Kate je páv!

21. srpna 2018 v 0:00 | Katie |  Moje au-pair dobrodružství III
Ahoj!

Video černobílého chameleona - soustřeďte se, jak mění barvu - jak je černobílej, a pak bílej. Pokud nerozumíte, nebojte, víc o tom v článku :).
V první řadě bych moc ráda reagovala na vzkaz, co mi přišel do zprávy autorovi. Originální znění vzkazu: Ty asi neumíš moc anglicky co? Jako a ještě to přiznáš že ani nevíš jak se věci překládají. Ten poslední článek je k smíchu. Píšeš to tam dvakrát že neumíš něco přeložit a není to ani poprví. Proč si to nenajdeš ve slovníku když nevíš jak se to řekne. Fakt k smíchu. - Děkuju autorovi, že čte mé články - a jdu adresovat problém, který zmiňuje. Neřekla jsem, že nevím, jak se něco řekne :). Jistě je spousta slov, u kterých nevím, jak se řeknou - a ráda si rozšiřuju slovní zásobu. Ale jsou věci, které prostě přeložit nejdou. Musí je člověk holt přebásnit. Každý jazyk je jiný, má svá vlastní pravidla, své vlastní dvojsmysly, své vlastní znaky a reprezentuje jinou kulturu. Proto občas vtipy a hovorová vyjádření přeložit prostě nejdou. V knížkách/filmech bývají takové vtipy nahrazeny jinými, které dávají smysl v tom daném jazyce/v té dané kultuře. Je mi jasné, že občas nevím, jak přežvýkat věci, které by nějak šly. Ale je mi to upřímně jedno. Překlad dávám kvůli čtenářům, co to nerozumí - a musím si občas pomoct vysvětlením toho, jak a proč se co používá, ale je to z toho důvodu, že já se nesnažím nahradit vtipy a dvojsmysly jinými, které by v češtině dávaly smysl, ale spíš se snažím představit tu kulturu, v jaké tu žiju teď. A je mi celkem jedno, co si o mé úrovni angličtiny myslí lidi, co mě v životě neslyšeli mluvit… A neumí ani pořádně česky ;).

A teď už k dnešku. Dopoledne přišla na návštěvu paní Indiánka se svýma dvěma krásnýma indickýma dětma :). Hrozně cute ty holky byly. Jedné byly 3 a druhé 7. Mamka mi říkala, že si můžu vzít volno, jak tu jsou, ale ony všechny (včetně těch našich rozjívených) klidně seděly a modelovaly z hrnčířské hlíny - z té, co schne na vzduchu normálně :). Tak jsem modelovala s nima. Pomohla jsem trojce - dělala si korálky, ale jak je propíchla, tak je vždycky rozmáčkla. Tak jsem jí ukázala, že když si je předtím položí a opatrně je chytí ze stran, tak se jim nic nestane :). A sama jsem vymodelovala jablko a houbu :D. Moje schopnosti modelování se moc nezměnily od doby, co jsem dělala hada a šneka :D.

Pak holky chtěly hrát na Strictly Come Dancing (britská verze českého Star Dance). Já a paní Indiánka jsme dostaly do ruky takovou plácačku, co měla z jedné strany logo Strictly Come Dancing, z druhé bílou plochu, na kterou se dalo psát fixem. A byly jsme porotkyně. Skóre bylo 2 nejhorší (protože není hezké dát někomu 0 nebo 1), 10 nejlepší. Mamka, trojka a malá Indiánka byly diváci, jednička, dvojka a větší Indiánka tančily :). Vyhrála dvojka, pak byla Indiánka, pak jednička (ale ta spíš jen proto, že se ani nesnažila a jen dělala svoje hyperaktivní kraviny - a navíc nedávala ani pozor na lidi okolo sebe a byla dost nebezpečná.

Po obědě se paní Indiánka i s holkama sbalila a jely domů. Maličká totiž měla teplotu a hrozně jí teklo z nosu (už než přijely sem), tak aby se nevyčerpala úplně a trochu si odpočinula. Trochu mě zarazilo, že někdo s očividně nemocným dítětem přijde na návštěvu do domu, kde jsou 3 další děcka… Jakože… Ještě kdyby to bylo důležité, ale myslím, že si holky mohly pohrát jindy. Jako bylo to fajn, užila jsem si to i já… Ale rozum mi nad tím teda stojí trochu :D.

Po Indiánek odjezdu mi jednička sdělila, že jsem páv. Nevěděla jsem vůbec, co si o tom myslet. Tak jsem se zeptala proč. Prý proto, že páv má krásný ocas :D. Tak jsem se zeptala, jestli mám taky krásný ocas :D. Jednička se chvíli smála, a pak pronesla: "Ne, ale ty jsi krásná!" - Jsem z toho úplně na větvi, jak jste pro děcka ti nejkrásnější, když vás mají rádi. Teda nejen pro děcka, ale tak u nich je to hrozně znát :). A bylo jí jedno, že jsem měla vlasy zrovna tak nějak, jak se zrovna rozhodly spadnout, že jsem se nenamalovala od toho jejího baletního vystoupení, že jsem na sobě měla čtvrtý den to samý tričko - flekatý už, všechno z toho je jí úplně jedno. Prostě jsem krásná :).

Jednička pak šla do vany - už zas asi týden nebyla. Tak aby jí mamka mohla rozčesat vlasy. A ona u toho koukala na dokument o chameleonech. Nevztahuje se to k mému pobytu tady, ale o tenhle poznatek se musím pochlubit. Představte si to - chameleon je brzo ráno na poušti, kdy je ještě zima, ale vychází slunko už, z důvodu termoregulace černobílej. Jedna jeho půlka je černá - ta otočená ke sluníčku, aby pohltil co nejvíc paprsků a zahřál se, druhá půlka je bílá - ta od slunce, aby v sobě to teplo udržel :O. Věděli jste to? :O A později celý chameleon zbělá, aby mu nebylo vedro :O.

Pak si holky hrály na rodinu. Tyhle hry, kdy si děti hrají na něco a každé z nich je jakoby jedna postava - nebo třeba vede jednu/dvě panenky a hraje jakoby za ně, se v aj jmenují pretend (= předstírat). A není to jen tak… Dvojka je totální boss všeho a všech, takže kdykoliv si holky hrajou na cokoliv, ona tu hru vede :D. A celej hovor u tý hry probíhá asi tak, že dvojka říká: "Předstírej, že upekla dort. Předstírej, že vám ho podává. Ty řekni: 'Ne, díky.', Předstírej, že ty si vezmeš…" Atd. Atd. Prostě v tý hře častěji zazní slovo pretend než třeba spojka a :D.

Po večeři si tak v klídku sedím na záchodě a úplně nerušeně si kakám :D. Sorry, ale je to důležitý pro příběh :D… No, a tak si říkám, jak je to super, že se člověk pořádně (a v klidu!) vyprázdní :D. A do toho někdo vezme za kliku… Já jsem ale byla zamčená, tak říkám, že se omlouvám a že to bude jen momentík. A z druhé strany se ozve jedničky hlasem: "Kate, otevři!" Tak vysvětluju, že neotevřu, že jsem na záchodě. Za chvilku stojí za dveřmi všechny tři, kopou a mlátí do dveří a u toho do rytmu vykřikují: "Kate, otevři!" (Kate-o-pen! /Kejt-ou-pn!/) A když se ptám, co se děje, tak prý chtěly jen za mnou dovnitř a chtěly pomazlit :D… Jako sice mě trochu štvalo, že jsem se nemohla vykakat v klidu, ale na druhou stranu, ještě se mi nestalo, aby mě někdo chtěl obejmout, když jsem kakala :D - a teď dokonce tři lidi najednou :D. Beztak mě mají holky radši než moje česká rodina :D.

Před spaním jsme s holkama pomáhaly mýt taťkovo auto. Má ho úplně podělané od ptáků :D. A prý zítra pojede řešit nějaké problémy do prodejny luxusních aut :D. Prý už tam byl kdysi - a působí tam nemístně už jen s tím, jaké auto má a jak je staré. Natož když je úplně zadělané :D. Taťka teda trochu přeháněl, ale pronesl, že jeho auto vypadá jako "jedno velké bílé ptačí hovno" - jeho vlastní slova :D.

Tak jo, myslím, že když už víte i to, jak tu kakám, asi je na čase toho psaní pro dnešek nechat :D.

Mějte se oranžově! A hlavně, take care! :)

xxxo K.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Četli/viděli jste Simon vs. the Homo Sapiens Agenda/Love, Simon?

Četl/a i viděl/a
Četl/a, ale neviděl/a
Viděl/a, ale nečetl/a
Nečetl/a ani neviděl/a

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama