Losos JE tuňák!

11. srpna 2018 v 0:41 | Katie |  Moje au-pair dobrodružství III
Ahoj!

Tak tady jeden článek před půlnocí a jdu spinkat, ať jsem zítra fresh na výlet :)...

Losos a tuňák... Moment, cože? To nedává smysl - vždyť losos je tuňák! :o Víc v článku ;).


Dnešní den začal jak noční můra :D. Holky společně hrály na hudební nástroje od sedmi od rána :D. A to, prosím, nemluvím jen o těch, na které fakt hrají, ale taky na piano, flétnu, didgeridoo, bicí… No, lepší budík jsem si nemohla přát, fakt :D. Ale nakonec je to lepší hluk, než když řvou - jsme se shodly s mamkou :D.

Dopoledne mamka balila na playdate - měly sraz s kamarády v parku. Já jsem bohužel nemohla, protože tatínek pracoval v Londýně a mamka tady nechce malíře nechávat samotného. Navíc když je otevřený celý barák. Pomáhala jsem jim se sbalit - přičemž jsme z chystání oběda udělaly teamovou práci - ona sbírala objednávky a nosila mi je na papíře do kuchyně, kde já jsem dělala sendviče. Reálně se tady ze mě stává master na sendviče! :D

Odjely chvilku před obědem a já jsem si šla zacvičit dolů, abych teda aspoň slyšela, co se tam děje. Ale malíř měl asi jinou představu - chtěl si přijít povídat a vůbec nepracoval. Pořád okolo mě chodil, nahlas vzdychal - to dělá, aby začal rozhovor, pokračuje to stížností na počasí nebo práci :D. Já jsem si z něj nic nedělala a pokračovala v cvičení. Měla jsem k tomu puštěnou hudbu, protože to video, podle kterého jsem cvičila, hudbu nemělo, tak aby mi něco hrálo v pozadí, poprosila jsem Alexu, ať mi tam hodí Love, Simon soundtrack - je to jedna z mála věcí, ze které mám fakt ráda každý jeden song (a vím, že Alexa to zná). Nevím, o co malíři šlo, ale když kolem mě jednou procházel a já jsem na něj pořád nezačala mluvit, možná se snažil začít rozhovor jinak, když jeho standardní způsoby nefungovaly. Ale nepodařilo se… Řekl Alexe, ať začne hrát něco jiného. Tak jsem se na něj podívala, pokračovala v cvičení ale, zeptala se ho, co si myslí, že dělá, a pak Alexu poprosila, aby tam dala zpátky Love, Simon. On si mě chvilku prohlížel, a pak odešel. Myslela jsem, že jde třeba fakt pracovat, ale nemohla jsem se víc plést. Šel se převléct z pracovního - a ve 12 nastupoval do auta a jel pryč. Asi se rozhodl, že tam se mnou sám nebude :D.

Tím líp, po docvičení jsem pozavírala barák, osprchovala se, najedla se. Počkala než doprší - dnes tu pršelo asi 5 min, ale slejvák jako blázen - přísahám, že tolik nenapršelo ani za ten den, který propršel celý, jako za těchto 5 min :D. A pak jsem si sedla na zahradu a četla si. Zbývá mi 3 a půl týdne do návratu domů a mám dvě knížky, co musím dočíst ještě tady - jedna tu zůstane pro další au pair a další je z knihovny :).

Holky s mamkou se vrátily v 5, chvilku po nich taťka - a šli jsme rovnou večeřet (teda když jsme s mamkou dovařily, samozřejmě). Trojka odmítla jíst slaninu, česnekovo-zázvorové kuře i kuře s jakousi hnědou asijskou omáčkou. Mamka jí přinesla místo toho tuňáka. A tatínek tuňáka nesnáší :D. A to celé vyvolalo naprosto boží situaci. Malá seděla vedle tatínka totiž a pořád na něj lezla. A on ji pořád tak jemně odstrkoval, ale ona si toho vůbec nevšimla. Tak on jí pak říká: "Jméno, jdi ode mě, smrdíš jako…" A ona mu skočila do řeči: "Losos!" Na což jsme všichni reagovali takovým tím "přestávám jíst, rychle se na ni otočím, pomalu mi dochází, co za blbost řekla, zmateně na ni koukám, v mozku mi šrotuje, jestli se prostě spletla, nebo si dělala srandu, nebo co tam neklaplo". Tatínek ji hned opravil: "Tuňák." Ona se ptá: "Ty nemáš rád lososa?" Tatínek: "Lososa jo, ale tuňáka ne." A trojka se začala smát a povídá tatínkovi tónem "jsi-blbej-nebo-jo": "Losos JE tuňák!" Takže dnešní vzdělávací minutka u večeře nebyla technická, vesmírná, ani zeměpisná :D. Dnes jsme se učili o mořských rybách :D.

Jinak po večeři pro mě dnešní robota celkem končila, protože taťka donutil holky, aby po sobě uklidily stůl. A protože jednička zase potřebovala na záchod - vždycky potřebuje, když se připravuje na stůl, nebo uklízí ze stolu - tatínek přišel s řešením. Donutil ji to nastrkat i do myčky. Ona na něj teda koukala úplně v šoku, a pak pronesla: "What do you mean - dishwasher?" (= Co tím myslíš - myčka?) A tatínek odpověděl slovy: "Myslím tím myčka. Teď." A po uklizení ze stolu jsem teda pomohla nahnat holky vyčistit si zuby, ale jednička a dvojka dnes spí spolu, tak je uložil taťka obě. A mamka uložila trojku.

Jinak dnešní článek je taky dýl, než měl být, ale přišel za mnou taťka, jestli se půjdu dívat na padající hvězdy! Tak jsem šla :). Bylo to hrozně cool, pár jsme jich viděli, ale venku je děsná kosa, tak jsem to docela rychle zabalila :D.

Tak se mějte fanfárově! Take care!

xxo K.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama