Překlad: Jen přátelé

16. února 2012 v 20:52 | Káťule |  Překlady
Ahojky,
tak jsem se pustila taky do překládání povídek :-). Zatím to není nic moc, schválně jsem si vybrala jen krátkou jednorázovku, abych otestovala, co na to řeknete :-). Nejsem žádná velká překladatelka, ale snad se vám to bude líbit :D. Je to povídka o Jamesovi a Lily, ale prosím, nekamenujte mě za některé zvláštní přímé řeči - to není tím překladem :D. Oba se v povídce vyjadřovali úplně jinak, než bych si představovala, že se budou normálně vyjadřovat :-).
Jinak plánuju, že bych vám sem o víkendu (doufám) hodila nějakou kapitolku :-). A taky jsem v pondělí napsala takovou svým způsobem parodii, ale spíš jsem se pokoušela jen o to, aby to bylo vtipné :-). Tak uvidíme :-).
Nezapomeňte se zúčastnit bublinky ;-).
A teď už k povídce ;-)...
Překlad: Jen přátelé

Originální název: Just Friends
Počet slov v angličtině: 870
Počet slov v češtině: 822

Remus to vždycky říkal. Mezi nimi dvěma bylo příliš napětí. 'Možná měl pravdu,' uvažoval James, když pohlédl na dívku sedící před ním, pečlivě se soustředící na kontrolu práce, kterou dokončili před pár hodinami

Procházeli si rozvrhy prefektských pochůzek. Bylo už pozdě v noci a oba byli unavení. Jen si povzdychl, jak dlouhý a nudný ten úkol byl. Ani ho nenapadlo, že by ho mohla slyšet, jenže ona vzhlédla se zlostným pohledem v tváři.

"Co?" zeptala se podrážděně.
"Nic."
"Něco se muselo stát, jinak bys nevzdychal."
"No jo, jde o to, že práce na tom rozvrhu trvá věčnost. Nemůžeme to udělat radši zítra?"
Když však viděl její výraz, napadlo ho, že říkat tohle asi nebyl nejlepší nápad.
"Udělat to zítra? A co ty ostatní věci, co musíme udělat? McGonagallová to chce mít hotové do konce týdne. Když to neuděláme teď, tak už nikdy. Pokud nezvládáš zodpovědnost, kterou máš, možná bys neměl být primus, Jamesi."

James si nemohl pomoct a odsekl jí. Byla to automatická reakce. Často se hádal s Lily a jí to vždycky tolik slušelo, když křičela, její tváře celé zčervenaly a její oči jasně zářily hněvem.
"Kdo říkal, že chci být primus? Nedostal jsem na výběr. Jestli si chceš někde stěžovat, jdi za Brumbálem. Nezvolil jsem si to, Lily, tak na mě kvůli tomu neřvi."
"Možná sis to nezvolil, ale vybrali tě. Takže se musíš řídit tím, co od tebe Brumbál očekává."
"Ale co když nechci?"
"V tom případě jsi pořád ten samý nevyspělý hajzl, jaký jsi vždycky byl. Na rozdíl od toho vyspělého zodpovědného muže, kterým jsem si myslela, že ses stal."
"To ani neříkej, Lily! Víš, že jsem se změnil, tak si přestaň lhát, abys měla záminku nemít mě ráda. Merline, Lily! Jednu jedinou věc zvorám a ty se hned chováš, jako bych se vůbec nezměnil. Už toho mám plné zuby! Co je na tom špatně, že se stávám lepším člověkem? Bojíš se, co by si ostatní řekli, kdybychom se dali dohromady? Protože koho to zajímá, co si oni myslí, sakra! Mě ne a tebe by to taky nemělo zajímat. Jediné, na čem záleží, je pravda."
"Mě to teda zajímá, co si kdo myslí, Pottere! Pracovala jsem tak tvrdě, abych se dostala až sem, abych byla primuska, abych byla respektovaná, abych ukázala, že nejsem jen nějaká malá bezcenná mudlovská šmejdka! Nemůžu to všechno jen tak zahodit. A už vůbec ne kvůli tomu, abychom spolu my dva pár týdnů chodili."
"Pár týdnů?! Lily, vážně si myslíš, že by to tak dopadlo? Jen se na nás podívej, odhalujeme si vzájemně tolik emocí. Bez tebe bych nemohl být opravdu šťastný. I teď, když na sebe řveme tak, že si div nevykřičíme hlasivky, určitě cítíš tu vášeň mezi námi. Nezahodíš vůbec nic, budeš pořád oblíbená a respektovaná a nikdy nebudeš jen bezcenná mudlovská šmejdka!"
"Jamesi… Já prostě nemůžu. Je mi to líto. Promiň. Nemám tě ráda takhle."
"Nelži, Lily! Věříš tomu totiž jen ty sama. Všichni ostatní vidí, jak perfektně se k sobě hodíme. I ty bys to mohla vidět, Lily, jen se prostě sakra bojíš si to přiznat."
"Kdo si, kruci, myslíš, že jsi, abys mi říkal, že se bojím, Pottere! Ani mě pořádně neznáš! Nemůžeš mě znát, kamarádíme se sotva měsíc!"
"Rozumím ti líp, než rozumíš ty sama sobě, Lily Evansová," řekl tiše.
"Přestaň si nalhávat, že tě mám ráda, Jamesi. Nemám a ani mít nebudu. My dva můžeme být maximálně přátelé a zdá se, že ani ty nemůžeme být pořádně."
"Víš, proč nemůžeme být nikdy přátelé, Lily? Je toho mezi námi příliš. Příliš vášně, napětí a emocí. Jsi jenom zatraceně moc tvrdohlavá, takže nedovolíš, aby se něco mezi námi stalo. Ale už toho mám plné zuby, Lily, vážně!" Myslel jsem si, že na tebe budu čekat navždy, ale prostě nemůžu. Trhá mi to srdce. Jediné, co jsme my dva schopní dělat, je hádat se nebo spolu normálně mluvit. A já se nemůžu vyrovnat s těmi nepřetržitými roztržkami. Tak moc mě bolí, když se na mě podíváš s nenávistí v očích. Ale když spolu normálně mluvíme, je to ještě horší, protože pak tu nejsou žádné emoce, jsme jako herci, kteří špatně cvičili, čtoucí scénář. A ta prázdnota, ta nicota mezi námi mě postupně užírá. Takže, Lily… Skončil jsem. Tohle prostě nemůžu dál snášet."
"Já vím, že nikdy nemůžeme být kamarádi, Jamesi. Vždycky jsem věděla, že to nebude fungovat. Já tě budu pořád nenávidět a ty budeš pořád nenávidět mě. Tak to prostě mělo b…"

Umlčel ji, jak prudce a silně přitiskl své rty na její. Když zalapala po dechu, prohloubil polibek a její ruce si pomalinku nacházely cestu do jeho vlasů. Ale místo toho, aby ho za ně zatáhla a snažila se ho odstrčit, jak čekal, přitáhla se k němu blíž.

Nakonec se od sebe odtáhli oddechujíce a lapajíce po dechu. Pohlédla na něj s oteklými rudými rty a jasnýma zelenýma očima a poznamenala: "Měl jsi pravdu, nemůžeme být jen přáteli." Než si ho přitáhla zpátky k sobě pro další polibek.
Tak jak se líbil? :)
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa


Komentáře

1 °Alex °Alex | Web | 17. února 2012 v 16:21 | Reagovat

Krásny preklad :). Úžasne dielko :D :-).

2 Alice Cullen-Hale Alice Cullen-Hale | Web | 17. února 2012 v 17:03 | Reagovat

Přeložila jsi to hezky, ale ta povídka mi přišla trošku na hlavu :D

3 Ellis Ellis | E-mail | Web | 24. února 2012 v 20:20 | Reagovat

hezkej překlad :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama