Kočka z hororu

3. srpna 2018 v 23:09 | Katie |  Moje au-pair dobrodružství III
Ahojky,

tak tady poslední pracovní článek z tohoto týdne! :)

Agama :)Dnešní náplň dopoledne byla jasná. Protože dvojka už před nějakou vymyslela, že by chtěla být veterinář, koukaly jsme v předchozích dnech na různá veterinářská videa - operaci psa a tak podobně. Nic hezkého ani pro mě, natož pro sedmileté dítě, ale mamka se snaží jí opravdu všemi možnými způsoby zabránit, aby byla opravdu veterinář. Prý je to práce, která vás psychicky poznamená, a tak. Já s mamkou souhlasím v tom, že dvojka asi není úplně materiál na veterináře, bojí se i těch blbých slepic, co mají (já teda taky, ale :D…), je fakt extrémně citlivá, ale hlavně - zvířata jsou jí poměrně ukradený. Od někoho, kdo chce být veterinář, bych čekala, že se bude o zvířata zajímat, ale jí jsou fakt jedno. Mamka se rozhodla jí najít nějaké nápady na práci se zvířaty, kdy by nemusela dělat tu psychicky náročnou práci veterináře. A přišla s tím, že by dvojka mohla dělat v nějaké takové té zvířecí záchranné stanici. Tady v UK je jich hodně plazích - teda zachraňují ještěrky, hady a tyhle zvířata. A dvojka vymyslela, že by chtěla doma nějakou tu plazí potvoru (třeba bearded dragon - musela jsem si vygooglit, jak se to řekne česky, protože doslovný překlad je vousatý drak :D - jedná se o agamu :D).

A protože mamka dnes potřebovala jet koupit krmení pro slepice a nějaký chemikálie do vody do toho jejich jezírka na ryby, tak vymyslela, že vezme dvojku s sebou. Mělo se jednat o jejich spešl "jedna na jednu čas", což mamka chce dělat s holkama v průběhu prázdnin, aby všechny dostaly možnost být s ní samy a podniknout něco, co by chtěly. Jenže dvojka chtěla, aby holky jely taky. Tak jely. A já taky :D.

Zverimexy tady jsou jakože fakt veliká záležitost. Je to obrovský obchod - jak takový obří sklad velké… A je to plné veškerého příslušenství, co vás napadne, krmení (živého i mrtvého), zvířata ke koupi i adopci (kočky, psi, plazi, hlodavci - přes 5 druhů (nepamatuju si přesně), králíci, ptáci, ryby, co vás napadne pomalu… - kromě zebry :D). Zároveň je tam ordinace veterináře a místo, kde vám mazlíčka ostříhají, zastřihnou mu drápy, tyhle záležitosti. A jsou tam různí zaměstnanci v různých sekcích - např. specialisty na psy se nepůjdete zeptat, co potřebujete, když chcete želvu. Vždycky jsou v té sekci fotky a křestní jména zaměstnanců, kteří se specializují na daný druh zvířat.

Dvojka si tam odchytla pána od plazů a začala se ptát, co bude potřeba, když si bude chtít pořídit ještěra. Takže nás provedl vším tím, co by bylo potřeba - ona si psala do notesu názvy a ceny nejlevnější, a pak to sčítala. Ne proto, že by ji tak moc zajímala zvířata, ty jsou jí jedno, jak jsem už říkala, ale protože se právě fixovala na to, že chce agamu a mamka jí řekla, že když se bude dostatečně zajímat, tak ji možná dostane - a dopadne to beztak tak jako se vším tady - agamu budou mít na starosti rodiče :D.

Já jsem si výlet do zverimexu užila, prohlížela jsem si zvířátka (ty k adopci měly i jména, moc hezký). A líbí se mi, že tu ty zvířata nežijou jak v českých zverimexech - není to pidi klec, kde je 10 myší nebo křečků. Pokud je to zvíře, co má rádo společnost (to se jinak u nich píše - jak velká skupina jich je ideální - že když třeba kupujete nějaké zvíře, máte koupit jedno, a pokud jiné, tak dvě, a ještě jiné preferuje skupinu), tak jich bylo pár spolu, ale v úměrně velké kleci. Pokud to je samotářské zvíře, bylo v té kleci samo.

A taky se mi moc líbily Pet Shaming Cards (= karty na zahanbení domácích mazlíčků). Můžete si vybrat různé podle zvířete, co máte. Stihla jsem projít jen kočičí. Je to taková knížka, ze které se dají jednotlivé stránky (ty karty) snadno odloupnout. A má to být k tomu, že když váš mazlíček udělá něco, co nemá, tak ho vyfotíte s tou cedulí :D. Jsou tam věci typu: "Kousal jsem něco, co jsem neměl.", "Nestihl jsem to na svůj kočičí záchod.", "Hrozně smrdím.", "Chrápu.", "Takhle to bylo, už když jsem přišel." A podobné :).
Pet Shaming Cards (tady obal té kočičí verze) :)

Cestou ze zverimexu jsme se stavili v charity shopu - mamka nakoupila zase plnej kufr od auta nesmyslů - obří vějíř (co musíte držet oběma rukama), osm dětských knížek (vymyká se to kontrole :D), troje šaty pro jedničku, bílou porcelánovou kočku, knížku křížovek (které tu nikdo neluští), takovou velikou chlupatou kouli, proutěný koš, fotoalbum a tři rámečky na obrázky… Většina z toho skončila v krabici po návratu domů :D. Jinak šaty pro jedničku způsobily hysterickou scénu, kterou předvedla dvojka - že to měl být její výlet, ale šaty dostala jednička :D. A z porcelánové kočky se stal výjev z hororu. Vzala si ji trojka, pojmenovala ji Milkshake, pak ji přejmenovala na Rainbow (=duha) a rozhodla se, že by podle toho kočka měla i vypadat. Vzala si fixy na tabuli a kočku vybarvila fixama. Udělala jí duhový ocas, což se ještě dá, ale oči - každé jinou barvou a ještě obtažené jinou barvou zvenku… No, děsí mě to :D. Je to pěkně ošklivá potvora :D. A taková pěkná kočka to byla - ale popravdě by jinak skončila v krabici :D. Trojka se na ni ale fixovala a všude ji nosí s sebou, takže má pořád ruce od fixy a kočka není tak barevná, jak byla (ty fixy se prostě krásně stírají z toho hladkého povrchu), takže ji trojka pořád dovybarvuje… Mamka kočku vždycky někam schová, ale trojka ji vždycky objeví a přinese zpátky… Kočka s náma žije sotva pár hodin, ale už děsí většinu baráku (kromě trojky upřímně všechny) :D.
A tohle je pro vaši představu Rainbow :D...

Jinak jsem dnes přes své volno odpoledne strávila čas s trojkou, chtěla se mazlit a povídat si, tak to jsme dělaly. Akorát ona je v tom věku, kdy máte pocit, že dospělé nic nebolí… A když mě zalehne, tak se to dá - je to malý dítě, ale když na mě skočí… Nebo na mně leží a rozhodně se zvednout, opře se oběma rukama a vší silou se zvedne… No, to není nic příjemného. Snažím se jí vysvětlit, že to bolí, ale zatím neúspěšně :D.

Holky dneska spí všechny spolu v jednom pokoji, tak to bylo super. To nechtějí uložit, protože si pustí pohádky na nahrávce rovnou! :) Yay! :D

Krásný večer! Take care! :)

xxo K.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama