Září 2013

Překlad: Co ten spěch, krasavče? 2/2

29. září 2013 v 20:15 | Káťule |  Překlady
A tady druhá část překladu. Nebudu to dlouho okecávat :). Snad se vám líbí :).


Překlad: Co ten spěch, krasavče? 1/2

29. září 2013 v 20:10 | Káťule |  Překlady
Ahojky,
tak tady konečně ten CrissColfer překlad :).
A, prosím, odpusťte občas to krkolomné vyjádření. Strašně těžko se mi vyjadřovala ta krása originálních autorčiných slov. Zdá se mi, že čeština je občas totálně nedostačující :). Nechápejte mě špatně, češtinu miluju... Ale zdá se mi, že máme strašně málo způsobů, jak některé věci říct ;). Už ten název se nedá tak skvěle přeložit :)...
Tak jdeme na to ;).
PS: Musela jsem text povídky rozdělit na dvě části, neboť mi to blog nechce sežvejkat jako jeden článek :D.

Překlad: Co ten spěch, krasavče?


Originální název: Beautiful, What's Your Hurry?
Počet slov v angličtině: 12480
Počet slov v češtině: 12286
Autor: LauGS
Překladatel: Káťule

Heroes

19. září 2013 v 16:01 | Káťule |  Kecíky
Ahojky,
právě jsem dopsala úkol na angličtinu (ne do školy :D) - měla jsem napsat takovou odpověď na nějaké články v novinách :). Jeden, ten základní, byl o tom, co kdysi znamenalo slovo hrdina (úplně na začátku) a jak se postupně vyvíjelo. A co znamená teď. Podtím byla anketa, kde lidi mluvili o tom, co pro ně znamená slovo hrdina.
A úplně poslední článek byl názor jakéhosi profesora, který tvrdil, že svět je téměř ve válce, takže není čas hledat hrdiny. Kdo by se tím zabýval? Dál uváděl, že neuznává vzhlížení k hrdinům, že každý by měl být svůj vlastní hrdina. Prý chudáci ti, co nemaj sebevědomí, ale mají svoje hrdiny, kvůli nim jde společnost do háje...
A právě tomuhle pánovi jsem měla odepsat.
Můžu říct, že jsem se rozepsala. Limit byl 200 slov (u těhle limitů platí +- 20 %). Já to napsala na 211 a ještě mi tam chybí asi dvakrát tolik informací :).
Nebudu vás tady nějak zatěžovat tím, co přesně jsem psala. Jen uvedu, že jsem se vyjádřila tak, jak asi předpokládáte. Slušně jsem panu profesorovi Fitzgeraldovi naznačila, že s ním nesouhlasím. Že právě důvody, které on uvedl, proč nemít hrdiny, já považuju za důvody, proč hrdiny mít. Právě hrdinové můžou lidem pomoct najít cestu ze tmy do lepších časů. Ať už je ta tma cokoliv - válka nebo jen ten nedostatek sebevědomí.
Ráda bych se s vámi podělila o lidi, které považuji za hrdiny. Můžete se mnou nesouhlasit, ráda si váš názor přečtu ;).


3 and Riker and Rocky - Hotness

17. září 2013 v 16:52 | Káťule |  R5
Ahojky,
předpokládám, že všichni z vás znají písničku 3 od Britney Spears :). Je dost známá :).
Tady je cover od R5 :). A ještě malej bonusek :). Riker a Rocky natočili video, kde je líp vidět, jak v coveru vypadaj :). A bacha na to, nenaslintejte si do klávesnic :). Jsou dost sexy :).
Což ovšem platí i o videu - všichni perfektně tancujou a Delly dobře zpívá :).
No, Rike je samozřejmě nejlepší :).

Crazy 4 U

12. září 2013 v 16:33 | Káťule |  R5
Ahojky,
dneska jsem dokončila překlad jedné jednorázovky (co má 25 stránek :)). Ještě si to po sobě musím projít, potože jak to člověk překládá, občas se stane, že to pak vyzní divně. Ale až to přečtu, tak to semka dám, ať si můžete počíst :). Máte se na co těšit - CrissColfer nádherka - jmenuje se to Beautiful, What's Your Hurry? :).
A teď tohle super video :).
Zbožňuju ten song :). A tohle je nejlepší lyrics video, jaký jsem kdy viděla :). Oni jsou tak originální a tak svoji :). A prostě je miluju :).
A všimli jste si, jaký maj všichni úžasný písmo? :) Zvlášť Riker, samozřejmě :). A já tak čmárám - cítím se zahanbená :D.
xoxo K.

Videoodpověď :)

11. září 2013 v 16:45 | Káťule |  Videoodpovědi
Ahojky,
právě jsem postla na YT novou videoodpověď :). Tentokrát jde o otázky, které mi položila Nikísek ;).
Tak pokud chcete, mrkněte se :). Video je maličko delší, než jste ode mě zvyklí, ale snad to nebude vadit :) - to je totiž počtem otázek :D. Já se mnohdy pěkně rozkecám :D.
Tak vy odvážnější do toho :).
xoxoxx K.

Riker's Bag

9. září 2013 v 20:34 | Káťule |  R5
Jééé, ještě jedno videjko dneska :). Vždycky, když ho vidím, tak se musím smát :).
Riker je skvělej ;). Kdykoliv mluví, je mu perfektně rozumět :). Ale toho už jsem si všimla, že všichni z R5 mluví skvěle srozumitelně :). Nemelou jak někteří rodilí mluvčí :).
Ale zpět k videu :). Riker je roztomilej :). Jak tahá ty čtvery brejle, to jsem se smála :D... Nebo pasta na zuby, kartáček na zuby, roztok na čočky... :D Ach :). A taky tohle: "I've got this squeeze pop stuff. That's gross." A jak to zahodí :D. To jsem se musela smát :D.
No nic, mrkněte sami, pokud jste to ještě neviděli :).
xoxx K.

Pass Me By - official + behind the scenes

9. září 2013 v 20:29 | Káťule |  R5
Ahojky :)...
Mám tady pro vás nejlepší video, jaký jsem snad kdy viděla :).
Vsadím se, že každý R5er už ho viděl, ale já si ho beztak neodpustím :).
Víte, čeho jsem si všimla? Kdybych neměla toho svýho blonďáčka (pro ty z vás, co to neví, jednou si vezmu Rikera :D), tak by Rocky taky stál za hřích, ne? :D
Jinak ale teda... Rocky je jedinej člověk, kterýho znám, kterej stojí úplně oblečenej ve vodě a hraje u toho na kytaru :).
A ještě jedna poznámka :)... Vsadím se, že všechny fanynky byly stejně v šoku jako já, že Riker tu blondýnu líbá! Ale klídek, koukněte na behind the scenes a uvidíte :). Ten polibek byl ve skutečnosti pěkně rychlej, Riker se hned odtáhl. A pak, když mluvili, tak se Riker směje, pak promluví ona a on se na ni otočí s takovým výrazem :D. Jako by říkal: "Sakra, TOHLE jsem líbal?!" :D
Jinak, víte, co zbožňuju na R5 videích? Že jsou vždycky tak barevný plný života a lásky k němu, srandovní, optimistický :). Je prostě vidět, že oni milují život a umí si ho užít :).
Tak v CČ obě videa ;).


Boj proti homofobii

4. září 2013 v 22:09 | Káťule |  LGBTQIA+
Ahoj,
dnešní článek bude trošku netradiční oproti jiným.
Objevila jsem na jednom blogu boj proti homofobii. Já osobně jsem členkou LGBT comunity na twitteru a snažím se kdekoliv šířit svůj názor. Chtěla bych, aby si lidi uvědomili, že homosexualita není nic špatného. Každý z nás je jiný a neznamená to, že je někdo horší.
Ráda bych, aby se možnosti pro lidi srovnaly na stejnou úroveň bez ohledu na sexualitu. Říká se, že jsme si všichni rovni a teoreticky to tak je. Ale prakticky? Ještě v dnešní době, existuje spousta lidí, kteří to prostě neuznávají.
A já to nechápu. Proč se homosexuální lidi nemůžou brát? Ano, registrované partnerství... Ale proč to prostě nemůže být svatba? Vždyť to není jedno a to samé. Nebo proč by nemohli adoptovat děti? Vždyť by to spoustě dětí usnadnilo životy. Ano, existují argumenty, že tomu dítěti chybí mužský nebo ženský prvek. Ale je spousta dětí, které vyrůstají jen s jedním rodičem - a to nikomu nevadí. Taky jsem jako výmluvy slyšela, že by se tomu dítěti smáli... Ano, riziko tam je, ale tohle je věc, která se dá ovlivnit. To přece záleží na nás, jak se k nim budeme chovat! - Když heterosexuální pár může vychovat homosexuála, proč by homosexuální pár nemohl vychovat heterosexuála?

Ready Set Rock

2. září 2013 v 21:20 | Káťule |  R5
Ahojky,
taky tak nemáte rádi ty lidi, co o sobě hrdě tvrdí: "Jsem R5er!", a přitom znají jen Loud a Pass Me By?
Já totiž miluju jejich předchozí tvorbu! A ten, kdo ji nezná, není opravdický R5er :).
A tady moje oblíbená z dřívější tvorby :). Teda, oblíbené jsou všechny, ale :)...xoxoxx :) K.

Marry You: Co je lepší? :)

2. září 2013 v 14:06 | Káťule |  Co je lepší?
Ahojky,
moje Múza má teď na starosti trošku jiné projekty než povídky, které jsem vám naslibovala. Je mi to líto, ale nějak došly nápady. Naštěstí se to začíná trošku probouzet, tak uvidíme, kdy zase něco napíšu :).
A do té doby...
Tentokrát anketka ze série Co je lepší? ;).
A na téma Marry You :).