"Rozmnožování u lidí probíhá chtě-nechtě pohlavně..." - "CHTĚ!"

2. srpna 2018 v 1:30 | Katie |  Moje au-pair dobrodružství III
Ahojky!

Jako název článku volím hlášku jednoho našeho učitele biologie na střední. Byl hrozně cool a občas až moc (a trochu nevhodně) používal chtě-nechtě. Někdo z kluků mu tenkrát na to odpověděl právě takto - a učitel si pak dával pozor, kdy říká toto slovní spojení. A taky se to k článku hodí ;). Tak se pusťte do toho :).

Tady jedna spermie jen pro vás ;).


Dneska ráno mamka s jedničkou vyráběly hodiny z papíru. Tuny a tuny hodin. Pochopila bych, kdyby vyrobily jedny, ale nechápu, proč jich vyrobily aspoň dvacet. Mamka ale chtěla, aby si jednička PROCVIČILA hodiny. Co tím chceš říct - procvičila? Té holce je sakra deset, ta už by je měla znát - ne cvičit, ne? :D Ale každopádně jsem se k tomu nevyjadřovala a šla jsem s dvojkou a trojkou malovat ven takovýma těma barvami, jak se s nima maluje prstama. Holky byly hrozně kreativní, obtiskávaly dlaně a chodidla a prstama domalovávaly obrázky a byla to sranda a bylo to milé. Než nám tam přišla jednička, udělala bordel, obtiskla barvu na stůl (pod ochranným igelitek), upatlala celou židli, sedla si do toho, a pak se špinavýma nohama od barvy odešla zpátky dovnitř. Protože tatínek dnes pracoval z Londýna (asi potřetí, co jsem tu, nepracoval z domova), tak si asi myslela, že může dělat, co se jí zachce… No, brzo jí to přešlo - když jsem jí to všechno donutila utřít a umýt :D.

Po obědě jsem dnes vyrazila na poštu, ať se tím nezdržuju o víkendu, četla si v parku, zacvičila si, vedla rozhovor s dědou se psem (s tím mým, nenašla jsem žádného nového dědu se psem) a bylo to moc milé. A při tom jsem se dozvěděla zajímavou věc. Je tu ze zákona povoleno venčit maximálně 4 psy na osobu - a to ještě jen v případě, že není stanoveno jinak. Takže třeba v parku to může být maximálně 2 psy na osobu, to si pak rozhodne zřizovatel/město/majitel… Nevím, jestli je to u nás taky nějak upraveno ze zákona - ráda se poučím :). Jestli někdo víte, dejte vědět.

Napadlo mě, že jsem s vámi ještě nesdílela novou frázi, kterou jsem se naučila už v prvním týdnu tady. A to je, prosím, vyjádření, o kterém jsem si myslela, že snad ani nemůže existovat. Pořád mám pocit, že čeština pro to nemá jméno :D. Jedná se o takové to prskání, kdy vypláznete kousek jazyka mezi rty a rozvibrujete ho tak, že to tak jako prská (případně to jde udělat i bez jazyka, to pak děláte jak kůň) :D… Chápete? :D Tak tady se tomu říká blow/do a raspberry :D :D (= fouknout/udělat malinu).

Odpoledne jsem četla s jedničkou. Mamka usoudila, že je na čase, aby holky zase četly nahlas, aby nevyšly ze cviku přes prázdniny (zase, je jí přece 10, proč se po ní chce, aby četla nahlas s dozorem?). Jednička si vybrala, že chce číst encyklopedii, což mě překvapilo, ale baví mě to popravdě víc, než ty jejich otřesný dětský knížky s podobnými příběhy :D. To jsem ještě netušila, kam to povede. Jednička si vybírala jen kapitoly, které ji zajímaly - což chápu, nikdo nepřečte celou encyklopedii. A četla hlavně o lidském těle, což byly vždycky přesně ty kapitoly, které zajímaly i mě z encyklopedie. Dočetly jsme se až k miminkům. Kde se jednička dozvěděla, že miminka vzniknou spojením ženského vajíčka a mužské spermie. U toho se zarazila a pronesla, že wow, něco nového. To už jsem mírně pozvedávala obočí. Asi se budu opakovat, ale… Je jí 10! :D Anyway… Zeptala se, proč to není obráceně, proč se vajíčko nedostane do mužského těla. Řekla jsem jí, ať si to přečte znova - že se tam píše o tom, jak spermie plavou a tak :D. Pak se zeptala, jak se dostane taková spermie do ženského těla, jestli když si dva dají pusu. Tam jsem trochu zvažovala, co jí říct. Na jednu stranu být to moje dítě, řeknu to i malému prckovi, stejně jako tyhle věci naši vysvětlili mně (samozřejmě na takové mentální úrovni, na jaké jsem zrovna byla), na druhou stranu jsem si říkala, že když to zatím neví, asi rodiče nechtějí, aby to věděla. Pak jsem si ale říkala, že já jsem sakra v 10 letech začala menstruovat, tak ona by aspoň mohla vědět, jak vznikají děti (i když jak jsem psala dřív, mám pocit, že na britské děti není u rodičů potřeba ani trochu kontakt :D). Tak jsem jí řekla, že ti dva musí mít sex a zeptala jsem se, jestli ví, co to je. Ona pronesla, že o tom jí někdo říkal ve škole, pozvedla obočí a zeptala se, jestli rodiče měli sex. Říkám, že ano (i když u jejích fakt pochybuju, viz jeden z předchozích článků), že všichni rodiče měli sex - její, moje, rodiče jejích rodičů, rodiče mých rodičů, vaši rodiče, rodiče vašich přátel, vaši přátelé rodiče, … (Snažte si to nepředstavovat, prosím :D.) Ona jen tak pokývala hlavou, pak chvilku přemýšlela, a pak povídá: "Musíš mít sex?" Odpověděla jsem jí, že samozřejmě nemusíš, ale pokud chceš mít děti, tak to potřeba bude. A ona: "Změnila jsem názor, už děti nechci…" A tak jsme spolu vedli dloooouhou debatu. Ona mi řekla, co jí o sexu prozradili spolužáci, já jsem jí vysvětlila, v čem měli a v čem neměli pravdu (nezacházela jsem do detailů, samozřejmě… jen úměrně věku). Ona se zeptala, proč lidi vůbec chtějí mít sex, vždyť kluci jsou přece hloupí :D. Tak jsem jí vysvětlila, že to přijde s věkem, že chápu, že jí kluci přijdou hloupí a sex nechutnej, že to je v 10 letech normální :D. No, dobrou půl hodinu jsme se o tom bavily. A já jsem si říkala, že tenhle rozhovor už dávno měla mít s rodičema (hádám spíš s mamkou teda).

Mamka se mě na to ptala, protože jednička jí řekla, že jsem jí to vysvětlila. Tak jsem mamce řekla celé to o tom, co se jednička dočetla v encyklopedii a co mi říkala. A že jsem jí nechtěla lhát, tak jsem jí to vysvětlila, na co se ptala. A mamka se tvářila úplně zděšeně, že prý vůbec nevěděla, že jednička o takových věcech ze školy něco ví. Spolkla jsem poznámku o tom, že si myslím, že to měla už dávno vědět od ní, a jen jsem řekla, že to je normální, že spolužáci vždycky taková moudra přinesou do školy. Poděkovala mi, že jsem to s jedničkou probrala a měla na mě prosbu… Jestli bych s ní mohla probrat i menstruaci. Že prý mi jednička (potažmo všechny tři holky) věří v těchto věcech, že jsem pro ně spíš kamarádka a že to bude míň trapné, než to řešit s mamkou. Souhlasila jsem. Ach jo… A říkám si, jaké cool rodiče mám já, když mi tyhle věci nebyly trapné s nimi řešit. Trochu to odložím, ten náš rozhovor ale. Menstruace nás jistě nečeká zítra, to je poměrně jasně patrné z jejího dětského tělíčka. A tak počká i ta debata. Nechci ji děsit důležitými rozhovory hned takhle po sobě. Taky si musím srovnat v hlavě co a jak jí chci říct. A víte co? Možná poprosím o radu svou mamku… Protože ona je cool. A protože jsme tyhle věci spolu vždycky řešily. A protože ona ví všechno. A protože ona rozumí dětem. A protože vím, že její rady jsou vždycky moc chytré. A protože si jí vážím a mám ji ráda. A protože tady si to uvědomuju ještě víc, než kdy dřív. (Nebo možná ne víc, ale je mi to tu častěji připomínáno těmito kulturními rozdíly…) A protože chci být aspoň způlky tak dobrá mamka, jako vždycky byla a je ona.

Tak se mějte fanfárově! :) Take care! :)

xxxo K.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama