Milkshakes

30. července 2018 v 0:32 | Katie |  Moje au-pair dobrodružství III
Ahoj!

dnešní článek se k vám řítí! Tak doufám, že se bude líbit :).

Skleněná brčka :) - je o nich řeč v článku :)


Dneska se toho moc nedělo, tak se těšte, na konec článku přidám ty slíbené zajímavosti :).

A proč se toho dnes moc nedělo? No, pršelo. Sice jen tak malinko kapalo, ale celý den. Neměla jsem v plánu žádné velké výlety, protože jsem s deštěm počítala. A od doby, co jsem přijela, to byl první den, kdy celý tak nějak prokapal. A to jsem tu dýl jak měsíc! :) A taťka říkal, že na tohle taky nejsou zvyklí - jsou zvyklí na to, že se jim počasí za den změní 15x, ale ne na to, aby celý den pršelo.

Dopoledne jsem si četla a slyšela jsem tátu, jak řve na jedničku a ona brečí (ale tak jako falešně - takhle brečí, když chce přivolat mamku a chce, aby se jí někdo zastal) :D. Nevím, co se stalo, ale musela jsem se smát, když jsem slyšela, co tatínek řekl, když se uklidnil: "You've got two parents pissed off with you. I want you to sit down and think. Was it worth it? What did you gain from it?" :D :D (= Máš dva rodiče, co jsou na tebe nasr*ní. Chci, aby sis sedla a zamyslela se. Stálo to za to? Cos tím získala?") A pak se sebral a odešel :D :D…

Každopádně jsem pak usoudila, že nebudu čekat na zázrak a prostě se půjdu projít stejně. A tak jsem odpoledne vyrazila do Maidenheadu. Měla jsem srazík s kámošem z knihovny. Šli jsme na milkshake. A on mě překvapil, když poprosil, jak jsme si objednávali, že jeden ten shake bez brčka - a pak vytáhl z tašky skleněné brčko. Chvilku jsme se o tom bavili, a pak jsem usoudila, že bude na čase si objednat svoje. Brčka jsou totiž z plastu, který se nedá recyklovat. A chápu, že ne každý to využije, ale mladý člověk, který chodí občas ven s kámošema mi dá jistě za pravdu - kamkoliv vlezete (kavárna, hospoda, restaurace, bar, klub, + různé stánky, …) všude vám dají do drinku brčko. A ideálně do každého drinku nové. A když jsem dneska po milkshaku si dala dva freshe a za to jedno odpoledne dostala tři plastová brčka, usoudila jsem, že je na čase s tím něco dělat. A ano, vím, že se dá všechno pít i bez brčka, ale :D… Sehnala jsem na netu skleněné brčko s obalem a kartáčkem na čištění za 2 libry. (Původně mi můj kámoš dal voucher na 25 % slevu, co dostal, když si objednal svoje brčko od Strawesome, ale to je americké - a ano, sice je na to celoživotní záruka, když si to omylem rozbijete, pošlou vám nové, a můžete si tam přidat nějaký nápis na své brčko, ale poštovné do UK vás vyjde stejně draho jako brčko s obalem a kartáčkem… tak jsem usoudila, že nepotřebuju nutně Strawesome, no :D…)

A teď už k postřehům a zajímavostem, protože tohle je fakt všechno, co se za celý den stalo :D.

Tunely pod Temží - v Londýně jsou takové staré domečky podél řeky. Taťka říkal, že se tam lidi bojí vlézt - a když už tam vlezou, tak sejdou pár schodů dolů, vyděsí se, že tam nemají co dělat, a odejdou. Ale může se dovnitř. A je to vlez do tunelů pod Temží. Takže když se člověk nenechá vyděsit tím, že to vypadá, jakože tam nemá co dělat, tak sejde strašně moc moc moc schodů, pak jde dlouhou chodbou, pak vyleze strašně moc moc moc schodů nahoru a je na druhé straně řeky. Cool!

Kamery - místní motorkáři mají na helmách kamery. Původně jsem myslela, že se jedná o GoPro a točí videa z cesty. Ale bylo mi divné, že to má skoro každý… A motorkářské autoškoly je mají vždycky. Tak to bude asi kvůli nehodám, jak můžete mít kameru i v autě. Ale to mi řekněte, když se rozsekáte na motorce, jaká je šance, že to ta kamera přežije?

A dog is for life - samolepky na spoustě aut a už jsem to viděla i na plakátech i na dveřích… Všude možně jsou samolepky s nápisem "A dog is for life, not for Christmas." (= Pes je na celý život, ne na Vánoce.) Hrozně se mi ta myšlenka líbí. Tak ještě aby se tím lidi řídili…

Plýtvání vodou - je tu zakázané zalévaní kvůli tomu soustavnému vedru a suchu - to jsem asi ještě nezmínila. A naše rodinka… Nejen že zaléváme i několikrát denně, ale navíc se tu děsně plýtvá vodou. Holky si běžně napouští pískoviště vodou - vysypou z něj písek a nechají tam někoho nanosit tak 4 konve, ty desetilitrové. Jenže je to baví vždycky tak hodinku/dvě, a pak to nechají zase vylít. Nestačila jsem se divit, že jim to projde. A běžně, když někde pustí kohoutek, tak ho nechají téct pak…

Princ Harry - nevím, jestli jsem to už zmínila… Jak jsem psala kdysi z Anglie, když jsem tu byla 2014 (a vypisovala jsem názory Britů na jednotlivé členy královské rodiny), prince Harryho nesnášeli a doufali, že se uchlastá k smrti. Tak to je přešlo. Teď ho zase milují. Může za to to, že se uklidnil, usadil a přestal dělat kraviny - spousta lidí říká, že je to díky Meghan :).

Meghan x Kate - a když už mluvíme o Meghan - tu tady mají celkem rádi. Ale doslechla jsem se, že české články Meghan porovnávají s Kate a Kate z toho vychází negativně. Jakože Meghan vezme Harryho za ruku, zatímco Kate Willse ne, Kate že je upjatá dámička, ale Meghan je ten svěží vánek, na který se čekalo a který byl potřeba. Tak teď mi dovolte dát trochu britského pohledu na věc. Většinou Kate a Meghan neporovnávají, ale pokud ano, tak z toho právě Meghan vyleze negativně. Protože Kate ví, jak se má chovat. A Meghan se to zatím všechno učí. Ale když se stane nějaká věc, co by se stát neměla, Briti šílí - třeba právě z toho, že Meghan bere Harryho za ruku. Nebo to, že se na nějaké akci otočila zády ke královně (protože všichni by za všech okolností měli monitorovat, kde je královna, a pořád k ní být čelem). Kate tohle všechno ví, protože je Britka, narodila se do privilegované rodiny, vyrůstala v té kultuře, s Willsem chodila snad 8 let, nebo jak dlouho, než se vzali. A už jsou manželé nějakou dobu. A taky se spoustu věcí musela naučit - a taky jich pár změnila: třeba to, že chodí vedle Willse, zatímco by měla chodit tak dva kroky za ním. Meghan je Američanka, nechodili spolu s Harrym zas tak dlouho a manželé jsou maličkatou chviličku. A královna má nejvíc na párku - bylo jí podle všeho úplně jedno, že se k ní Meghan na chvilku otočila zády :D. Takže jí to nakonec Britové taky odpustili :D. Jen vás prosím, nenechte si vymýt mozky českými články o královské rodince - mám pocit, že skoro nic z nich není úplně pravda :D.

Zapomínám češtinu - všimla jsem si, že se mi tyhle články píšou maličko hůř než ty dva předchozí au pair zážitky. Skoro tu nemluvím česky - s našima telefonuju jednou týdně. Občas teda s někým jiným - s kámošema nebo tak, ale běžně je to 1-2 telefonáty týdně. A česky nečtu už dlouhou dobu, píšu jen tyhle články. Občas se mi stane, že chci nějakou konverzaci přeložit do češtiny a nemám na to slova, mám pocit, že to přeložit nejde, protože je to fráze, která česky prostě nevyzní tak. Nebo se stane, že něco napíšu, podívám se na to a dojde mi, že to vlastně ani není česky. Že jsem použila špatnou předložku, ta fráze zní divně (jak doslova přeložená aj)… No, podobné srandy se mi občas stanou :D. Ale zatím si nikdo nestěžoval, že by nerozuměl mým článkům, tak snad dobrý :D.

Jak to reálně je - chtěla bych ještě na závěr dodat, že mi tak nějak došlo, že z článků to může vypadat, jak se tu skoro nedá žít, protože jsou tu nevychovaná děcka a všichni se chovají bůhvíjak. Tak slovy mé bývalé třídní: apeluji na váš zdravý rozum! :D Určitě je vám to všem jasné, ale jen tak pro jistotu… (Došlo mi, že jsem to ještě nezmínila, tak je asi na čase, než někdo vezme mé články smrtelně vážně :).) Vypisuju z každého dne jen to, co mám pocit, že stojí za zmínku. Holky jsou většinu dne v pohodě. Ano, občas se vzteknou, ale to je spíš jejich věkem, než co jiného. Ano, nesouhlasím občas s tím, jak se k tomu postaví rodiče, ale to je jiný styl výchovy, jiná mentalita, jiná kultura. Oni by se zase divili v ČR. A těžko soudit, co z toho je správně. Možná vám přijde, že je to bez debat náš způsob výchovy, ale je to tím, že na takový jsme zvyklí a že takový nám přijde prostě normální a správny a funguje… Ujišťuji vás ale, že kromě těch veselých kriziček, kterých popisuju v článku hromady, se mi stává i spousta naprosto normálních a nudných věcí, které ale nepovažuji za natolik důležité, abych je zmínila :).

Tak dobrou noc! Take care! :)

xxxooo K.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Jaká je Vaše nejoblíbenější HP kolej?

Nebelvír
Mrzimor
Havraspár
Zmijozel

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama