Chudák taťka

19. července 2018 v 2:19 | Katie |  Moje au-pair dobrodružství III
Ahojky!

Kidz Bop - tatínek to nemůže vystát, ale na tohle video jsme dnes měli párty - zmíněno v článku. Maminka říká, že to není tak hrozné, ale... Popravdě si myslím, že jsou ty děcka dost malé na to, aby zpívaly některé ty věci, co zpívaj :D... A tohle zdaleka není nejhorší (z textového hlediska + co se jejich věku týče)...Dneska ráno jsme našly u mamky pod autem s holkama ptáče. Mamka šla pro papír, že ho přenese na papíře ke stromu, kde našla dřív hnízdo. Já jsem říkala, ať na něj hlavně nešahá, že to způsobí, že ho rodiče pak nechají. Ona teda vymyslela, že se do školy pojede taťkovým autem, aby ho nepřejela a nemusela na něj ani trochu sáhnout. Ale když jsme přendávaly věci do taťkova auta, v jedné nestřežené chvilce jednička ptáčka sebrala a držela. Chudák pískal jak na lesy a ona místo toho, aby ho teda položila pod ten strom, začala se s ním mazlit. Chudák ptáče… Její styl mazlení s ptáky je takový, že ho drží v pravé hrsti, levou rukou seshora, že mu kouká jen hlavička, a o hlavičku se mu otírá svou hlavou. No ptáčka skoro kleplo. Nakonec ho teda dala pod strom a odjely.

U snídaně jsem se pak bavila s tatínkem. Stěžovala jsem si na místní úzké silnice, a jak se bojím chodit, pokud někde není chodník. Smál se, že je to všechno úzké, protože je to všechno hrozně staré. A vyprávěl mi příběh, jak se jednou potkal někde na venkově v protisměru s Američankou, která nebyla zvyklá v tomto řídit (to upřímně snad nemůže být nikdo), takže musel vystoupit, vlézt do jejího auta, zacouvat a zajet s ním ke kraji, aby mohl projet :D. Protože ona se prostě neuměla vyhnout… Jo, bezpečnost nade vše - místní silnice jsou opravdu tak úzké, že když se někde potkáte s jiným autem, někdo musí zajet do křoví :D.

Jinak mi taky říkal, že kvůli tomu, jak je vše staré, tu mají problém s víc věcma. Nevím, jestli jsem to už nezmiňovala, kdyžtak znova no :D. Zdejší metro je hrozně staré (zdejší = londýnské, samozřejmě). A trochu se jim propadá… Zajistili, aby to nebylo nebezpečné, všude možně je to podepřené, trasy se průběžně opravují (v noci, kdy nic nejezdí), ale bývá to občas trochu nepříjemné. Protože jak se jim to propadá, tak tunely mění tvar maličko a tím pádem mění tvar i koleje. Taťka říkal, že kdysi dělal IT na londýnském dopraváku, tak viděl, jak to funguje. Ve zkratce - představte si, že by jeden vlak měl 30 kol. A metro samozřejmě čerpá elektřinu z těch kolejí/kol. Tady mají vypočítané, že aby měl ten jeden vlak dost elektřiny, je potřeba, aby se kolejí dotýkaly tak 4 kola z těch 30. Takže každý vlak tak nějak do počítače znamená svou cestu - včetně toho, kolik kol (a která konkrétně) se v kterou dobu dotýkaly kolejí. A když se náhodou stane, že je to míň než 4, tak to metro prostě zastaví, protože mu dojde šťáva, dosedne na koleje a zase se rozjede. Průměrně se v jednu chvíli dotýká kolejí tak 5 kol najednou :D. Což zní děsivě, ale prý je to úplně bezpečné :D. Každopádně se tím vysvětluje to, proč londýnské metro občas zastaví uprostřed tunelu :D. Netušila jsem :D.

Taky mi taťka říkal o místní strategii za druhé světové války. Pro případ, že by proběhla invaze na Londýn, tak se odstranily v Londýně všechny značky/ukazatele a tak. A Londýn je obrovský. Takže se počítalo s tím, že Londýn zmate nepřátele. Jenže co se nestalo? Invaze na Londýn neproběhla, za to přijeli spřátelení Amíci a ztratili se tu ti :D. Aspoň, že jim jejich vyčůraná strategie fungovala ale no :D.

A když už mluvím o druhé světové. Kousek za Londýnem je v Temži potopená americká loď, co vezla náklad TNT. Tenkrát se moc neřešilo, nakolik je to bezpečné. To se začalo řešit, až když se jim ta loď potopila - nešla vytáhnout, protože byla fakt těžká. A taky to nebylo zrovna bezpečné s ní manipulovat. Je to ale v místě, kde se Temže rozšiřuje už a postupně (hodně pomalu) se to prý odplachuje do moře. Docela nedávno prozkoumali, jak je to bezpečné teď. A pořád si na to nikdo netroufá. Taťka říká, že když to zatím nebouchlo, tak už asi ani nebouchne. Ale důvod, proč se s tím bojí kdokoliv hýbat… Kdyby bouchlo to, co je tam aktuálně zbylé z toho původního nákladu, tak to udělá takové vlny, že by Temže zaplavila celý Londýn - všechny jeho ulice. Každopádně dost z té lodi prý kouká z vody a můžete si v Londýně zaplatit projížďku lodí, která vás doveze až k tomu :D.
To je ona - ta loď :D

Dneska jsem se šla projít k Temži, mimochodem, když už jsme u té řeky teda no :D. Ze školy se pak vrátily jen jednička a trojka, dvojka měla playdate s kamarádkou u ní doma. A co nenapadlo jedničku po večeři? Jít se podívat na toho svého zachráněného ptáka. Až na to, že… Ho tak docela nezachránila. Našla ho mrtvého… A místo toho, aby ho nechala, tak se s ním začala mazlit zase… A pak vykopala jamku, kam ho položila a přikryla listama. A pak se na něj co chvilku chodila koukat :D.

Mamka se mě ptala na názor na tělesné tresty… Nevěděla jsem moc, co jí mám říct. Jestli pravdu, nebo to, co chce slyšet. Nakonec jsem diplomaticky odpověděla, že každá výchova má své pro a proti. Tak se ptala, jestli učitelé smí bít děti v ČR - a čekala, že ne. Pak se ptala, jestli to dělají rodiče v ČR. A když jsem řekla, že jo, tak se úplně zhrozila. Snažila jsem se jí vysvětlit, že nejde o to seřezat děti dokulata, ale o tzv. výchovnou… Ona se uklidnila a pronesla, že si myslí, že to způsobí, že si děti nevěří a rozhodně nevěří svým rodičům. Pak se podívala na mě, usmála a řekla: "Podle toho, jak jsi ty psychicky v pohodě, jak jsi vychovaná dobře a jaký máš vztah s rodičema, je mi jasné, že tě nebili." :D Tak jsem se zasmála a řekla, že právě jo :D. A pomyslela si (nahlas jsem si netroufla), že právě proto jsem asi vychovaná :D. No, maminka má nad čím přemýšlet - a to konkrétně, jak je sakra možné, že jsem v pohodě, když jsem někdy dostala i na zadek :D.

Dvojka a trojka pro nás měly přichystané překvapení, když se dvojka vrátila domů. Taneční vystoupení na trampolíně. Všichni jsme dostali 23 zlatých pirátských mincí, prý na vstupné :D. Nakonec se vstupné vybíralo po minci, což vypadalo, že jedničku klepne. A dělala se docházka. Dvojka měla náš seznam - maminka, tatínek, Kate, jednička - a u našich jmen okýnka. Zaškrtla si prvně, že tam jsme, a pak za každou minci si zase odškrtla… Takže celkem 24 odškrtnutí :D. Taneční vystoupení pak bylo krátké a spíš improvizované, ale tak :D…

Po vystoupení byla afterparty, kde jsme tančili (včetně tatínka), hráli "pass the slipper" (= podej bačkoru) - byli to 3 bačkory v sobě, hrála hudba a my si to podávala do kroužku. Když hudba zastavila, komu bačkory zůstaly v ruce, jednu si vzal a hrálo se dál. Prohrává ten, kdo má nejvíc bačkor :D.

Čas na uložení do postele se kvůli párty trochu posunul, maminka vymyslela. Vedlo to k řevu, jaký jsem tu ještě nezažila. A tatínkovi skoro ruply nervy. Jednička si svlékla kalhotky, klekla si na všechny 4 v posteli zadkem k tatínkovi, který se jí snažil přesvědčit, aby se převlíkla. A pak na něj vystrčila zadek a "pee bits", jak tomu říká rodinka (= čůrací část). Tatínek se otočil zády a snažil se jí přesvědčit, že by se měla obléct. Tak dlouho a tak důrazně, že ač jsem byla o patro níž s dvojkou a četly jsme pohádku se zavřenýma dveřma, rozuměla jsem každé slovo. Maminka se sebrala a odešla uložit trojku… Předtím teda tatínkovi před holkama vynadala - když řekl jedničce, že ztrácí trpělivost, zeptala se ho, proč nejde uložit trojku a nenechá to na mě a ji, že tohle je věc, na kterou musíš mít nekonečnou trpělivost… Hmm, nebo vychovaný děti, podle mě :D.

Tak se mějte! Take care! :)

xxxo K. ♥
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Byli jste někdy na thajské masáži?

Ano, chodím pravidelně
Párkrát
Jednou
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama