Weetabix

27. července 2018 v 1:01 | Katie |  Moje au-pair dobrodružství III
Ahoj!

Jednička má zítra narozky, tak se okolo toho dost točí můj dnešní článek :).

Taťka mi říkal, jak jsou tu populární noční záchody, které prostě vyjedou ze země. Větší města je tu začaly instalovat, protože se prý stávalo, když lidi chodili v noci z akcí, že jim občůrávali každý roh :D. Jsou to jen pisoáry ale, tak nevím, asi se čeká, že holky neobčůrávají rohy :D. Jakože abych byla upřímná, těžko byste v Brně hledali roh, kde jsem ještě nečůrala :D... Ale je fakt, že vy, co mě znáte, víte, že na pisoáry čůrat umím a docela mě to i baví, takže bych je možná využila :D... Prý je tu taky spousta opilců, kteří se chtějí nechat zavřít dovnitř. Problém ale je, že tam není žádné tlačítko, žádný způsob, jak se dostat ven - a strávit celý den takhle podzemí se smradlavým záchodem, to bych nechtěla :D. A taky si na to lidi stoupají, když to vyjíždí :D...Vzpomněla jsem si, že jsem zapomněla sdílet jeden rozhovor, který jsem včera vedla s babičkou :D. Takže… Bylo to potom, co jsem se zeptala dvojky, jestli se chce napít - což přeloženo z britského milého "chtěla by ses napít" do češtiny, znamená něco jako: "koukej se napít!" :D A ona dělala, že mě neslyší. Babička na ni chvilku koukala, pak zavrtěla hlavou a podívá: "Já jsem svoje děti vychovávala tak hrozně jinak. A tohle mi leze na nervy. Snažím se nezasahovat, moje starost to není, ale tohle je příšerné. Když jim něco řekneš, tak přece čekáš, že to udělají…" Jen jsem jí řekla, že česká výchova se taky liší a ona se tak usmála, jakože ví :D.

Taky jsem si vzpomněla, že jsem zapomněla podat hlášení, jak to dopadlo s náušnicí paní učitelky - a to jsem to dokonce zazdila i poté, co se teta ptala v dopise :D. Takže… Vykakána byla druhý den v 17.48 :D. A naštěstí se mě netýkalo lovení, jen jsem měla za úkol mamce hlásit, když šla trojka na záchod :D.

A teď už k dnešku. Snídala jsem Weetabix - milovala to babča tenkrát před čtyřma rokama. A tady jsou to taky nejoblíbenější cereálie. Tak jsem to chtěla konečně zkusit, jaké to vlastně je. Můžu říct, že pěkně hnusný. Chutově je to skoro bez chuti, ale ta konzistence - no odporný :D. Skoro jsem to nedojedla, protože jsem měla pocit, že mi to bobtná v puse :D. Jsou to takové cihličky drcené pšenice, kterou si nasypete do misky, zalijete mlíkem a trochu pomačkáte… no, odpor :D.

Dneska se hodně připravovalo na zítřejší oslavu. Prvně jsme nemohly donutit jedničku, aby si uklidila pokoj. Odmítla to dělat. Mamka se v nepozorovanou chvíli vytratila, tak jsem na ni nastoupila drsněji. Že když si neuklidí, nebude žádná oslava, protože přece nemůžeme její kamarády pustit do toho svinčíku. Chvilku to vypadalo, že mi nevěří, ale aspoň přestala tak hrozně kvílet. A nakonec si teda uklidila. Další úkol pak byl uklidit zahradu, protože tam je podobný svinčík jako doma (akorát to většinou není v krabicích). Lehla si do postele a pronesla, že to nejde uklízet, protože to není její teritorium. Tak jsem jí sdělila, že tam právě ony tři dělají největší bordel, takže jak jako není. To zaslechla dvojka a pronesla, že mám pravdu :D. Ale jednička pořád ignor, že ona tam bordel nedělá. Donutila jsem ji podívat se z okna. A pak říkám: "Takže když to není tvůj bordel, můžu všechno, co tam je vyhodit?" Odpověděla, že klidně :D. Tak jsem si v kuchyni vzala velký pytel do koše a vydala se na zahradu. Nedošla jsem ještě ani k pískovišti, když za mnou všechny tři holky přiběhly, že si jdou teda uklidit :D.

Anyway, pak si holky hrály a my s mamkou jsme pekly a zdobily dort a muffiny. Dostane mrkvový dort se slunečnicovýma semínkama a krémem z tvarohu a smetany. Mamka to chtěla udělat veganské, tak do toho dala místo vajíček banány - se dočetla na netu, že se tak dělá :D. Nechtěla jsem jí brát iluze - ale mám dojem, že máslo, tvaroh a smetana nejsou úplně veganské :D. Snad na oslavě nebude žádný opravdový vegan. Ozdobily jsme to borůvkama a mamka na to udělala golfový míček, protože jako oslavu půjdeme na minigolf zítra :). A muffiny jsme upekly z těsta na brownies, které je ale opravdu veganské :).

Když mamka zdobila dort, slepice začaly kdákat jak střelené. Ona pronesla, že je na zahradě buď kočka od sousedů, nebo snesly vajíčko. A poprosila mě, abych se šla podívat. Bylo mi trapné říct, že se bojím slepic… Takovou hrůzu v očích, jako když jsem lezla k nim do klece, jsem jistě dlouho neměla. Naštěstí se mě bojí taky, tak uhýbaly :D. Nejhorší část byla zavřít za sebou dveře - neměla bych pak kudy uniknout, kdyby šly za mnou :D. Zvedla jsem od jejich domku střechu a tam seděla jedna slepice, skoro mě kleplo :D. Naštěstí se lekla a uletěla :D. A já jsem vytáhla ty dvě vajíčka, co tam byly. A fuj, byly teplý :( :D. Fuj :D.

Pak mamka šla holkám dát vanu a já že vytřu v kuchyni. Zkusila jsem na Alexu, jestli zná Love, Simon soundtrack. Protože většina těch songů z toho je super - a zbytek jsem zatím neznala, tak jsem si to chtěla pustit. Když to pak hrálo, tak mamka s taťkou přišli. Mamka se ptala, kdo tu danou věc zpívá - a zrovna to byl song, co neznám. Tak jsem řekla, že nevím, že tam mám puštěný soundtrack. Tak je zajímalo, jaký je to film. A když jsem jim to popsala, tak taťka pronesl, že se podívá, jestli je to na netflixu nebo na některé z těch dalších x věcí s filmama, co si platí. A jestli ne, tak to prý koupí, abychom se mohli všichni spolu podívat. Že je to film, který by měly vidět i holky… Nevím, jestli to úplně pochopí (a jestli je to bude bavit), ale já se s nima ráda podívám, že jo :D.

Po večeři jsme na nový přístřešek v zahradě, který jsme ještě ani jednou nepoužili, pověsili síť proti komárům - aby nám mouchy nelezly do jídla, když tam budeme jíst. Tak se nám povedlo hromadu much zavřít vevnitř :D. Tak jsem na to zvědavá. A holky tomu nikdy nezavírají dveře, takže jako by to tam ani nebylo… :D

Take care!

xxo K.
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama