Česká hudba

31. července 2018 v 0:51 | Katie |  Moje au-pair dobrodružství III
Ahoj koťata!

Další článek už se k vám hrne! Doslova jako na čínských lyžích :D...

A tady ty čínský lyže :D...To si ani nedovedete představit, kolik tu ráno bylo řevu a vztekání :D. Holky jsou dost unavené po víkendu, kdy měly několik oslav jedniččiných narozenin, vždycky s někým jiným. Takže to se asi podepsalo na jejich ranní náladě. Jednička si rozbalovala ještě nějaké dárky z pátku - nevím, proč je už dávno neměla rozbalené, ale tak :D… A dvojka u toho začala vřískat a vztekat se, že chce taky dárek a že to není fér. Tohle celé spustilo reakci od trojky, která se taky parádně vztekla. Mamka se jim snažila vysvětlit, proč ony dvě dárky nedostaly. Řev ale neustal, jen se to přeneslo na něco jiného.

Když holky přešlo řvaní ohledně dárků, začaly řvát ohledně televize. Mamka je dřív uklidňovala, když byly smutné nebo se vztekaly, tím, že jim pustila televizi. Ale dohodly jsme se, že takhle to nejde. Že koukat na televizi občas je fajn a v pohodě, ale televize nemůže sloužit jako forma uklidnění … Když holky přestaly řvát ohledně dárků, tak na ně mamka začala mluvit a spustilo to řev, ze kterého nebylo rozumět nic jiného než kvílení "TELLY!" :D Takovým tím dost ubrečeným tónem, jakože: "te-lyyyyyy", kdy ten konec tak automaticky přecházel do vzlyků, určitě chápete, co myslím :D.

Naštěstí jsem se tam ráno nemusela moc zdržovat, holkám měly po obědě přijít kamarádky, tak jsem dostala volno. Ještě jsem byla teda s jedničkou u ní v pokoji, když uklízela, pak jsem se sbalila a vyrazila do parku. Cestou mi přišla zpráva od mého kamaráda z knihovny, jestli jsem v práci. Tak jsem mu napsala, že na cestě do parku. Za tak 15 min byl tam. Takže jsem měla v plánu si číst a cvičit, místo toho jsem kecala nad smoothiečkem :D. Pak ale musel jet, takže jsem si opravdu přečetla a zacvičila.

Když jsem se vrátila domů, kamarádky už tam nebyly a mamka akorát chystala večeři, tak jsem jí šla pomoct, ač mi pořád dokola opakovala, že je to v poho, že to zvládne sama. Po večeři jsme pak s holkama šly ozdobit kabelku. Jednička dostala od kamarádky k narozkám takové balení "vyrob si vlastní kabelku". Obsahuje to takovou menší látkovou tašku v džínové barvě, třpytky na provázku, různobarevné kamínky různých tvarů a velikostí, vyšívané obrázky a lepidlo na látku. Ty obrázky mají zezadu jen takovou fólii, co když se sundá, tak to jde v poho nalepit, ten zbytek je potřeba udělat lepidlem. Tak si jednička ozdobila kabelku za asistence dvojky, občas trojky, když se začala nudit sama a přišla se podívat za náma (a než zase odešla) a mě :D. A kabelka je upatlaná od lepidla jenom trochu… Ale snažila jsem se ji varovat předem (a musela jsem se několikrát reálně otočit od toho, když jsem viděla, co tam plácá… až mě to fyzicky bolelo :D).

Jinak jsem dnes došla k zajímavému zjištění. Alexa umí vyhledat české kapely, když se umíte zeptat. Bohužel mi to nenašlo Kabát ale, a ani Xindla X… Zato našla Chinaski (když je vyslovíte čájnaski), Mandrage (když je vyslovíte mendrejdž) a UDG (když je vyhláskujete anglicky, čili jů-dý-dží) :D. Nic jiného už pak nenašla, ani blbé Charlie Straight - a na ty jsem spolíhala, protože sakra, co by mělo být jednodušší, než kapela s anglickým jménem? :D

Celé tohle moje zjišťování ale vedlo k veselé historce, kdy jsem nadšeně lidem posílala hlasové nahrávky, jak to Alexe říkám a ona pouští, případně psané zprávy o tom, co ještě umí najít, než mi přišla odpověď od kamaráda: "Tož to je super, ale kolik znáš songů od těch kapel :D?" A já se nad sebou musela zamyslet… Dohromady od těchto tří kapel dohromady znám možná tak 10 songů, ani ne :D. Ten moment, kdy se až dětsky nadšeně radujete z každé další české kapely, kterou Alexa najde, a pak vám dojde, že vlastně stejně neposloucháte českou hudbu :D…

Tak se mějte krásně! (Jo, a pokud vás zajímá, proč jsem od Chinaski zvolila zrovna tento song - byl to první, který mi Alexa nabídla :D - a shodou okolností jeden z těch asi 5, co od nich znám :D.) Take care!

xxxo K.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Rogue Rogue | Web | 1. srpna 2018 v 10:29 | Reagovat

:-D To mě opravdu rozesmálo, jak jsou tři české kapely slavné. Hádám, že to ani sami nevědí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama