Srdce je sval? :o

9. srpna 2018 v 23:15 | Katie |  Moje au-pair dobrodružství III
Ahoj!

Máte se? Já se mám :D. A doufám, že se taky máte ke čtení :D...

Srdce <3


Dnes se nedělo nic moc velkého. Tatínek pracoval v Readingu a trošku pršelo. Ale jinak nic extra :D. Ráno přijel nákup, maminka uprostřed toho,co to ti chlapi nosili dovnitř, zavřela dveře. Pak se jim omlouvala, že myslela, že už je to všechno. Na to jí jeden ten týpek povídá: "Objednala jsi toho tisíce." - ona: "Čeho?" - on: "Všeho." Což je mimochodem pravda, takhle obří nákupy jsem hned tak někde neviděla :D. Mamka to ale nevzala jako vtip, ač se borec smál, když jí to říkal, a další tak půl hodinu se mě pořád ptala, jak to myslel. Že jsou rodina se třema dětma a au pair, jasně že objednávají hodně :D. Jakože ano - ale je hodně a hodně. To, že objedná hodně ovoce a zeleniny a masa, to chápu. Ale ona objednává i ten jejich pudink na kila - a ten tu skoro nikdo nejí. Výjimečně si to dá někdo na ovoce, ale to je tak všechno… Ve špajzu toho máme na rok zásoby, fakt :D.

S mamkou jsme si pak rozdělily úkoly. Ona šla vždycky s jednou z holek počítat, já jsem měla za úkol se zbylýma dvěma hrát Dobble :D. Takže to mě moc bavilo. A holky taky. Nechala jsem je někdy i vyhrát :D. A někdy ony mě :D :D.

Při obědě se jednička zvedla od stolu a šla si hrát do takového skladu, co tu používají jako sklep - což mi připomíná, že jsem asi nezmínila jak je to tu se sklepy :D. Taťka chtěl postavit sklep, protože tady mají fakt tuny věcí a nemají je kam dávat v tom obřím baráku. Jenže je tu podzemní voda docela blízko pod povrchem, protože jsou to prostě ostrovy, že jo, a nejsou nějak extrémně moc nad mořem :D. No a tak je tu zakázáno udělat sklep už k existujícímu domu. Pokud váš dům byl se sklepem postaven, jste v cajku, ale je zakázáno si tu podkopat barák, abyste se nedivili. Takže tatínek je dost naštvanej :D. A přemýšlel, že zkusí zjistit, jaká jsou pravidla, pokud by si chtěl udělat sklep na pozemku, ale mimo dům. Že by vlastně podkopal zahradu :D.

Ale zpátky k obědu - jednička si odešla hrát do toho skladu a nemohly jsme ji vytáhnout zpátky. Mamka z toho byla celá smutná, že co když chudák jednička bude trpět hlady. Vyřešila jsem to za mamku. Zeptala jsem se, jestli mě slyší. A když zamručela, tak jí říkám, že má poslední šanci se přijít najíst. Nepřišla, tak jsem uklidila jídlo. A smůla :D. Hlady neumřela. Zatím :D :D.

Po obědě jsem se sbalila a vyrazila do knihovny. Psali mi mail, že mají knížku, co jsem si objednala z jiné - a já ještě potřebovala jinou knížku vrátit. Sice pršelo, ale jen tak malinko, tak mi to ani nevadilo, vzala jsem si deštník a šla se projít do parku. Skoro nikdo tam nebyl, až na toho mýho dědu. Tak jsem si s ním prohodila pár slov a šla do té knihovny. Tam mi byla pochválena angličtina - když si paní v mém účtu přečetla, že nejsem Britka, tak se nejprve ujistila, a pak poznamenala, že snad ještě neviděla cizince, co by takhle přirozeně reagoval. Hledala jsem totiž tu svou knížku v té poličce s rezervacemi, ona na mě promluvila, tak jsem jí odpověděla, ale hledala u toho normálně dál. Říkám jí na to, že jsem au pair, že žiju normálně v anglické rodině, takže v tomhle mám cvik. A ona zavrtěla hlavou a poznamenala, že jim tam au pairky chodí pořád (protože je to zadarmo, že jo :D), ale že teda běžně nereagují ani napůl tak dobře. A pak mi řekla, že moje angličtina je impeccable (= dokonalá, bezvadná). Měla jsem chuť říct, že díky, tvoje taky, ale nechala jsem si ten dodatek jen pro sebe :D.

Když jsme se navečeřely, měla jsem s jedničkou cvičit na basu, zatímco mamka cvičila s dvojkou a trojkou najednou - cello i violu. Jenže jednička si našla třísku pod nehtem… Sice jsem to vytáhla, ale mamka jí povolila, že teda nemusí cvičit. Tak jsme místo toho četly. Cosi o čarodějích… A jednička zmínila, že by si ráda přečetla HP :D. Tolik k včerejšímu článku :D :D.

Jinak jsem dnes ukládala dvojku a četly jsme super knížku o tom, jak funguje tělo, co byla psaná ve verších! :) Moc se mi líbila - možná víc než dvojce :D. Ale ta se pořád na něco doptávala :D. Kde je srdce? A proč je za žebrama a ne před žebrama? Cože? Ono je srdce sval? Počkej, jak se krev dostane do plic? K čemu je jídlo? K čemu jsou ledviny? A co teda kakáme, když se jídlo spotřebuje na energii pro tělo? :D No, moc hezký rozhovor jsme měly, až jsem sama sebe překvapila, co si ještě pamatuju z gymplu :D.

Jinak tenhle článek jsem psala asi na pětkrát, protože jednička nemůže usnout :D…

Tak se mějte krásně! Take care! :)

xxxo K.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama