George je velký kluk!

22. července 2018 v 23:32 | Katie |  Moje au-pair dobrodružství III
Ahoj!

Cítím se jako za starých časů, protože na blog píšu denně a dnes dokonce už druhý článek! :D Speaking of which... Pokud jste nečetli mou "recenzi" na knihu/film Simon vs. the Homo Sapiens Agenda/Love, Simon, tak to můžete udělat tady! :)

A teď už k článku!

Princ George ♥♥♥Když jsem včera zveřejnila článek včera veček, rodinka se vrátila (asi v 11 v noci) - nestačila jsem se divit. Šli okamžitě uložit holky, přičemž mi jednička zaklepala na dveře, jestli bych nešla uložit ji. Tak jsem šla. Lehla jsem si s ní do postele a… Probudila jsem se o hodinu později, ležela jsem natažená na zádech v takovém uzlu z nohou rukou :D. Nevím, jak je to možné - jednička má jen dvě nohy a dvě ruce, a přesto jsem měla pocit, že je snad chobotnice, nebo co :D. Každopádně jsem ji rozuzlovala a šla do svého pelechu :D.

Mimochodem, věděli jste, že princ George má dnes 5. narozeniny? Už je z něj velkej kluk! :) A samozřejmě je to zase huge deal :D. Holky zvlášť tady od rána mluví jen o něm :D. A taťka jim vygooglil obrázky :D.

Můj plán byl dnes jít do Maidenhead - na nákup. Jednička bude mít narozky (a mamka taky). Mamku jsem vyřešila už před nějakou dobou, kdy jsem koupila přáníčko. Přemýšlela jsem nad nějakým dárkem, ale vůbec nevím co. Tak jsem to nechala být takhle. Kosmetiku mamka žádnou nepoužívá - a to ani třeba blbé krémy na ruce, protože taťku dráždí i věci, co nějak voní a tak (má silné alergie snad na všechno možné, co vás napadne). Svíčky se tu nepálí, prý kvůli holkám - byla jsem požádána, abych ani já nepálila svíčky u sebe v pokoji. Prý mi sice mamka věří, že bych si je hlídala, ale jistota je jistota :D. A svíčky jsou prý nebezpečné. A nic jiného mě nenapadá - protože cokoliv mě napadlo, tak buď mají, nebo to skončí v některé z krabic. Přáníčko sice taky skončí, ale tak aspoň to není drahé a udělá to radost (nebo minimálně tady - tady nemůžeš mít narozky a nedostat u toho přáníčko :D).

Co koupit jedničce jsem netušila až do včerejška. To zmínila, že nikdy neměla žvejku a strašně by chtěla nějakou zkusit. Tak jsem jí dala žvejku od sebe, tak byla nadšená. Ale nebyla tolik nadšená, že mám mátové :D. Tak jsem jí koupila obří balení jahodových žvýkaček, snad jí to udělá radost. A samozřejmě přáníčko. I když jí jsem vybrala bez nápisů, jen čisté s obrázkem dvou pand zezadu, kdy jedna objímá tu druhou - a napíšu jí tam něco v tom smyslu, že ty pandy jsme my :). Nedávno jsme se o pandách bavily - říkala jsem jí, že patří mezi má nejoblíbenější zvířata. A ona říkala, že je má taky ráda.

Pak jsem napsala svému kamarádovi knihovníkovi, jestli je v práci. Napsal, že ano, ale že zavírají ve 2, tak ať sebou hodím. Bylo 13.30. Byla jsem ale kousek od knihovny, tak jsem mu napsala, že tam nic nepotřebuju, ale že se můžeme sejít. Tak souhlasil. A když už jsem s ním mluvila, musela jsem mu položit několik dotazů… Takže:
Proč jsou tu knihovny zadarmo? A proč, i když jsou zadarmo, dělají takové věci, které musí stát hromadu peněz - jako to přeposílání knížek - úplně zadarmo? Prý jsou zadarmo proto, že kdyby se za ně mělo platit, tak tam nikdo nebude chodit. Protože to úplně ztrácí význam. Kdyby chtěl člověk za knížky platit, tak si je koupí a už mu zůstanou - a když si je koupí v charity shopu, tak jsou třeba za půl libry. A ty drahé služby, co jsou zadarmo, to se jen hrozně divil, co mi na tom přijde nezvyklého. Ty služby jsou prostě standardní a úplná samozřejmost, kterou každá knihovna pro své zákazníky musí dělat :D.
Co se stane, když nevrátíš knížku do lhůty (3 týdny)? Dostaneš mail/dopis, ale nic hrozného se neděje.
Co se stane, když si půjčíš knížku a nevrátíš ji vůbec? Jsou tu pokuty - a prý se občas stane, že někdo nějakou knížku ztratí, tak prostě zaplatí tu pokutu. Jinak pokuta je asi tak polovina hodnoty té knížky… Pokud ovšem jen zapomenete knížku vrátit, tak stačí říct, že ji máte doma a přinesete ji příště a pokuta se na vás pak nevztahuje.
Co se stane, když nevrátíš knížku a nezaplatíš pokutu? Tak ti nic dalšího nepůjčí - pokud neslíbíš, že příště zaplatíš, protože se může stát, že zrovna nemáš peníze u sebe.
Co se stane, když si půjčíš těch 20 knížek, což je limit na jednu výpůjčku, zmizíš s nima a už se nevrátíš? Pošlou ti mail/dopis, prostě jako když to nevrátíš jen. A když na toto nereaguješ a už znova nepřijdeš, tak se s tím prý bohužel nedá nic dělat.
Jinak se teda hodně divil, kde jsem na tyhle věci přišla. Tak jsem se mu snažila vysvětlit, že kdyby v ČR byly knihovny zadarmo a s takovýma podmínkama, tak si dovedu představit ty lidi, co by si takhle pomohli k novým knížkám. Už takhle v ČR občas mizí knížky z knihovny :D. A znám dost lidí, co mají kradenou knížku z knihovny :D. To mu přišlo divné, ale smáli jsme se tomu spolu. Ujistila jsem ho, že já knížky vracím. Což říkal, že si všimnul, vyjel si můj účet v systému, protože ho zajímalo, co jsem si půjčila, aby mi mohl něco doporučit :D. Byl ale poněkud zmaten z mých voleb - ty knížky jsou každá úplně jiná :D. Jinak ačkoliv mám účet v každé té knihovně zvlášť - a kartu taky (musíte se prostě registrovat do obou zvlášť), mají ty systémy propojené (tak si posílají i ty knížky mezi sebou), takže vidí i to, co jsem si půjčila v té knihovně v parku, i to, co jsem si rezervovala v knihovně v parku :).

Jinak se dnes moc nedělo. On mi nabídl, že mě hodí autem, že jede na nákup. Nechala jsem se hodit teda jen k tescu, které je tak v půli cesty. Sice trval na tom, že mě hodí až domů, ale nechtěla jsem, aby kvůli mně jel ještě zbytečně dál a zpátky.

Doma mi holky naběhly do pokoje zase a chtěly tu hrát na schovku. Prý já odejdu z pokoje a ony se tu schovají. Ale nevím, měla jsem takový divný pocit z toho, že bych je tu měla nechat samotné. Možná je to zbytečná paranoia, ale i tak… Takže jsme hrály na schovku jinde po domě, můj pokoj byl off limits - resp. já jsem to vymyslela geniálně… Zůstala jsem u sebe v pokoji a počítala tady, zatímco se holky šly schovat jinde :D.

Mějte se kwásně! Zítra už zase pracuju :( :D :D.

Take care!

xxo K.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Četli/viděli jste Simon vs. the Homo Sapiens Agenda/Love, Simon?

Četl/a i viděl/a
Četl/a, ale neviděl/a
Viděl/a, ale nečetl/a
Nečetl/a ani neviděl/a

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama