Pokud se dloubete v nose, hrozí vám velké nebezpečí!

8. srpna 2018 v 1:26 | Katie |  Moje au-pair dobrodružství III
Ahoj!

Doufám, že pro vás dnešní článek bude aspoň v něčem poučný :). Zvlášť bych byla ráda, kdyby mé zjištění o dloubání v nose zachránilo aspoň jeden život ;)...

Mimochodem, důležitá nová anketa na konci článku :). Hlasujte ;).

Tady jen ilustrační obrázek, není to žádná fotka z dneška :D...


Než se pustím do samotného článku, chtěla bych poděkovat mamce, taťkovi a ségře za pěkný pohled, co dnes dorazil! :)

Hnedka ráno jsem si udělala nepřítele :D. Mamka totiž hned po mém příchodu čapla klíče od auta, že potřebuje někam zajet něco zařídit. Jednička koukala na video, mamka jí to chtěla vypnout, ale neměla čas se s ní dohadovat, tak jí jen řekla, že to za 5 min vypnu já. Tak jsem jedničku upozornila, že to bylo myšleno vážně a že to za 5 min fakt vypnu :D. To překvapení v jejích očích, když jsem za 5 min přišla a donutila ji to vypnout :D :D. No, zbytek dopoledne se mnou skoro nemluvila…

Teda jako mluvila - chodila se mě ptát, kdy se vrátí mamka, jestli mám na ni číslo a můžu jí zavolat, zda by to mohla dokoukat, jestli to může dokoukat, a když teda nemůže, jestli může aspoň zapnout ten kompík a opsat si na to odkaz a kde skončila :D. A já jsem byla ta zlá - nevěděla jsem, kdy se mamka vrátí, odmítla jsem jí volat kvůli takové kravině, ne, nemohla by to dokoukat, a ne, nemohla by zapnout pc, aby se podívala na link aspoň :D. Navíc jsem si dovolila jí říct, že na to opsání linku a kde skončila, měla celých 5 min, než jsem jí to vypnula :D.

Další krize, zatímco maminka byla pryč, byla holčina od sousedů, co u nás byla včera na návštěvě. Holky s ní nemluvily přes plot, tak chtěla za námi. A vzadu na zahradě je nižší plot. Tak ho přelezla. Zasekla se na naší straně a zpátky to nešlo, ale v cestě měla ještě branku, kterou my máme oddělenou přední zahradu a zadní sad. Tak jsem přiběhla, když slyším brek… Jenže ta branka se zasekává - no otevřely jsme to až s jedničkou a dvojkou hromadně. A malou jsme odvedly předem přes dům k ní domů, kde jsme zazvonily. Její mamka byla hrozně v šoku, myslela si, že její dcerka poslušně kouká na televizi. A přitom ona byla pryč od televize minimálně půl hodiny - prvně jsem s ní mluvila přes plot já, pak holky, až pak se rozhodla k nám přelízt :D.

A aby těch krizových okamžiků nebylo málo… Když jsem zrovna uzavírala mír s jedničkou, přiběhla dvojka s polštářem od krve. Ale jako vypadalo to, že jim tam musel vykrvácet vůl aspoň… Ptám se, co se stalo, prý trojce teče krev z nosu. Běžím se podívat. Trojka byla úplně nahá v koupelně, zakrvácela celou podlahu a řvala na dvojku, ať nikoho nepouští dovnitř. Hrozně se styděla, že jí teče krev z nosu. No, stálo mě to přesvědčování a vysvětlování, než mi dovolila jít dovnitř - jinak se opírala o dveře. A já bych ji v pohodě přetlačila, ale nechtěla jsem se pouštět k žádnému velkému násilí… Podařilo se mi ji posadit a celkem rychle i zastavit krvácení. Nechala se celá očistit, až na obličej - na ten jí nesměl do večera sáhnout nikdo, takže tu běhala celý den pak s obličejem úplně od krve (později teda zaschlé). Nicméně z ní vypadlo, že se dloubala v nose a dvojka do ní strčila :D. Takže mám pro vás poučení z dnešního dne: nedloubejte se v nose, je to nebezpečné :D.

Nicméně jsem rychle vyprala v ruce oba povlaky na polštář a i samotný polštář, aby ta krev nezaschla. (Maminka se pak divila, jak se mi ta krev z toho povedla dostat - podle všeho pro ni byla novinka, že se to musí studenou vodou - ona to vždycky prala horkou a mýdlem, než to strčila do pračky.) A pak jsem začala hledat oblečení, protože jsem trojku našla nahou - usoudila jsem totiž, že se musela svlíct, protože krvácela na oblečení. Ale vypadlo z ní, že se svlíkla předtím, než se začala osudově dloubat v nose :D. Nevím, co za prasečiny se tam dělo (a asi ani nechci), ale doufám, že je tahle zkušenost vyděsila dostatečně, aby už to neopakovaly :D.

Holky si pak šly hrát ven se slepicema, což skončilo tím, že jsme s mamkou namontovaly na dveře tý klece zámek tak vysoko, aby tam holky nedosáhly :D. Sice nedávaly slepici na trampolínu dneska, ale hrály s nima divadlo, takže je různě přenášely a nutily stát a zavřely v domečku 3 - ač by tam měla být jedna, maximálně výjimečně dvě… No, chudinky slepice. Říkám si, jak ty zvířata musí být ve stresu úplně :D.

Jinak nás napadla skvělá věc - vynesly jsme s mamkou stůl i židle zpod toho přístřešku a nanosily tam deky a bean bags a plyšáky a knížky… Holky si tam hrozně nadšeně četly - a tak moc se to ujalo, že jsme tam dnes i obědvaly :D. Tatínek byl totiž pryč, jinak bychom asi jedli všichni vevnitř. Já jsem měla to privilegium, že jsem mohla sedět medvědovi v náručí - mají bílého plyšového medvěda, co je stejně velkej na výšku se mnou, ale je to kus medvěda - je pěkně širokej, měkkej, prostě bombička :).

Jinak se nic moc extra nedělo - volno jsem strávila s mamkou - snad poprvé jsme si pokecaly tak, že tam nenastala žádná trapná krize, protože by se střetly naše smysly pro humor :D. Nevím, jestli já ho ztrácím, nebo mamka objevila, že ho má :D. Ale dneska se nějakému mému vtipu i zasmála :D. U vaření jsme si taky pěkně popovídaly, pauzy jsme pak měly prakticky jen ve chvíli, kdy jsme ukládaly holky - ona jedničku, protože ta šla do postele později, měla něco rozdělané. A já dvojku a trojku, co dnes spaly spolu. Takže to bylo jednoduché - dvojka trojce nadšeně četla pohádky, až trojka usnula a dvojka taky skoro - s knížkou v ruce :). Měla jsem z toho radost, že překvapivě rychle usnuly. A pak se otevřely vchodové dveře a… "DADDY!" :D Na spánek bylo zapomenuto, tatínek je doma :D. Ale to jsem chápala, myslím, že jsme se ségrou nebyly v tomhle lepší :D - až na to, že se náš tatínek teda nevracel z práce v 8.30 :D.

Tak se mějte krásně! Take care! :)

xxox K.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama