Burnham a Maidenhead

24. srpna 2018 v 22:07 | Katie |  Moje au-pair dobrodružství III
Ahoj!

První den byl sice klidnější, ale i tak jsme ušly 17,13 kilometrů - to bude ještě velký :D...

Tenhle song jsme slyšely v hospodě u oběda :).


Společné výletění s Ančou jsme započaly dnešní vycházkou do Burnhamu a Maidenheadu. Ráno jsme pokecaly chvilku s rodinkou, trojka opět vyměnila místo u stolu, jen aby mohla sedět vedle Andulky. Ukázala jsem Anče park, v knihovně jsme vrátily knížku, prošly se až na poštu a prohlédly si některé vybrané shopíky, ale jinak toho tady víc moc dělat nejde. Poseděly jsme chvilku v parku a pak už byl čas na oběd.

Na oběd jsme šly do Old Five Bells v Burnhamu. A jak jinak než na Fish & Chips… Byla toho hora a ještě víc, dokonce mi Andulka musela pomoct s hranolkama. Takhle jsme se dlouho nepřežraly (minimálně já ne… za Andulku mluvit nemůžu). Po obědě se nám nechtělo moc zvedat, ale měly jsme před sebou dlouhý pochod. Maidenhead.

V Maidenheadu toho taky zas tolik není, ale klasika charity shopy, ty jsem Anče ukázat musela. Shopping centrum, knihovna (která je sice větší než ta v Burnhamu, takže pro čtenáře asi lepší, ale Anču zas tak neuchvátila. Víc se jí líbila ta malá - asi se ji udělalo zle z té hromady knížek). A nakonec nejlepší zastávka - Boots. Boots je velký řetězec drogerií, asi jako u nás DM. A proč že tahle zastávka byla nejlepší? No zaprvé tam mají hromadu Yankee Candles a podobných úžasných svíček, a pak obrovský výběr dětského sortimentu. Takže jsme s Ančou strávily mezi dětským oblečením víc času než všechny maminky s dětmi, které zrovna v Boots nakupovaly.

Pak nás přepadl velmi krátký déšť, tak jsme zmizely do shopping centra a na chvíli se posadily. Cestou domů jsme si udělaly zastávku v tom baru, kam jsem chodila s Němkou - Frankie & Benny's - Anča říkala, že to tam vypadá jako ve filmu (což je sice pravda, ale spíš jako v americkém). Daly jsme si každá 2 koktejly a pokecaly s číšníky/barmany (trošku :D …asi málo, koktejl zdarma nebyl :(…). Bylo ještě relativně brzo, seděly jsme tam od 6 do 7.30 a okolo nás večeřely rodiny s dětmi, zatímco my do sebe lily drinky. Sranda :D.

Večeřely jsme sausage roll (takový párek v těstíčku - chtěla jsem, aby Anča ochutnala anglické párky) a indické kuře na špejli s arašídovým dipem (z Waitrose za 1,59 libry, no nekup to :D). A protože se toho víc dobrodružného nedělo, všechna velká dobrodružství nás čekají v Londýně a Windsoru, tak pro vás máme aspoň malé poznatky.

Královský rodiče a děti - Rodiče všech dětí z královské rodiny nemají na své děti plná práva. Na všechny královské děti má plná práva královna (panovník). Takže třeba William a Kate (případně Harry a Meghan, pokud budou mít děti) nemohou plně rozhodovat o vzdělávání, zdravotní péči a výchově svých dětí. Nemůžou s nimi bez královnina povolení odjet do zahraničí a tak podobně. Královna je naštěstí rozumná, takže respektuje přání rodičů a do ničeho nekecá.

Brexit - Britové si pomalu, ale jistě uvědomují, jakou chybu udělali. Dneska v hospodě u oběda běžely zprávy a já jsem kousek zachytla, když byla Anča na záchodě. Mluvili o tom, jak se britští farmáři živí zejména tím, že prodávají své ovce, vlnu a maso do zemí EU. Přes 50 % britských ovčích výrobků putuje do EU. Jenže to teď chtějí hodně zdanit a zejména malí farmáři budou mít poměrně problém. No, spíš víc než poměrně. Ale jejich chyba…

Žárovky - Tohle ráno zmínil tatínek… EU zakazuje prodej halogenových žárovek, které má v Británii velká většina domácností. Tatínek když to zjistil, utratil několik stovek liber za žárovky, protože elektrika tady v domě nespolupracuje s jinými. Takže si udělal zásobu na víc jak rok dopředu, než se rozhodne, jak vyřeší problém ohledně elektriky. Taky dodal, že tohle rozhodnutí (a jemu podobná) jsou to, co lidi na EU štve a co je nejspíš donutilo souhlasit s Brexitem. Nakonec se ale smál, že jsou Briti hloupí, že to bylo špatné rozhodnutí, a ať se hlavně od nich nepoučíme.

Tak se mějte krásně a skládejte básně... Nebo radši ne :D. Take care. :)

xxooxx K. & A.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama