Holka od sousedů

7. srpna 2018 v 1:44 | Katie |  Moje au-pair dobrodružství III
Ahoj!

Dnešní článek se trochu zdržel, protože jsem se nějak zakecala s kámošem na skypu :D... Oops :D. A abych šla hned omdlít do postele :D...

Na tuhle se tu dnes tančilo ve velkém :D - přišla s tím trojka a ukázalo se, že tomu nerozumí :D... Ale to je jedno, song je to pořád super :D.


Měla k nám dnes odpoledne přijít ta holčina od sousedů, jak je mamka nemůže vystát. Mění jim teď okna, tak ať tam holka není pořád sama v tom botelu. Jenže… Ona od samého rána visela přes plot a pořád nám všem (včetně malíře) opakovala, že po obědě přijde. A nakonec bouchání na dveře v 10.30 - holčina utekla svojí mamce a přišla. Aniž by si toho u ní doma někdo všiml. Tak naše mamka napsala její mamce sms a nechaly jsme si ji už.

Problém nastal, když jsme se jí ptala, co chce k obědu. Prý má ráda suché nudle. Ale nudle my tu nemáme - a navíc se to tu neobědvá. Tak mamka pozměnila otázku - co chce do sendviče. Ona, že prý má ráda crawns. Ptáme se, co to je crawns. Prý takové krabí věcičky :D. Nakonec jsme se dobraly toho, že myslela krevety (= prawns) a zkřížila to se slovem krab (=crab) :D. Jenže ty tu taky nemáme. Mamka jí nabídla sýr, malá kousek ochutnala a začala ho prskat všude kolem sebe. Tak jí mamka nabízí tuňáka. Odpověď na to: "Miluju tuňáka… Co to je vlastně tuňák?" - Když jsme jí ho přinesly, tak se na to podívala jen tak napůl a prý to nechce. Pak říká, že má ráda marmeládu (marmeláda je tu buď pomerančová nebo citronová - my máme tu pomerančovou). Jen strčila chleba do pusy, vyplivla to zpátky na talíř. Mamka se jí ptá, jestli nemyslela džem (což je tu jakékoliv jiné ovoce). Prý jo. Mamka se jí ptá, jestli to nechce radši ochutnat. Prý ne, prý džem miluje… No, tak k tomu sotva čuchla. A prý je to hnusný. Že prý myslela čokoládový džem. Mamka se ptá, jestli myslí čokoládovou pomazánku - jako nutellu nebo tak podobně. Prý ne, prý čokoládovou pomazánku nesnáší. A když jsme vymýšlely, co jí teda dáme jiného, tak se sbalila a utekla na zahradu, kde skákala na trampolíně a odmítla jít dovnitř :D.

No, zůstala tu i na večeři, hrozně si to přála. Ještě se jí mamka ptá, co chce k večeři - a kvůli ní se dělaly ty jejich baked beans (fazole v plechovce v takové super omáčce), vajíčka a těstoviny. Nesnědla z toho ani ždibíček na ochutnání. Ale sežrala skoro polovinu slaniny, kterou prý nesnáší, říkala mamce :D. Tak nám zbyly oči pro pláč, protože my slaninu milujeme :D. A jedli jsme místo toho vajíčko a baked beans. Nejsmutnější z toho byl tatínek :D.

Mamka taky vymyslela, že by se k večeři mohl udělat typický český bramborový salát. Protože mi to řekla půl hodiny před večeří, tak jí na to říkám, že to už je asi pozdě, ale ona se jen zamračila a povídá, že na bramborový salát času dost. Pak se ptala, co do něj dáváme. Tak jsem jí začala z paměti (a pak z netu) vykládat, co do něj dáváme u nás doma (nejsem teda domácí expert na bramborový salát - to je taťka se ségrou :D). Ona mi na 75 % věcí odpověděla, že to holky buď nemají rády, nebo že by to nedávala do bramborového salátu. A pak přišla s tím, že bychom to mohli udělat ve stylu "namíchej si sám". To už jsem jen mávla rukou a nechala ji, ať si to udělá, jak chce - protože ona prostě nemá ráda, když někdo přijde s něčím jinak, než jak je ona zvyklá to dělat :D… Takže na stole byly brambory na obrovské kostky, kyselé okurky a kyselé cibulky nakrájené na kostičky, strouhané jablko a celer nakrájený na kostičky… A z toho si má každý udělat svůj bramborový salát. A když se na to rodinka ptala, tak jim všem říkala, že to je typický český salát :D. Řekla jsem na to jen, že se u nás dělá teda trochu jinak :D. (Teda hodně, ale chtěla jsem být slušná :D…)

Po večeři vedeme s taťkou rozhovor a mamka nám do toho skočila, že dobrá zpráva, dobrá zpráva! Pozítří bude jen 20° - a už bylo na čase. Tatínek na to odpovídá, že by všechny tyhle předpovědi počasí zrušil, protože se to stejně nikdy netrefí. Tady se teď hodně hraje na procenta. Takže hlásí třeba, že bude zítra 30 % šance, že bude pršet… Co to sakra znamená? :D Každopádně taťka to zabil slovy, že jediné, co ti můžou říct s jistotou, je to, že bude zítra počasí :D.

Jinak mám zase pár mini postřehů, co se nutně nevztahují k článku, ale chci je s vámi sdílet :D.

Mamka se se mnou přišla poradit, co s jedničkou. Protože ji čeká poslední rok na základce (jak je tu jiný systém - těžko se to překládá, protože u nás to znamená něco jiného, ale prostě - od 4 do 11 chodíte na ZŠ). A v posledním roce na ZŠ se tu jezdí na pidi školu v přírodě. Tak prý co s ní. Říkám, že to je jasné, ne? Pomoct jí sbalit věci (nebo v jejím případě to sbalit za ni) a nechat ji jet. Mamka na to, že si myslí, že ty děti v 10/11 nemůžou být dost staré a připravené být pryč z domova (na 3 dny! 3 dny!) :D. Já na to překvapeně, že si myslím, že bude v pohodě. A mamka, že neví, ale že nezdá nikoho, kdo by v 10/11 odjel bez rodičů na takovou dobu pryč. Hello! A co já? :D Ještě mladší než tohle :D. A mamka sama mi řekla story o tom, jak měla jet na první školní výlet na dvě noci, když jí bylo 12, zpanikařila při odjezdu a radši nikam nejela. A nechce jedničku vystavit stejnému tlaku/stresu, že by si myslela, že musí jet, a pak se bála :D. No, škoda mluvit :D.

Taky si mamka dneska přišla postěžovat, že být mamka je hrozně těžké. Že deset let neměla den volna (možná proto, že je neposílá na ty výlety :D :D). Že reálně nejdelší dobu v kuse, co kdy byla bez dětí, bylo 6 hodin. Pokud je ve škole (nebo na kroužku - prostě kdekoliv) akce, že by se tam měly holky zdržet dýl, mamka tam jde s nima. Reálně za 10 let neměla chvilinku sama! A teď se nezastávám matek, které se děcek vyloženě zbavují, protože je ani nechtějí moc vidět. Ale jak je možné, že holky nikdy samy nepřespaly ani u babičky (a nejen samy, prostě tam nespaly nikdy, tečka, ani s rodiči)? Jakože sama se těším, až budu mít děti. Ale nemůžu si představit, že bych byla v domácnosti… Protože uvědomit si po 10 letech, že jsem buď s dětma, nebo doma uklízím… To by mě šmejklo, fakt :D.

Jedna z věcí, na kterou si tu nemůžu zvyknout - a je to problém, protože se to ode mě očekává taky, je to, že se holkám děkuje, když poslechnou, a dostanou pochvalu za to. Takže když třeba trojce pětkrát zopakujete, ať si vyčistí zuby, a ona nakonec teda tak otráveně vezme do ruky kartáček, mamka nadšeným hlasem povídá: "Wow, jméno, good listening! Thank you very much!" (= Wow, jméno, dobře jsi poslechla! Moc ti děkuju!) Mám pocit, že jsem někde četla, že to je jedna z nějvětších výchovných chyb. Ale to je otázka. Řekněme jen, že je to jedna z těch věcí, co mi nejde přes pusu… Když po nich něco chci, tak by měly poslechnout rovnou. A navíc, když je to něco takového, jako třeba čištění zubů, tak nevidím důvod, abych jim za to poděkovala a chválila je za to. To by přece měla být samozřejmost.

A holky to samozřejmě díky tomu berou jako nějaký nadstandard, když vás poslechnou. Takže se často stane, když po mně něco chtějí a já jim to nemůžu/nechci povolit, že se mnou vyjednávají stylem: "Když mi to dovolíš, tak tě až do konce dne budu poslouchat." Ale ne, už jsme si mezi sebou docela vyjasnily, kdo je tu kápo :D. (Dneska jsme s taťkou zakázaly holkám spát spolu - protože neposlouchaly, dělaly blbosti a pomalu si/nám skákaly po hlavách. Takže smůla, ladies… Mamka: "Tak co by mohly udělat, abyste jim to dovolili?" - Taťka: "NIC! Tohle si podělaly samy!" - já *v duchu*: YES! :D)

A teď něco ke dvěma věcem, co se netýkají rodiny, ale spíš Anglie :). Zaprvé se tu prý budou rušit brčka v restauracích/barech/fast foodech/kavárnách/hospodách/prostě kdekoliv. Brčka takhle budou zakázaná, ta místa je nebudou smět ani mít. A pokud si budete chtít koupit brčka domů, tak na to bude naprosto odporná daň. Prý aby lidi používali míň plastů, které se nedají recyklovat.

A když už mluvíme o daních. Je tu (familiárně nazývaná) "daň na cukr". Jedná se o přestřelenou daň na sladký drinky. A to nejen v obchodech, ale hlavně v restauracích (a prostě zase těch všech místech, kde se dá pít). Ve fast foodech v ceně menu už není pití, jako bývalo dřív - jakékoliv. Teď je v menu automaticky na výběr voda/100% džus, ice tea (dělané z neslazeného čaje, ochucené ovocem), pokud si chcete k meníčku dát tradičně colu, limošku, jakýkoliv tenhle fast foodovský sladký drink, musíte si ho doplatit. A to, že tu v restauracích/hospodách dávají vodu zdarma, o tom se ani nezmiňuju :).

Tak dobrou noc, kočky a kocouři! :D Take care!

xxox K.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama