Narozeninová párty

28. července 2018 v 2:21 | Katie |  Moje au-pair dobrodružství III
Ahojky!

Jsem dost unavená a je dost pozdě, takže jen rychlá rychlovka bez velkého úvodu :D.

Mr. Bean hraje minigolf - je o tom v článku řeč :)...


Dnes jsme slavili narozky jedničky! A byl to super den, ale zároveň jsem vyšťavená úplně :D. Plán byl, že se všichni spolu nasnídáme, ale tatínek řekl dvojce, ať dává pozor, co dělá, protože sypala cereálie na stůl. Ona začala řvát a brečet a utekla, na což jednička reagovala slovy: "Super, díky, tati, zkazil jsi mi narozeniny…" a odešla taky :D. Takže jsme jedli jen ve třech.

Po snídani jsme šly s mamkou dodělat poslední přípravy. Já jsem krájela snad tunu kuřete a ona ho připravovala. Holky okolo mě jedna po druhé chodily a pořád se ptaly, co to je - a na odpověď, že kuře, reagovaly otázkou, jestli můžou ochutnat… No, čuměla jsem jako blázen. Že desetileté dítě nepozná, že to kuře je syrové, to jsem teda nečekala :D.

Pak jsme šly udělat krém na brownie cupcaky, co jsme upekly včera s dortem. Krém měl být jen kakao a máslo, ale mamka usoudila, že nemá ráda máselné krémy… A prý ať ušlehám smetanu do šlehačky, a pak přidám to kakao. Tak ok :D. Začala jsem šlehat - těsně než to bylo ušlehané jsem tam nasypala tu kakaovou směs na polevy a pokračovala ve šlehání (rodinka nemá elektrický šlehač :D…). Když bylo hotovo, mamce se to zdálo málo tuhé. Tak jsem se jí snažila vysvětlit, že takhle vypadá šlehačka a že bych to dál nešlehala. Ale mamka si nedala říct a trvala na tom, ať ještě trochu šlehám, že se nemůže stát nic horšího, než že to zhoustne víc, což vlastně chceme. Jaké bylo její překvapení, když jsem jí o chvilku později ukazovala, jak se to srazilo na máslo - takže to bylo hrudkovaté, ale zároveň řídké a nedalo se to použít prostě, takže to šlo do záchoda. A mamka mi pořád nevěří, že to je z hodně šlehání - trvá na tom, že ta smetana musela být stará a zkažená - a že dobře, že jsme na to přišly :D.

Na oslavu jsme jely do Jenners Café. Tam je dětské hřiště a minigolf. Co mě zarazilo už na začátku oslavy - jak rodiče vozili ty děti (bez ohledu na to, jestli zůstali taky, nebo jen vyhodili dítě a odjeli), vždycky dárek přinesli ti rodiče a dali to naší mamce :D. Jakože kdo má narozky? :D To jsem nechápala. Nicméně jsem to moc neřešila - nebyl čas. Pořád se mi zdálo, že jsem to místo už viděla… A ano, viděla. Mamka nejlepší kamarádky naší jedničky mi mezi řečí - hlídaly jsme spolu věci - sdělila, že to je přesně to místo, kde se točila epizoda Mr. Beana, kde hraje minigolf :D.

Pak jsem si šla sama zahrát minigolf - právě s touhle maminou - šly jsme spolu a střídaly jsme se na každé dráze (když jedna dostala míček do jamky, hrála druhá). Řeknu k tomu jen tolik, že jsem v tom nebyla nejlepší. A že bych možná měla hodně podobný počet úderů právě jako Mr. Bean, ale naštěstí se mi to nepovedlo trefit do autobusu :D.

Jinak tahle mamka a její manžel byli oba hrozně vtipní. Ona chudák vzhledem. Vypadala, jako by na její obličej někdo aplikoval snapchat filtr. Měla ho hrozně natažený - ale ne jako dlouhý. Měla krátké čelo, ale mezi očima a pusou dlooooouhou mezeru - dlouhej nos, jak bambuli :D. Těžko se to popisuje :D. Tatínek naproti tomu byl vtipnej spíš chováním - a asi nebyl ani moc génius :D. Viděla jsem ho, jak se napíchl na větev od stromu asi dvacetkrát za pět minut. A vždycky se tak trochu vytočil a ulomil tu větev, co se na ni napíchl - a koukal u toho, jak kdyby to na něj někdo narafičil - přitom prostě stál pod stromem no :D. Anyway, oba rodiče byli vtipní i z hlediska vyjadřování a tak. Nic moc neřešili, vtipkovali, mluvili o mlácení dětí sice ze srandy, ale mám trochu tušení, že jejich drahá dcerka občas chytila výchovnou :D.
Maminka má podobný tvar obličeje jako Dan tady v tom gifu na začátku (to je ten vpravo teda, samozřejmě) :D...

Pak nám bohužel začalo pršet, tak jsme se šli přesunout domů na večeři - což jsme stejně měli. Viděla jsem tu první déšť ve dne (a delší než 10 min) od doby, co jsem přijela :D. I tak pršelo tak půl hodiny a ne nějak moc :D. S mamkou jsme naservírovaly večeři na stůl děckám, ty se najedly a šly na zahradu si hrát. My dospělí jsme se najedli a mamka vymýšlela, jestli se dort bude jíst vevnitř nebo venku. U tohohle rozhovoru ten vtipnej cizí taťka seděl u stolu a pořád dokola si přidával :D. Jakože sežral porci pro větší rodinu :D. Mamka: "No nic, asi radši vevnitř, ale budeme muset sklidit ze stolu…" - vtipnej taťka: "Už na to pracuju, ok? Ale nespěchej na mě tak, dej mi chvilku!" :D Naše mamka se (jediná) nesmála :D… A dort se nakonec jedl venku :).

Po dortu se mi povedlo ztrapnit jedničku, což rozhodně nebylo v plánu… Sklízela jsem ze stolu a ona s kamarádkama stály za rohem, nevím ani, co tam vlastně dělaly. A já jsem něco nesla do ledničky. Jak jsem prošla kolem nich, jednička začala řvát: "Co tu děláš? Jdi pryč!" - Myslím, že dělaly něco, co nechtěly, aby viděl někdo dospělý, a nemyslela to zle. Ale stejně. Odpověděla jsem: "Neřvi na mě." Ona se začervenala a sklopila hlavu, kamarádky dostaly záchvat smíchu a pobaveně se dívaly na ni a na mě :D. A jedna z nich dokonce pronesla: "Celkem trapas, kámo." :D :D

Když pak všechny holky, co tu byly, odjely, zůstala tu jen ta nejlepší kamarádka a její vtipní rodiče. A jednička s tou kamarádkou otravovaly toho tátu. A pak si šel on sednout k nám. Ony mu donesly tácek s dortem, předali mu to, že to je pro něj, a odešly. On to nechtěl, vzala si to jeho žena. A našla v tom šutr… Daly to tam holky, myslely si, že je to vtipný. Naštěstí do toho ta máma zapíchla vidličku prvně, takže si nevylámala zuby. To ale vytočilo toho tátu a šel za nima. Řekl jim, že to nebylo vtipné, když se smály, a že to někoho mohlo stát zuby (nebo i život, kdyby si nevšiml a spolkl to). Tady se ukázal rozdíl ve výchově, kdy po chvilce holky přišly, kamarádka jedničky pronesla, že by chtěly něco říct a jednička začala vřískat a utekla (přesně jako dělá vždycky, když se jí něco nechce dělat). To ale vytočilo tu kamarádku i jedničky rodiče - takže dostala vynadáno od několika lidí najednou a rozbrečela se :D. No, nakonec se omluvily, ta kamarádka se skoro rozbrečela, když říkala, že je jí líto, že by někdo mohl i umřít, že to nevěděla. Trochu mi jí bylo až líto - zvlášť proto, jak ji v tom jednička nechala vykoupat. A náš táta potom říkal: "Víš co, to, že vás nenapadlo, jaké to může mít důsledky, a daly jste do jídla kámen, z vás nedělá špatné lidi. Co z tebe dělá špatného člověka, je to, že se za to nedokážeš postavit a říct, že tě to mrzí, a navíc, že slíbíš kamarádce, že se omluvíš s ní, a necháš ji tam stát samotnou." - Tohle se samozřejmě neobešlo bez řevu zase :D.

Když pak i kamarádka měla odjet, tak jí mamka říkala, ať si vezme boty - a pětkrát bez reakce. Otočila se na mě a říká: "Asi mluvím japonsky, ona mi nerozumí…" a její manžel na to: "Možná kdybys to řekla česky, tak by se obout šla." Zeptala jsem se, jestli to mám zkusit - a prý že jo :D. Tak jsem kamarádku oslovila a česky říkám: "Jdi se obout, prosím." - Chvilku na mě zmateně koukala, a pak udělala: "Huh?" :D A všichni přítomní dospělí (protože všichni věděli, o co jde) se začali hrozně smát. Tak jsem jí to přeložila a ona se přezula hned :D.

Mamka kamarádky navíc shodou okolností dělá s autistama a nabízela mi, že by mi dohodila job tady, až si dodělám školu :D. Dělá 12 dní v měsíci za 2800 liber měsíčně (což je cca 80800 Kč). Tak uvidíme, co se bude za rok dít :D. To, co si ale tady naše mamka i mamka kamarádky teď představují, že se stane, je to, že sem přijdu pracovat na +-5 let, vydělám si velký peníze a vrátím se do ČR založit své vlastní speciálně pedagogické zařízení, kde pak budu své zaměstnance platit na úrovni, jak si zaslouží :D. Ha ha ha…

Tak se mějte fanfárově! Take care! :)

xxo K.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Jaká je Vaše nejoblíbenější HP kolej?

Nebelvír
Mrzimor
Havraspár
Zmijozel

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama