Tatínek je pryč :( :D

2. srpna 2018 v 23:09 | Katie |  Moje au-pair dobrodružství III
Ahoooj!

Jak se máte v kontinentální Evropě, nebo kdekoliv jinde na světě jste? :) My tady se máme skvěle, už je zase to hrozný vedro, takže léto jak má být! :D

Na tomto holky cvičí psaní všema deseti, což strašně ráda sleduju - je to děsně roztomilý! :) A dneska dvojka chvilku cvičila (to jsem ani nezmiňovala v článku, protože se vlastně nic okolo toho nedělo) :).Tatínek zase pracoval v Londýně dneska - a zatím se nevrátil, včera se vrátil rychle, byl doma dřív než já z parku. Každopádně jsme si s tím opět krásně poradily v našem holčičím kolektivu :).

Dvojka dneska chtěla, abych jí udělala dva culíky, což bylo prakticky nemožné, protože jsem už zmiňovala, jaký mají kartáč na vlasy. A těžko tu zacuchanou věc rozdělíte do dvou culíků, aniž by byla scéna, že to bolí. Ale tak moc je chtěla, že jen řvala, ale neutekla, zůstala u mě a nechala se učesat. Pěšinku měla úplně cikcak, protože některé ty cuchance a uzly jsem se rozhodla nedělit, takže jsem to rozdělila tak nějak zhruba napůl - některé uzly šly na jednu stranu, některé na druhou :D. Když jsem o tom mluvila s mamkou, tak se mě zeptala, jestli jsem nikdy neměla dlouhé vlasy, nebo co. Říkám, že jsem měla těsně pod ramena. A ona, že bych to teda měla chápat. Že dlouhé vlasy rozčesat nejdou a neměly by se česat. Prý když se zacuchají moc, tak se máš osprchovat (tak se tady mimochodem rozhoduje, jestli holky potřebují vanu - nakolik mají zacuchané vlasy… když vypadají jako čarodějnice, je čas na vanu) a ještě ve vodě to rozčesat úplně. No nevím, já teda měla vždycky štěstí, moje vlasy se prakticky necuchají, a když se několik dní po sobě nečešu, ani to nepoznáte :D. Ale viděla jsem lidi, co se jim vlasy cuchaj, a přesto si to rozčesávali :D. Těžko soudit z mého pohledu, ale… :D

Trojka pak přišla a začala si sypat cornflaky, i když byla po snídani (a nechala půl misky weetabixu). Nasypala si půl misky cornflaků, a pak došly. Poslala mě pro další krabici, tak jsem jí řekla, ať prvně sní, co má v misce, a pokud pak bude pořád chtít, může dostat pak. Začala se vztekat a utekla. Za chvilku se vrátila s maminkou, která mi sdělila, že zapomněla zmínit, že se trojka vzbudila s bolavým uchem, tak jí není nejlíp a že bychom se o ni měli všichni starat. Dosypala jí plnou misku cornflaků - tolik jich nesnídá ani taťka (a že je to kus chlapa)… A co myslíte, trojka si dala dvě lžíce a nechala to - odešla od stolu se slovem "full" (= plná).

Pak jsem šla ořezat holkám pastelky, protože se na ty kopyta nemůžu dívat - a ony si pořád stěžují, že to nejde ořezat. A měly pravdu. Nejde. Mají všechny pastelky tak polámané, fakt hrůza. Měly jich tři krabice od bot - zachránila jsem sotva půl krabice, ani ne. Následně jsem s dvojkou četla, u čeho se vztekala trojka, protože si chtěla hrát, ale dvojku to čtení i bavilo (a navíc jsme to dostaly za úkol od mamky). Mamka s jedničkou šla cvičit na basu, tak já jsem si pak hrála s holkama, malovaly jsme a tak.

Po obědě jela mamka k doktorovi - byla objednaná na 3 odpo - a holky vzala s sebou, že je nechá v knihovně s nějakou kamarádkou. Nabízela, ať jedu taky, ale upřímně, sedět dvě hodiny v knihovně v dětské sekci… :D Řekla jsem jí, že děkuju, ale že zůstanu doma, protože tady máme malíře a to by bylo komplikované - on končí ve čtyři a mamka plánovala návrat v 17.15-17.30, takže bychom mu musely dát klíče, ať za sebou zamkne a musel by zavřít ta mokrá okna. Tak mamka usoudila, že mám pravdu, poděkovala, že mě to napadlo a zmizely jen ve čtyřech.

Využila jsem volný čas, zacvičila si, četla si a užívala si ten prázdný dům a hlavně zahradu. Ten pocit, co tu mám, když sedím na zahradě a je klid - to se těžko popisuje, ale je to úplně super! :)

Jinak se nedělo nic moc zajímavé, hrály jsme hry (já s holkama, mamka ani nevím, co dělala, ale řekla, že pomoct nepotřebuje), zalily zahradu a zahnaly holky spát snad poprvé jen ve dvou. Jednička a dvojka ale chtěly spát spolu, tak jsem ukládala je a mamka trojku - za což jsem byla ráda (když jsou holky spolu, tak ani nechtějí, aby jim tam někdo dlouho oxidoval, takže jsme se pomazlily a já jsem šla, zatímco s trojkou je to vždycky dlouhodobá záležitost).

Krásný den! Take care!

xxxo K.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama