Briti blikaj jak idioti (nechci být sprostá, ale hezky se to rýmuje :D)

13. srpna 2018 v 0:40 | Katie |  Moje au-pair dobrodružství III
Ahooooj!

Zdravím z Anglie! A přináším jeden kratší článek :D. Ale myslím, že po včerejším si zasloužíte odpočinout (stejně jako jsem dnes odpočívala já :D).

Tohle video absolutně nesouvisí s článkem, ale dnes jsem na něj narazila :). Try Guys miluju, protože testují a zkouší věci ne proto, aby to byla sranda (ač většinou je), ale často proto, aby upozornili na důležité věci (třeba v listopadu v rámci Movemberu si nenechali narůst knír, ale nechali si vyšetřit prostatu a natočili to). A tohle video vzniklo proto, že jednomu z nich se celkem nedávno narodilo miminko, tak se rozhodl projít si tím, čím prošla jeho manželka. A je to sranda, ale taky poučné, když tam mluví ti doktoři, a taky mě to rozbrečelo, protože některé ty věci, co říkají... A taky se těším, až budu mít sama miminko :D. Ale to není novinka :D.Dnešní den byl hlavně ve znamení odpočinku. A to ne ani tak pro mě, jako pro mou peněženku :D. Včerejší výlet byl to nejdražší, co jsem tu zatím absolvovala :D. Ale abych byla upřímná, největší položkou v těch výdajích byla cesta do Oxfordu :D. A výlet stál za to, tak mi to ani trošku nevadí. Navíc aktuálně s kamarádkou hledáme bydlení a pomalu (nebo spíš rychle) se blíží další semestr, takže jsem řešila i školní věci + ESN věci - jako jeden z koordinátorů se teď skoro nemůžu vyhrabat z toho všeho, co se na nás hrne. A je to trochu komplikované tím, že vše řeším ze zahraničí.

Proto jsem toho dnes nepodnikla nějak extrémně moc. Prošla jsem se do města, sedla si do parku, četla si, zacvičila si, a pak mi napsal po práci kámoš z knihovny, kde jsem - a jestli něco nepodnikneme. Tak jsme se sešli spolu. Protože už byl docela večer a tím pádem v parku žádné děti, tak jsme vzali útokem dětské hřiště a šli jsme se pohoupat :D. Upozorňuji, že to nebyl můj nápad! Běžně to bývá můj O:) :D.

Jinak po návratu domů jsem si pěkně pokecala s taťkou - odpadl mu kus jakéhosi plastu zespoda z auta, visí to dolů a rachtá to, když jede :D. A on vůbec neví, co to je. Snažil se to opravit, ale nezjistil, kam to patří. A do servisu s tím nechce, protože to je kus cesty. Tak si chce vygooglit, jestli je nějaká možnost, že by lidi ze servisu přijeli za vámi :D.

A taky mám pro vás senza poznatek. Takže… Britové na kruhákách blikaj každej jinak. Ale našla jsem v tom takové dva opakující se zvyky. 1) někdo bliká normálně, tak jak se bliká i u nás - čili když vyjíždí z kruháku, bliká vnějším blinkrem (čili levým), to je způsob, o kterém jsem si myslela, že je ten správný, ale teď normálně začínám pochybovat, že tomu tak je, protože tak bliká menší skupina. Pak jsou ještě jiné menší skupiny - a to lidi, co neblikají vůbec, nebo blikají pravým blinkrem, když jedou, a vypnou ho, když sjíždějí, a různé podobné další zrůdnosti. Ale 2) to, jak tu bliká většina (a rozhodně naše mamka… u taťky popravdě nevím, jak bliká)… Blikají tak, jako by tam ten kruhák nebyl a byla to normálně křižovatka. Čili kruhák se 4 výjezdy - první je ode mě doleva, pak je rovně - jakoby naproti, a pak doprava, poslední je vlastně ten, kterým najíždím. Pokud vjíždím na kruhák a chci sjet hned prvním výjezdem, pak blikám levým blinkrem. Pokud chci sjet druhým výjezdem, tak neblikám, protože je to přece rovně. A pokud chci sjet třetím, tak blikám doprava. Pokud se na kruháku jen otáčím a jedu zpátky posledním výjezdem (čili mým vjezdem), tak nevím, jak se bliká. Nebo pokud je na kruháku víc výjezdů :D. A taky to má trochu nevýhodu v tom, že ostatní lidé, čekající mimo kruhák, až to auto na kruháku projede, sice vidí, že auto bliká, dejme tomu doprava, ale neví, kde to auto najíždělo :D. Anebo taky neví, jestli se jen nejedná o někoho, kdo neví, jak má blikat, tak prostě bliká nějak. Prostě jinými slovy - pokud někdy budete řídit v Británii a dostanete se na kruhák, tak se hlavně neřiďte tím, jak tu lidi blikají. Je nejlepší prostě počkat, až nepojede nic :D. Anebo naše mamka hodně lidi na kruháku pouští - taky geniální :D. A hlavně typická britská věc :D. Ona si tak jede po kruháku a snad u každého výjezdu se zastaví, pokyne rukou a pronese after you (= po tobě) :D.

Článek, jak vidíte sami, byl opravdu krátký, ale aspoň jsme si všichni pěkně odpočinuli :). Jdu přebrat slíbené fotky ze včera ;).

Take care!

xxxxxox K.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama