Pasivně agresivní babička :D

25. července 2018 v 23:40 | Katie |  Moje au-pair dobrodružství III
Ahoj!

Jak se máte dneska? Já krásně :). Akorát babička dnes jela domů :(. Ach jo... :D Anyway... Tady dnešní článeček :).

Tenhle song holky zbožňují. Sice tohle nesledují, ale mají knížky duhových víl (mají jich "jen" 28 - ale i tak nechápu, jak si můžou pamatovat, která víla je víla čeho, jak vypadá, a jak jdou popořadě... celkově je těch knížek přes 200) a mají audioknížky - a tam je mimojiné tenhle song... :D


Dneska ráno mamka jela s jedničkou na koně, já jsem zůstala s dvojkou a trojkou (a babičkou a malířem, kteří se nemohou vystát…). S holkama jsme hrály Dobble a já tu hru poprvé vyhrála - a velmi pravděpodobně proto, že trojka moc nepochopila, co je cíl hry, a snažila se mi tolik pomoct, že většinu času koukala spíš do mých karet, než do svých :D. Kdo to znáte, tak jistě víte, že to neuškodí, když vám někdo kouká do karet (uškodí to akorát tak jemu samotnému, protože se pak nesoustředí na své vlastní karty. Je to super hra! :)

Následně nám domů napochodoval malíř, takže babička, která do té doby poklidně vyšívala, se posadila velmi rovně, a ač se snažila předstírat, že je v pohodě, bylo vidět, že sleduje každý malířův pohyb. Malíř má slabost pro trojku, takže rozdělal sáček brambůrek (takový ten pidi, ta jedna porce, co se tady dávají k obědu) a dal jí ho. Ona s tím přišla před babičku, která jí řekla, že by si neměla brát cizí jídlo. Na což malá odpověděla, že jí to malíř dal. Babička jí to vzala z ruky a velmi milým tónem a velmi zdvořile povídá malíři: "Moc ti děkujeme, je to od tebe hezké, ale ne, děkujeme." Když se otočila a začala odcházet, tak on se na ni zaksichtil a zvednul prostředníček. Babička má ale oči i vzadu nebo co, takže se klidně otočila zpátky na něj a dodala: "Toto nebylo moc slušné, děkuji ti mockrát. A pro tvou informaci, neměl bys krmit cizí děti - a už vůbec ne před obědem. Děkuji." Ta paní je prostě totální boss :D. Jednou bych chtěla být taková babička jako ona :D :D :D. Jakože žít s ní musí být asi hrůza (to bude možná taky důvod, proč mamčiny rodiče už nejsou spolu), ale takhle na pár dní mě to fakt baví :D.

U oběda jsme se o malíři bavily, tak jsem jí říkala, jaké s ním mám zkušenosti. Na což ona nereagovala svým typickým "absolutely", ani "indeed", ale tentokrát "outrageous!" (= pobuřující) :D. Dvojku zajímalo, o čem je vlastně řeč, tak se zeptala, o kom se bavíme. Babička: "Máme rozhovor mezi dvěma dospělýma s Kate." - "Jo, ale o kom?" - "Když říkám, že máme rozhovor mezi dvěma dospělýma, znamená to, že se to dětí netýká." Dvojka jen pokývala hlavou a věnovala se svému obědu :D. A já nestačila zírat :D.

Mamka se pak vrátila s jedničkou z koní, najedly se a zase jely pryč - tentokrát k doktorovi, ale naštěstí jen v Burnhamu. Takže byly zpátky tak za půl hodiny. Dvojka si v tu dobu četla a trojka trénovala čísla, a pak se podepisovala - maminka se ji snaží naučit podepsat se psacím. Chce, abych ji u toho hlídala, ale jejich psací je mi záhadou - zvlášť některá písmenka. Takže to většinou dělám tak, že si to prvně zkusím napsat sama na papír tolikrát, než se mi to povede bez zaváhání, a pak ji hlídám :D. Protože jsem zjistila, že když ona už píše, tak nemám moc čas přemýšlet, jak se to písmenko vlastně píše :D. V jejím jméně jsou dvě písmenka, co mě matou - naštěstí ne X, to prostě nepoberu asi nikdy :D.

Po návratu mamky a jedničky jsme šly s mamkou vařit. Šla jsem udělat dva balíčky lososa, protože byl do dneška (a tady se vyhazují věci, co jsou podle data prošlé). A mamka, ať tam dám pár párků do té trouby k tomu, protože si nikdy nemůžeme být jisté, nakolik holky budou chtít lososa. Říkám, že jsou v lednici dva balíky párků (po 12 kusech - ale jednotlivé nožičky jsou tak malé, že holky sní minimálně 4 každá) do zítřka. Ptám se, jestli mám udělat jeden. Ona, že jo. Pak se zamyslela a povídá: "Možná udělej všechno, kdyžtak zbyde na zítra a aspoň nebudeme muset vařit…" Načala jsem oba balíčky a stříhám střívko mezi těma párkama, abych je mohla hodit na plech. A mamka povídá: "Oba balíčky? To je strašně moc…" - já: "Aha, asi jsem to blbě pochopila. Promiň, myslela jsem, že když říkáš všechny, tak myslíš všechny teda…" - ona: "Já jsem nevěděla, že máme dva balíčky…" No, neřešila jsem to, neříkala jsem jí, že jsem jí asi tak půl minuty předtím řekla, že jsou tam dva. A co si myslíte? Snědlo se to :D. Všechno - losos i párky :D.

U večeře nám tatínek ukazoval fotky z vesmíru a tak. Vysvětloval, co jsou to padající hvězdy, co se stane, když hvězda exploduje (což třeba je mimochodem ta prostřední v Orionově pásu - není to hvězda, ale explodovaná hvězda - je to strašně pěkné!), zatmění Slunce a podobné věci. Co jsem tu, tak mě ten vesmír zajímá mnohem víc, než kdy dřív. On to říká vždycky tak jako pro děti prostě a má k tomu vždycky hromadu přirovnání, fotek a tak… Fakt bomba!
Tak tohle je to, co se nachází uprostřed Orionova pásu... Taková škoda, že ze Země je to stejná tečka jako všechny ostatní hvězdy... :)

Tak se mějte krásně! Take care! :)

xoxx K.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Rogue Rogue | Web | 27. července 2018 v 10:50 | Reagovat

Babička mě taky pobavila :D Na pár dní a když se to člověka vlastně netýká (není to jeho příbuzná) to musí být fakt zábava :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama