Ančin první londýnský zážitek

26. srpna 2018 v 0:13 | Katie |  Moje au-pair dobrodružství III
Ahoooj!

Velké pozdravy po dnešním dlouhém dni doslova po okraj napráskaném dobrodružstvími :).

Jedna veverka z Hyde Parku - fotka teda není moje, takový fotograf nejsem :D...


Dnes jsme vyrazily do Londýna. Celý výlet začal menší krizí, když jsme zjistily, že vlak jede o 3 minuty dřív, než jsme čekaly - ale měly jsme čas přesně vypočítaný. Zbývala nám minuta do odjezdu, když jsme kupovaly lístky, ale vlak jsme stihly, i když si Anča rozbila tlamu na schodech. Teda ne tlamu, ale dlaně. Další kiks nás čekal při východu z nádraží, kde jsme zjistily, že můj lístek na vlak/travel card na celý den po Londýně nefunguje. Nakonec to ale velký problém nebyl, vždycky jsem lístek ukázala nějakému zřízenci a on mě pustil. Někteří se mi teda smáli, že mám docela smůlu nebo že v metru budu muset zůstat, ale dopadlo to dobře… :)

Popovezly jsme se metrem na Oxford Street, kterou jsme celou prošly pěšky (Ančina první návštěva Primarku a Disney shopu - myslím, že Primarkový svět ji tolik neuchvátil… Naštěstí ani mě ne, takže jsme tam strávily celkem necelých 5 minut). Dorazily jsme do Hyde Parku, vyfotily se ve Speaker's Corneru a pokračovaly na Dianin Memorial. Po Hyde Parku Green Park, ve kterém jsme potkaly závěr průvodu ze střídání stráží. Tak jsme věděly, že se blížíme k Buckinghamskému paláci. A taky že ano. Anča měla už předem za domácí úkol zjistit, jak se pozná, že je královna doma. Good job! Měla to správně, královna doma nebyla. Takže jsme na čaj pozvané nebyly :(. Následně jsme pokračovaly do St. James's Parku, mého nejoblíbenějšího londýnského parku. Když jsme se chystaly vybalit oběd, všimly jsme si pána s jídlem v ruce, jemuž po noze vylezla veverka až do pasu a sama si ke svačině pomohla. Anču tento pohled trochu vyděsil a na rozdíl od všech přítomných dětí se veverkám obloukem vyhýbala :D. Abych byla upřímná, taky jsem úplně netoužila, aby se na mě vrhnul veverčí horolezec (člověkolezec?) a sežral mi svačinu.

Další plán byl 10 Downing Street, ale to jsme vypustily, no a co, že tam bydlí britský Prime Minister. Místo toho jsme zamířily rovnou k Westminster Abbey, kde se brali Wills a Kate. Dál potom Westminster Palace, Houses of Parliament a Big Ben. Fakt naše štěstí… Big Ben, nebo teda ta věž (jak jistě všichni víte, Big Ben je název zvonu ve věži), byl pod rekonstrukcí. Takže jsme viděly jen slavné hodiny a lešení. Odtamtud se už ale nabízel krásný pohled na London Eye a nás čekal ještě pěkný kus cesty. Takže nám to nebylo líto dlouho.

Popovezly jsme se metrem na Trafalgar Square. Odtamtud jsme přes čínskou čtvrť Soho přešly na Piccadilly Circus, který Anču trochu zklamal (mě při mé první návštěvě taky). Z učebnic a vyprávění čekáte, jak to je dokonale kulaté náměstí se spoustou reklam na elektronických billboardech, ale ten billboard je tam jeden (sice velký, ale stejně) a to náměstí taky není zrovna dokonalý kruh.

Pak jsme z City of Westminster zamířily metrem do City of London, kde naší první zastávkou byl Tower of London. Tam jsme se posadily na lavičku u Temže a s výhledem na Tower Bridge se naobědvaly. Kratší procházkou po business části Londýna jsme přišly až k 30 St. Mary Axe (mrakodrap známý pod názvem Gherkin, protože tvarově vypadá jako okurka). Pak už nás čekala St. Paul's Cathedral, a když jsme viděly, kolik času máme, přidaly jsme na program i blízký Millenium Bridge - ten most, co v Harry Potterovi shodili smrtijedi. Možná vás to překvapí, ale most stál na svém místě neporušený.

V duchu Harryho Pottera se náš výlet nesl dál, poněvadž další zastávkou bylo nádraží King's Cross a to hlavně nástupiště 9 3/4. Ve frontě se nám čekat nechtělo, tak jsme se s vozíkem ve zdi nevyfotily. Do shopíku jsme ale mrkly, než jsme vyrazily na další část naší výpravy. Tou byl Regent's Park. Vystoupily jsme na Baker Street, a ač nejsme fanoušci Sherlocka Holmese, stejně jsme si ty jeho dveře vyfotily. Když už jsme tam byly… V Regent's Park jsme se navečeřely, veverce daly kus mrkve a vydaly se vstříc poslednímu dobrodružství. Notting Hill… Ve večerních hodinách byl mnohem tišší, trh už byl zavřený, ale to kouzlo úplně jiného světa uprostřed Londýna mu pořád zůstávalo.

Návštěvu Londýna hodnotím 4,9 hvězdičkami z 5 (chybějící 0,1 hvězdičky je za rekonstrukci Big Benu). Anča návštěvu hodnotí velice kladně - hodně spokojenými Andulykami z hodně Andulyků :D… Viděly jsme spoustu červených doubledeckerů, černých taxíků a červených telefonních budek, daly jsme si sojovou ledovou čokoládu ve Starbucks a poznaly londýnské metro snad ve všech zastávkách (to teda zdaleka ne, ale pocitově se to zdálo).

Cestou domů jsme proti sobě unaveně seděly ve vlaku a s hrůzou zjistily (nebo spíš s nadšením?), že mi můj mobil hlásí rekord v počtu ujitých kroků a to ještě nejsme ani doma. Teď už jsme a aktuální stav je 41 039 = 27,7 kilometrů. Anča se do mě zavěsila cestou z nádraží a začala se chovat jako opilá. Takový ten stav, kdy jste natolik unavení, až se pomalu chováte hyperaktivně. Zeptala jsem se jí, jestli ví, kde je nádraží, a když ukázala správným směrem, pohrozila jsem jí: "Sbalíš si doma kufr a potrajdáš." - Anča na to: "Nee, to nee, nejsem žádná trajda.", čímž sama sebe natolik zbořila, že brečela smíchy a nohy jí vypověděly službu (naštěstí se neskácela, ale v chůzi pokračovat nemohla). Tak my asi půjdeme spát, ať máme zítra na ten deštivý Windsor aspoň nějakou energii.

Mějte se anglicky! Take care! :)

xxox K. & A.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama