Pozor! Je tu soutěž k online hře navíc! Ještě nebyla uzavřená 8. soutěž, dál můžete posílat odpovědi. Tahle soutěž je navíc, máte ji ode mě k blížícím se Vánocům.
Bude probíhat do 1.1. 2011, přesně do 00:00. Neslibuju, že ji vyhodnotím hned po skončení, ale komentáře po termínu už nebudu počítat
Za zúčastnění získáte DVACET bodů!
Za každou správnou odpověď získáte 10 bodů.
Pokud budete mít vše správně, získáte deset bonus bodů.
Zúčastnění probíhá následovně: do kolonky jméno v komentářích napište jméno své postavy a její rasu (např. Cathy Amy Lowell - vlkodlak). Není povinné vyplňovat mail ani blog. Do textu komentáře uveďte správné odpovědi.


Soutěž 0.8

7. prosince 2010 v 13:16 | Káťule |  Soutěže do online hry
Tato soutěž je pouze pro registrované!
Registrujte se zde.

Tak je tu osmá soutěž.
Bude probíhat, než napíšu stop.
Za zúčastnění získáte pět bodů.
Za každou správnou odpověď získáte 5 bodů.
Pokud budete mít vše správně, získáte deset bonus bodů.
Zúčastnění probíhá následovně: do kolonky jméno v komentářích napište jméno své postavy a její rasu (např. Cathy Amy Lowell - vlkodlak). Není povinné vyplňovat mail ani blog. Do textu komentáře uveďte správné odpovědi.

4. kapitola: Změna

1. prosince 2010 v 17:42 | Káťule |  He's a werewolf!
A pozor, jedna kapitolka pro Naty k povídce He's a werewolf! Snad se vám bude líbit. Tuhle povídku píšu asi nejradši, takže mě těší, že se líbí i vám (alespoň pokud do komentů nelžete a nevybíráte si ji jen tak, pro nic za nic :D). Tak snad vás nezklamu ;-). Krásný počteníčko.
Jen pro vaši informaci... Všechny povídky si píšu dopředu, aby pak bylo přidávání rychlejší (sice to moc nepomáhá :D...). A u téhle povídky mám napsaných zatím 10 kapitol a to rozhodně ještě nekončím :D. Tak doufám, že vás to potěšilo ;-).