Doktor v Oxfordu

25. července 2018 v 0:42 | Katie |  Moje au-pair dobrodružství III
Ahoooj!

Tenhle týpek dobrej, dnes mi to nabídl youtube a pobavila jsem se :D. Většinu z toho u sebe pozoruju, znamená to, že jsem už oficiálně Angličanka? :D :D


Malíř má Alzheimera… Nebo mě miluje víc, než jsem si myslela, a už mi odpustil. Dnes mi zase říkal Lovey, chtěl po mně uvařit čaj a byl to velký kámoš :D. Tak nevím teda, no :D. Každopádně taťka se na mě za malířovými zády zmateně koukal, krčil rameny, kulil oči, a tak obecně se divil :D. Možná to ale bylo trochu divadlo, protože dle všeho mu předtím řekl, že se mnou souhlasí, když si na mě byl malíř stěžovat :D.

Dneska jsme každopádně jely do Oxfordu - já, mamka a holky. Babička zůstala tu a uklízela/zahradničila, taťka pracoval. Dvojka měla v Oxfordu objednaného doktora. Když jsem se mamky ptala, o jaké vyšetření se jedná, řekla, že jen takové obyčejné, že udělají spoustu testů a snad budou spokojeni. Vůbec jsem nechápala, o co jde, ale tak :D… No, a já jsem zatím měla zůstat s jedničkou a trojkou :).

Před odjezdem jsem byla poněkud neoblíbená jedničkou (naštěstí ji to přešlo, jen jsme vyšly ze dveří :D). Ona totiž nemohla najít sandály a mamka mě přišla poprosit, jestli bych se po nich mohla podívat. Začala jsem u ní v pokoji - a tam přesně byly a ani jsem nemusela hledat! Prostě ležely na zemi. Šla jsem ven za jedničkou, myslela jsem, že tam hledá, protože by to taky dávalo smysl, pořád se zouvá venku. Ale ne… Našla jsem ji, jak si čte. Zeptala jsem se, jestli našla sandály, tak začala vřískat něco úplně nesrozumitelně (mám pocit, že ječí jen proto, aby z toho člověka bolela hlava, ne že by chtěla něco sdělit). Nahnala jsem ji, ať jde hledat do svýho pokoje. Lehla si tam do postele a řekla, že tam nejsou. Když jsem ji ujistila, že jsou, že jsem je viděla. Tak začala ječet, že jsem jí nechtěla ukázat a ona už hledala moc :D. No, vyřešilo se to tak, že přišla do toho zasáhnout mamka - a řekla, ať jí je dám, že musíme jet. Tak jsem ji ujistila, ať to nechá na mně, dala jsem jedničce tři minuty, že pak se odjíždí - a jede jen ten, kdo bude obutý dole. Byla tam do minuty :D.

Taky mi dnes běželo hlavou, že jsou holky dost staré na to, aby si nesly vlastní svačiny. A běželo mi to hlavou ve chvíli, kdy jsem táhla obrovskou tašku jídla a pití - nechápu, proč s sebou každý musí mít dvě litrové lahve, když jediný, kdo za den vypije víc než 200 ml, jsem tam já. Já jsem si zabalila dvě 1,5 litru - vypila jsem je obě. Mamka holkám každé zabalila dvě litrové (a sobě taky) - odpito bylo z lahve dvojky a mamky (ale odpito tak, že to nestojí za řeč). A to jsme, prosím, vyjely v 10.30 a vrátily se v 20.30 :D. Každá z holek s sebou měla navíc svůj batůžek, tak sakra jednu litrovku a jeden sendvič se zeleninou vedle - to by ani jednu z nich nezabilo. Je ale fakt, že při nejbližší příležitosti všechny nechaly batohy někde ležet (a to si samy vymyslely, že si je ponesou, ani nemusely) - nejlíp někde, že jsme ani nevěděly kde, a mamka je šla najít, a pak jim je celý den nosila… Uhm…

Zmínila jsem, že na sedadle spolujezdce sedí trojka, protože se jí dělá blbě v autě? :D Je to teda kec, táta to neřeší, a když jsem jela s ním, seděla jsem vepředu já. A blbě bylo tak možná jedničce, trochu, protože si četla půl cesty. Ale ne, mamka rozhodla… Takže vepředu sedí trojka - a když trojka nejede, pak dvojka, protože té se taky dělá blbě. No… Dneska se mamka rozhodla nejet do Oxfordu po dálnici, aby mi ukázala pěkná městečka, přes která pojedeme… Nejvíc nadšená byla z Henley-on-Thames. Jako neříkám, pěkné městečko to bylo. Ale tahle naše jízda vyústila v to, že jsem se jí skoro pozvracela za krk :D. A tolik k tomu, jak se dvojce a trojce dělá blbě v autě… Ani jedna z nich v autě v životě nezvracely - říkala mamka… Já skoro dneska no :D…

Mamka v Oxfordu studovala, proto jsem se těšila, jak nám ho ukáže. Dělala Oxford Brookes University. Bydlela v Oxfordu x let navíc - jako studentka s kámošema v bytech. Dokonce bydlela prý asi na třech místech za tu dobu. Proto jsem se divila, jak Oxford vůbec nezná. A nechápejte mě špatně - je mi jasné, že neví, kde je ve městě dobrá kavárna (což třeba taky řekla), protože to se za ty léta asi dost změnilo. Ale když mi sdělila, že neví, jak se od její univerzity dostat na hlavní ulici, tak už mi to začínalo být divné. Od své univerzity netrefí nikam - a to prý na hlavní ulici byla pečená vařená :D. No… Škoda mluvit. Zaparkovala auto kousek od univerzity s tím, že ví přesně, kde to stojí, protože tudy jezdila do školy na kole… No, auto jsme nemohly tak půl hodiny najít, protože vůbec netušila, kde stojí :D. A když jsem jí říkala, že prý tamtudy jezdila do školy, tak pronesla, že z univerzitního parku netrefí na tu ulici, kudy tam jezdila… Univerzitní park je hned před dveřma na univerzitu. Go figure, fakt :D.

Mamka zmizela s dvojkou tak na dvě hodiny a já si s jedničkou a trojkou hrála u univerzity na hřišti. Prolezly jsme snad všechny atrakce, co tam byly (ano, všechny tři :D). Nejen, že mě to samotnou bavilo a některé atrakce byly děsně cool a chtěla jsem si je zkusit, ale zároveň holky chtěly, abych tam lezla s nima :D.

Když se mamka s dvojkou vrátily, šly jsme si koupit večeři do prvního supermarketu, který jsme po cestě potkaly - byl hned u parku, kam jsme si šly s večeří sednout. Byl to Bury Knowle Park s knihovnou hned u kraje. Mamka se hrozně divila, že podle názvu v tom parku sedávala denně, navíc do té knihovny chodila prý. Prvně se divila, jak jsme se tam dostaly, že myslela, že je to na druhé straně města… A pak… Nemohla to tam poznat - nevím, co se tam mohlo změnit - možná tak povyrostly stromy a přibylo dětské hřiště, nevím :D. Ale prostě fakt to nechápu… Když jsou to místa, která jsou pro ni tak důležitá, jak říká, jak je možné, že si ani neuvědomí, že jsme tam došly? :D A chápu, kdyby to byl sakra třeba Londýn, ale Oxford je ve finále docela pidi městečko (a hrozně mi připomínal Brno - je to taky takové domácí, studentské, jedna univerzitní budova vedle druhé, plné mladých lidí a podniků přizpůsobených mladým, přátelské, dost velké, aby to mohlo být zajímavé, ale zároveň ne nějak obří, bezpečné, … Prostě takové anglické Brno. Akorát se tam budu muset vrátit a podívat se do některých kampusů Oxford University (té, co všichni znáte, ne té, co studovala mamka) :D.

Jinak mamka k večeři koupila holkám palačinky (suchý, jen tak) a nám dvěma sushi, že se podělíme - a k tomu housky :D. Jakože nejvíc barbarství, jedly jsme v parku sushi rukama - wasabi a sójovku jsem si na to dávala z těch sáčků, co k tomu byly (mamka to nejí) - a zajídaly jsme to houskou :D. A mamka si sushi krájela vidličkou… Ach jo :D.

Mimochodem, už jsem to věděla dřív, ale rodinka se chystá příští rok do Norska na dovolenou. Myslela jsem, že celá. Ale podle všeho jen jednička a rodiče. Jednička to dostane za přestup na middle school (doslovný překlad je "střední škola", ale není to ekvivalent střední školy - střední škola je tu vysoká, a pak až máte "college"/"university"… těžko se to porovnává, ale dejme tomu, že by to odpovídalo našemu druhému stupni, ačkoliv se kvůli tomu přechází na jinou školu - často na tu samou, kde pak studujete vysokou - čili naši střední) :D. A každá z holek si prý po přestupu na middle school bude moct vybrat svou vlastní dovolenou, na kterou pojedou samy s rodičema. Upřímně si myslím, že kdyby s tímhle naši přišli, když jsem šla na gympl ve svých 11, tak bych nikam bez ségry jet nechtěla… Každopádně jednička nesklapne o Norsku, a když řeknete, že se chcete někam podívat, tak se vás ptá, proč ne radši do Norska, nebo pronese, že Norsko by bylo lepší… A to tam nikdy nebyla :D. Dvojka přemýšlela, kam bude chtít jet ona - napadla ji Francie a dostala lekci od jedničky, že má jet radši do Norska :D. Pak se dvojka zeptala trojky, kam bude chtít ona - ač teprve v září začne školu. Jednička jí šeptem radila, ať řekne Norsko. Ale trojka se nenechala rozhodit a bez váhání pronesla: "Do ČR, za Kate…" :D

Tak se mějte úžasně! Take care! :)

xox K.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama