Kate is the best au pair in the world!

17. července 2018 v 0:20 | Katie |  Moje au-pair dobrodružství III
Ahoj!

Dnes jen rychlý úvod, zavírají se mi oči tady vsedě na židli :D.

Spirits - The Strumbellas (je o ní řeč v článku)...Dnes ráno to s holkama bylo dost těžké… Jednička nevylezla z postele do 7.45 (a to v 8 mají vyjíždět). A když už konečně vylezla, lehla si v obýváku na gauč. Ale mě to netrápí, já okolo snídaně zajišťuju to, že holky dostanou snídani, sbalím jim tašky, dohlédnu, aby si vyčistily zuby, někdy je pomůžu učesat a namazat opalovákem, ale můj job není tahat je z postele, to si maminka nepřeje, abych dělala - protože bych se s nima musela zlobit a ony by mi možná chtěly dělat naschvály :D.

No, anyway. Když v 8.15 vyjely konečně (protože jsme na holky nastoupili já s taťkou), tak se objevil malíř. Skoro jako kdyby čekal za rohem, až zmizí, a pak přijel sám :D. Tatínek zmizel do pracovny a já tam s ním zůstala sama. Oslovování upgradoval, už mi neříká zdrobněle Katey, teď mi říká Lovey (zdrobněle od Love), někdy dokonce my lovey. A vrchol byl, když mi přepnul hudbu. Vytírala jsem v kuchyni, on tam nakráčel, mi zrovna hrálo Spirits a on bez toho, aby se aspoň zeptal, nebo něco, pronesl: "Alexa, play Perfect Day." (= Alexo, zahraj Perfect Day. - název je klikací, pokud si chcete poslechnout, ale jsem si jistá, že znáte ;)...) Pak se otočil na mě a řekl mi, ať poslouchám ten text. Vydržela jsem to pár vteřin. Když jsem se dozvěděla, že je to perfektní den a je rád, že ho strávil se mnou (možná tím nechtěl říct nic konkrétního, ale popravdě mě to vyděsilo), tak jsem Alexu poprosila, aby mi zahrála jiné songy. A skončily jsme na Wild Heart. To jsou moje aktuálně asi nejhranější songy - Wild Heart od Bleachers a Spirits od The Strumbellas.
Wild Heart - Bleachers

Dneska jsem vyrazila na poštu, poslala jsem konečně první várku pohledů, ale ještě toho mám rozepsaného víc, než by se mi líbilo :D. Anyway, nezoufejte, pracuje se na tom ;). A pak jsem šla na svůj venkovní trénink, jako minulý týden. Bohužel jsme se sešli jen 3, protože tu dnes bylo obří vedro.

Mamka s holkama se vrátily o půl hodiny později než běžně - cestou domů byly na nákupu v charitativním shopu, takže domů přinesly zase hromadu kravin. Já vím, ony jsou ty shopy tak levné. Ale sakra… Už tak mají věcí, že to nemají kam dávat a mamka bere holky pravidelně do těhlech shopů. Každá si může vybrat dvě věci - hračku a knížku vždycky. A většinou holky hned po příchodu domů zapomenou, že něco takového vlastní.

Jinak mamka přišla s tím, že dostala dopis ze školy, že musíme vrátit knížku, co měla dvojka půjčenou ze školní knihovny (a pokud se nám nepodaří najít, škola by byla ráda, kdybychom mohli zaplatit 5 liber, pokud to nebude velký problém - přeloženo do češtiny: najdi tu knížku, nebo sakra zacvakej 5 liber!). A protože dvojka a trojka jely na parkour (čemuž trojka začala říkat ninja school), hledání knížky bylo na mně. Mamka ještě pronesla, že si není jistá, že ta knížka vůbec došla domů, že ji ještě neviděla. A že by ve škole měli dohlížet na to, že si tu knížku z knihovny to dítě opravdu donese domů, než mu ji zadají do systému jako půjčenou. Musela jsem se smát… Jakože jak by to fungovalo? Učitelky by chodily s dětma na vodítku do knihovny, něco jim tam půjčily, a pak to daly rodičům, že si to to dítě půjčí? Ve všech školních materiálech se píše, že za dítě v knihovně zodpovídá rodič :D. Každopádně prý ta knížka domů došla, protože jednička ji četla. Proto jsme jednička, já a taťka (který přišel z pracovny) prohledali celý barák - a knížku nenašli. Táta zamručel něco o tom, že ten dům je na hranici s černou dírou, a jak se tu něco ztratí, znamená to, že je to ztracené nadobro. A pak odešel zase pracovat.

S jedničkou jsme procvičily psaní všema 10. Jinak mamka se divila, že jsem tu knížku nenašla (jakože prošla jsem všechny knihovničky v baráku, ale není nadsázka, když řeknu, že je tu tak tisíc knížek, možná dokonce víc. Holky mají každá třípatrovou knihovnu a knížky v krabicích na zemi. A v obou obývákách je celá stěna jako knihovna… A v kuchyni je tak pět pater. A v kuchyni i obou obývákách jsou knížky v krabicích. A pak se tu knížky válí jen tak na random. Přísahám, že když půjdete k některé z holek do pokoje, náhodně vyberete knížku a půjdete jim to přečíst, tak si budou myslet, že je to nová knížka, a budou vám tvrdit, že to ještě neviděly). Naštěstí se mě tatínek zastal, že hledal taky a že se to fakt nedá. A že když se holky nedokážou o půjčené knížky starat, tak buď si to zaplatí ze svého, nebo už nebudou chodit do školní knihovny. Maminka chvilku nevěděla, co na to říct, nakonec mlčela. A když jsme spolu byly samy, tak mi řekla, že jsem neměla hledat s tatínkem, že to pro něj musela být obrovská ztráta času - jakože… On šel dobrovolně jen proto, že slyšel, že se o tom s jedničkou bavíme.

Jinak dnes dvojka složila písničku o tom, že jsem nejlepší au pair na světě, text byl velmi kreativní: "Kate is the best au pair in the world." Melodie byla random, jaká ji zrovna napadla. Ukládala jsem ji a ona nejenže poslouchala, ale pořád se chtěla mazlit a dávala mi pořád dokola pusu na ruku a na tvář. A pak, když jsem dělala obědy na zítra, tak přišla jednička a stěžovala si, že chtěla, abych uložila ji. A říkala, že mě miluje a chtěla, abych ji doprovodila do postele. A pak mě objímala a nechtěla pustit. Bylo to zlaté na jednu stranu, na druhou už jsem se docela viděla v posteli :D. A teď se tam taky vidím :D.

Tak dobrou noc! Take care!

xxxo K.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Rogue Rogue | Web | 24. července 2018 v 13:56 | Reagovat

S půjčováním knížek z knihovny to není jednoduchý, no. Já jsem si nikdy žádnou neztratila, zato jsem měla kupu upomínek :-D
Nicméně bych v tom souhlasila s taťkou - jesliže se holky neumí o své věci starat (dávat na ně pozor), tak by ji měli zaplatit.

Kdy se bude písnička o Tobě hrát v rádiu? V nějakém článku jsi psala, ž eholky hrají na hudební nástroje, tak jí ještě vymyslet podkres a je to, ne? ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama