Duben 2011

4. kapitola: Zvláštní rozhovor s Kráturou

30. dubna 2011 v 21:36 | Káťule |  Broken heart never really heals
Tak jo, slavte, slavte :D. U nás jsou pořád ségřiny kamarádky a dělají trošku kravál :D. Ale neváá :D. Já se dívám na Pretty woman, ale protože to znám zpaměti, rozhodla jsem se u toho přepsat kapitolku k Broken heart never really heals... Tak si to užijte. A k téhle povídce nám zbývají už jen dvě kapitoly (když se nepočítá tahle :D)... A abyste si nemysleli, ubližování Siriusovi mi nedělá nijak dobře :-). Takže mě nesmíte zavraždit za to, jak se k němu chovám... /Teda, ne já, ale jak nechávám postavy se k němu chovat...Však víte, jak to myslím :D/

A je to za námi...

30. dubna 2011 v 15:29 | Káťule |  Kecíky
Ahojky,
všimli jste si toho, jak zájem lidí hrozně rychle opadá, když něco skončí? Včera jsme se mohli podívat na královskou svatbu a večer na film William a Kate. Internet byl zásobený fotkami, které lidi nahráli třeba jen půl hodiny po pořízení. Celý svět se sjížděl před Buckinghamským palácem, Westminsterem a všemi ulicemi, kterými projížděla auta nebo kočár. Kdo se nedostal do Británie, sedl si před televizní obrazovku a hltal každé slovo slibu. Všechni uživatelé YouTube okamžitě vyhledávali videa polibku nebo příjezdu Kate. Všude byly články ať už normální, které popisovaly, co se děje, nebo bulvární, které kritizovaly šaty Kate, Williamovu vojenskou čepici, královnin kostýmek... Tímhle se nesnažím házet všechny do jednoho pytle. Samozřejmě bylo dost lidí, kterým to bylo jedno a šlo to absolutně mimo ně. Jde mi spíš o to podotknout, jak se z toho spousta lidí včera mohla zbláznit a dneska už nenajdete ani stopu po včerejší slávě. Po polibku se lidi od Buckinghamu začali vytrácet a kdyby v pondělí neměli v Británii pořád volno, tak by si na svatbu ani nevzpomněli :D. To ovšem není nic, co bych jim zazlívala. Já svatbu mimochodem viděla v přímém přenosu a byla to ta nejnudnější svatba, jakou jsem kdy viděla. Kate a Pippa měly nádherné šaty. Ale jinak... A nebyla jsem sama, kdo si to myslel - Princ William se tvářil jako já při hodině fyziky :D... Div že si nepodepřel hlavu.

Chci staršího bráchu :D

26. dubna 2011 v 15:39 | Káťule |  Trošku srandy :-)
Tak tohle jsem našla na Facebooku a dost mě to dostalo :D. Je to fakt sradna a taky asi VĚTŠINOU pravda :D.
CČ :D (nechci vás připravit o tu srandu :D)

If you wanna be somebody...

26. dubna 2011 v 15:19 | Káťule |  Kecíky
Ahojky,
tak jak se máte po Velikonocích? My máme ještě dneska volno a já byla včera přesvědčená, co všechno dneska udělám. No, dopadlo to, jak se dalo čekat. Udělala jsem zatím to nejnutnější a zbytek dodělám zítra :D. No, zase jsem si krásně odpočinula, už si nepamatuju, kdy jsem se naposledy takhle válela jako dneska :D.
Ale abych si nekřivdila, pověsila jsem prádlo, umyla nádobí, udělala polovinu úkolů :D. No, ještě mě čeká vytírání (to udělám až zítra :D), zbytek úkolů a taky si plánuju dneska ještě zaběhat :D.
Jinak jste si určitě všimli, že jsem zveřejnila novou kapitolu. Tak doufám, že se bude líbit :D.
A abyste to nepřehlédli, nedávno jsem udělala dvě nové soutěže. Zatím se u první zúčastnil jeden člověk a u druhé žádný. Byla by to škoda nechat být ;-).

5. kapitola: Kluci

26. dubna 2011 v 9:53 | Káťule |  Zapletená do sítě lží
A tady kapitolka na přání pro Alici Cullen-Hale...Je to k povídce Zapletená do sítě lží...A abych se přiznala, tímto jste právě vyčerpali zásobu mých dopředu psaných kapitol k téhle povídce :D. Takže se na to budu muset vrhnout a psát dál... V téhle povídce mám tolik plánů a zatím jsem neuskutečnila ani jeden :-)... Jinak tuhle kapitolu jsem kdysi psala asi třikrát, protože se mi dvakrát neuložila...(nechápu proč, já jsem ji dávala uložit :D). No, myslím, že jí to prospělo... Ne, že by teď byla světová, ale nějak se mi povedlo okrájet nudné rozhovory a přidat tam něco dalšího :-)...
Tak se pusťte do čtení, nebudu zdržovat :-). Ať se líbí :-)Rozhovor o postavách s JKR 3/3

25. dubna 2011 v 12:04 | Káťule |  Rozhovory apod.
A jsme u konce... Poslední část rozhovoru... :D


  • O Grindelwaldovi
ES: Dalším z vítězů naší soutěže je osmnáctiletá Helen Poole z Thirsku v Yorkshiru - zároveň jedna z autorek knížky pro fanoušky s názvem "Plot thickens". Tahle otázka se týká Grindelwalda a pravděpodobně už víte, že se na to zeptáme.
JKR: Uhmm.

Rozhovor o postavách s JKR 2/3

25. dubna 2011 v 12:02 | Káťule |  Rozhovory apod.
Tak tady druhá část rozhovoru, který jsem nakousla v minulém článku (zveřejněném před dvěma minutami :D)...

  • O Lence
MA: Během práce na šestém dílu jste řekla, že psaní určité pasáže Vám působilo až škodolibou radost. Pamatujete si, co to bylo?
JKR: Bože můj (dlouhé ticho, zatímco Jo přemýšlí)… Co to bylo? Spíš si myslím, že to byla taková metafora. Vzpomínám si, že co jsem si hodně užívala, bylo psaní té části, ve které Lenka komentuje famfrpálový zápas. To mě doopravdy bavilo.
Víte, to vlastně bylo úplně poslední famfrpálové utkání. Když jsem to psala, moc dobře jsem si uvědomovala, že to je naposledy, co o famfrpálu píšu. Abych byla upřímná, famfrpál byl jako prokletí mého života, tedy co se Harryho týče. Famfrpál v knížkách je nutností, protože lidé vědí, že ho Harry hraje, proto se tam musí objevit. Ale je tam nějaký limit, kolikrát je můžu nechat hrát a navíc pokaždé musím přijít na něco nového, abych pořád nepsala jedno a to samé. Při psaní šestky jsem měla tenhle skvělý nápad - Lenka jako "sportovní" komentátorka, to byl nápad roku. Je to takový komentář, který bych asi předvedla já, protože jsem… (smích). Každopádně tohle byla část, kterou jsem si vážně užívala.

Rozhovor o postavách s JKR 1/3

25. dubna 2011 v 12:00 | Káťule |  Rozhovory apod.
Ano, ano, já vím, už vám ty rozhovory lezou krkem... Ale já našla jeden úžasný! Když jsem ho překopírovala do wordu, měl přes 20 stránek (i moje "sestříhaná" verze má 19 stránek, proto to budu muset bohužel rozdělit na části - nastavím, aby se zveřejňovaly s dvou minutovým rozestupem :D), tak jsem z toho vytahala jen otázky, které nám něco řeknou. Já vím, je zajímavé přečíst si, kde JKR psala nejraději a s kým to konzultovala, ale víc zajímavé mi přijde, jaký měla vztah ke které postavě. Takže vytahuji informace o postavách.
(Holky, jak moc vás bolí zadky? To je přesně jeden z důvodů, proč jsem tak nadšeně souhlasila s odjezdem na hory :D.)
Pozn.: Jestliže se stane, že mluví o nějaké postavě, potom o něčem jiném a pak se vrací, zkopíruju jen to o té postavě a do té mezery dám (...), abyste poznali, že tam je určitý skok. Jinak by to možná nedávalo tak úplně smysl :-).


Rozhovor s JKR - 3. část

24. dubna 2011 v 12:00 | Káťule |  Rozhovory apod.
A tady třetí část rozhovoru :D. Je vážně docela dobrý :-)

mnich: Kdybyste žila v kouzelnickém světě, kterou práci byste vykonávala?
JK Rowlingová říká: Nemůžu si vzpomenout na něco, co bych dělala radši než psaní, tudíž předpokládám, že bych psala knihy o zaklínadlech a kouzelných slovech.

Rozhovor s JKR - 2. část

23. dubna 2011 v 12:00 | Káťule |  Rozhovory apod.
A tady pokračování minulého rozhovoru... :D...něco mě pobavilo :D... Konkrétně např.: "To by Ron musel být Ronaldou." nebo "To by Ron taky rád věděl." :D
Až si přečtete, pochopíte :D

Leanne from Eastbrook Primary School - Hemel Hempstead: Kdybyste mohla strávit jeden den s někým z vašich knih, kdo by to byl a co byste dělali?
JK Rowlingová říká: Nejradši bych ten den strávila s Harrym. Vzala bych ho někam na jídlo a omluvila se mu za to, co všechno musel v životě kvůli mně prožít a čím vším jsem ho nechala projít…

Rozhovor s JKR - 1. část

22. dubna 2011 v 12:00 | Káťule |  Rozhovory apod.
Ahojky,
jak jistě víte, dnes odjíždím na hory. A tady jsem vám přednastavila část rozhovoru s JKR. Další část přijde někdy příště :D...Možná už zítra. Je to starý rozhovor (4.3. 2004), ale myslím, že pořád zajímavý :D...

Bobby: Přemýšlíte o napsání knihy (série knih) o tom, co bylo před Harryho narozením?
JK Rowlingová říká: Ne, ne. Nebudete je potřebovat, až dopíšu poslední díl. Všichni budete vědět, co byste měli.

Máte se na co těšit, fanoušci HP xD

21. dubna 2011 v 17:19 | Káťule |  Kecíky
Ahojky,
zítra odjíždím na hory, jak jistě víte. A mám pro vás překvapení :D. Připravila jsem a přednastavila pro vás pár rozhovorů s JKR. Poslední dobou jsem se o nich dost zmiňovala, tak jsem některé připravila. Já vím, HP7 byl poslední díl, ale stejně je zajímavé si přečíst, jaký měla JKR vztah ke kterým postavám, jaké měla plány a úmysly. Jsou celkem dva - první by šel dát i do jednoho článku, ale nějak jsem si říkala, že na vás nechci chrlit tolik informací najednou :D. Takže první část bude zítra, druhá pozítří a třetí popozítří. Ten druhý byl dokonce tak dlouhý, že jsem ho rozdělila na tři části, jinak by se do článku nevešel :D (budou v pondělí, vždy po dvou minutách další :D) a i tak jsem ho pečlivě prošla, "sestříhala" a uspořádala, aby to bylo jen o postavách a aby úseky o jednotlivých postavách byly u sebe. Pokud teda hledáte třeba je Siriuse, máte to hezky na jednom místě :D.

Les vacances :-)

20. dubna 2011 v 17:09 | Káťule |  Kecíky
Ahojky!
Doufám, že jste si už aspoň částečně zvykli, že občas holt mám kecíky :D. Protože mně to vyhovuje a nehodlám na tom nic měnit :-). Zjistila jsem, že mě hrozně baví se vykecat i na ta nejvíc nesmyslná témata, když vím, že se najde aspoň pár lidí, kteří to nějak okomentují. Doufám, že vás to taky baví :D.
Jak se těšíte na přicházející prázdniny? U nás byl dnes ve škole odpočinkový den. Konečně taky jednou :D. Já jsem se vlastně celý den moc nesoustředila - první dvě hodiny jsme měli úplně volné, protože jsme měli supla, tak jsme s holkama hrály hry. Třetí hodina - nudný zápis, čtvrtá hodina - nudné počítání, tak jsem trošku pokročila v rozepsané jednorázové povídce (moc o ní neprozradím, jen snad to, že se máte na co těšit /doufám/, hodně ji konzultuju s Luckou a promýšlím každý detail...bude o AUTP Emily a Siriusovi, ale kdybych řekla víc, prozradila bych pointu :D...jen tak pro zahnání dotazů: ne, Emily není věčná fanynka bradavického sukničkáře :D), od páté hodiny měli kluci turnaj ve florbale, takže pátá hodina byla volnější chemie, počítaly jsme primitivní příklady a jinak jsme si hodně povídaly okolo a šestá hodina - češtinářka přišla s malou dcerou a přišla dost pozdě, chvíli jsme si psaly zápis, ale nijak mě to neštvalo... Sice jsem se těšila, že bychom češtinu mohly dostat volnou, ale stejně, bylo to takové volnější...

Talkshow: Remus

19. dubna 2011 v 20:39 | Káťule |  Talkshow
Nějak mě baví číst vaše odpovědi na talkshow :D, proto jsem se rozhodla pro jednu další. Bude mírně otevřenější, nechci odpověď na jednu konkrétní otázku. Jde mi o celou jednu postavu...Ano, už jsme u toho :D
Remus Lupin
(Já vím, já vím, je to příliš široký pojem, no, snad vám pomůže moje odpověď zjistit, o čem chcete psát :-). Čím delší koment, tím lepší :D, ale krátký lepší než žádný :D. Vaše názory na Remuse mě obzvlášť zajímají :D)

Every single night

17. dubna 2011 v 19:59 | Káťule |  Kecíky
Ahojky!
Ke své radosti jsem zjistila, že mě čím dál tím víc baví kromě jiného taky psát kecy na blog :D. Prostě článek o ničem, který třeba ani moc lidí nečte, ale to mi neva :D. Dočetla jsem se, že to taky zvyšuje návštěvnost, tak jsem na to zvědavá :D. Teda, ne že bych si stěžovala, samozřejmě. Musím uznat, že vám dlužím velké díky. Za poslední dobu jste se hodně zlepšili :-). Kde jsou ty časy, co jsem se skoro bála podívat na toplist? A to už je dávno pryč :-).Dřív jsem byla ráda, když jsem měla 200 za týden a teď mívám tak 260, dokonce :D. Jasně, víc by mě taky neurazilo, ale i tohle je fajn, takže všem moc moc děkuju :D.

Soutěž 1.4

17. dubna 2011 v 14:00 | Káťule |  Soutěže do online hry
Tato soutěž je pouze pro registrované!
Registrujte se zde.
Tak je tu čtrnáctá soutěž.
Bude probíhat, než napíšu stop.
Za zúčastnění získáte pět bodů.
Za každou správnou odpověd získáte pět bodů.
Pokud budete mít vše správně, získáte deset bonus bodů.
Zúčastnění probíhá následovně: do kolonky jméno v komentářích napište jméno své postavy a její rasu (např. Cathy Amy Lowell - vlkodlak). Není povinné vyplňovat mail ani blog. Do textu komentáře uveďte správné odpovědi.


Soutěž 1.3

16. dubna 2011 v 14:56 | Káťule |  Soutěže do online hry
Tato soutěž je pouze pro registrované!
Registrujte se zde.
Tak je tu třináctá soutěž.
Bude probíhat, než napíšu stop.
Za zúčastnění získáte pět bodů.
Za každou správnou odpověd získáte pět bodů.
Pokud budete mít vše správně, získáte deset bonus bodů.
Zúčastnění probíhá následovně: do kolonky jméno v komentářích napište jméno své postavy a její rasu (např. Cathy Amy Lowell - vlkodlak). Není povinné vyplňovat mail ani blog. Do textu komentáře uveďte správné odpovědi.

7. kapitola: Stěhování

15. dubna 2011 v 18:13 | Káťule |  Voice of reason
Tak konečně... Kapitola na přání Bonbooonka k povídce Voice of reason :-).
Užijte si ji...


Talkshow: Albus Severus

15. dubna 2011 v 13:01 | Káťule |  Talkshow
Ahojky,
už dlouho nebyla žádná talkshow a momentálně máme volnou hodinu, tak jsem se rozhodla rozpoutat diskuzi na téma, se kterým si už delší dobu pohrávám...
Otázka: Nezdá se vám, že slavný a dokonalý Harry Potter (ironie :D) má jednu podstatnou chybu? Dělá rozdíly mezi svými dětmi.

Někdo se asi zbláznil :-)

14. dubna 2011 v 18:59 | Káťule |  Kecíky
Ahojky,
někdo se asi zbláznil a já to nejsem. Nejpravděpodobněji je to někdo "tam nahoře" :D. Stěžovala jsem si na alergeny v ovzduší (jen v legraci :D), tak tu teď pro změnu máme radioaktivní deště :D. To už nemůžou myslet vážně :-).
Jaro se s námi pozdravilo, rozmazlilo nás a odletělo do teplých krajin, protože tady je mu moc velká zima. Tak teď mrzneme my :-). Já teda nevím, jak je kde, ale u nás je jednoduše hnusně :D.
Jinak mám radost :-). Dneska jsem byla s mamkou na nákupu a mám nové džíny a úžasné balerínky :-). Už se těším, až na ně bude počasí :-).