Naposledy z Anglie (z Brna)

5. září 2018 v 0:46 | Katie (maybe) |  Moje au-pair dobrodružství III
Ahojky!

můj poslední článek z Anglie ve skutečnosti vůbec nevzniká v Anglii, protože mám super kamarády (teda hlavně jednoho). Takže případné pravopisné chyby nejsou moje chyba :D.

Takhle smutno mi je, že musím odjíždět :(

Dobrodružstí začalo už včera večer, potom co jsem zveřejnila článek. Dostala jsem totiž žízeň a výjimečně jsem tu neměla vodu. Tak jsem vyrazila dolů do kuchyně (co na tom může být složité, že). Došla jsem tam a první co, jdu se podívat do ledničky, abych se ujistila, že jsem udělala všechny obědy na zítra, co jsou potřeba (jako na dnešek, teda). Obědy byly všechny v pohodě, a tak jsem se klidná vrátila do pokoje. V pokoji mi došlo, že nemám vodu. Jdu teda zpátky do kuchyně, kde se podívám do deníku, jaký je plán na zítra (dnešek)... Pak jsme si všimla, že jsem si tam odnesla nabíječku někdy v průběhu odpoledne. Tak abych ji nezapomněla, vzala jsem ji a jdu nahoru. Hádejte, z jakého důvodu jsem šla potřetí do kuchyně :D. Tentokrát už úspěšně :D.

Dneska ráno se mi nechtělo vstávat, protože budík zase na 6.45. Jednička a trojka šly dnes poprvé do školy. Jednička teda po prázdninách, trojka úplně poprvé. Usoudila jsem, že musím doplnit cukry, abych měla trochu energie. Protože je tady všechno extrémně přeslazené, věděla jsem, že bude stačit sklenička džusu. Nalila jsem si ho neředěný a za chvilku jsem doslova skákala po kuchyni. Sugar rush jaxviň :D. Ten jejich džus je TAK hnusnej. Pít se to nedá, je to skoro jak naše neředěná šťáva... fuj...

Když jsme konečně vypravili holky do školy (muselo se samozřejmě nafotit milion fotek, zejména trojky v uniformě), byla jsem nechána na pospas dvojce a nejlepší kamarádce jedničky. Holky si celkem vyhrály spolu, já jsem vytřela a pak jsem se k nim přidala. Hrály jsme DOBBLE a Černýho Petra, co jsem holkám přivezla. Byla to fakt sranda. Dokonce jsem jednou vyhrála :D.

Tatínek dneska hodně utíkal od práce a vždycky poznamenal, že nemůže uvěřit, že tak brzo letím domů. Vždycky vypadal, že se snaží zakecat, aby se nemusel vrátit k práci, tak jsem mu poděkovala za jeho vzdělávací okénka u večeří, a zejména ty o vesmíru. Což rozpoutalo dlouhý rozhovor o tom, jak špatně a nedostatečně je vesmír vyučován na většině škol. A taky jsem dostala pár soukromých vzdělávacích okének v průběhu dne.
Rok/den na různých planetách - na tohle jsem přivedla řeč sama. Vyprávěla jsem mu o jednom čtení s porozuměním, co jsme dostali za úkol na ajině ve škole (spousta těch textů sice byla speciálně pedagogická, ale učitelka se chtěla ujistit, že rozumíme anglicky natolik, abychom pochopili i texty z jiných oborů). Tenhle konkrétní článek byl o Merkuru, a o tom jak jeden rok na Merkuru trvá skoro stejně jako jeden den na Merkuru. Jeden den na Merkuru je dlouhý skoro 59 našich dní a jeden rok na Merkuru trvá 88 našich dní. Většina lidí od nás ze skupiny vůbec nechápala jak je to možné. Myslím si, že jim nedošlo, že to celé souvisí s rotací planety. Tatínek se smál, že to neví spousta lidí, a že máme docela štěstí, jak nám ten den a rok pěkně vychází. Bydlet někde jinde, budeme mít úplně jiné časové jednotky, protože třeba na Plutu bychom se dle našich pravidel nedožili ani jednoho roku věku. HUSTÝ CO??? :D
Universe x space - ani nevím jestli má čeština slova, která by vyjádřila rozdíl, jaký je v angličtině mezi těmito dvěma slovy. Oboje se překládá jako vesmír. V angličtině je space jakoby součástí universe. Space je prakticky naše část vesmíru, zatímco universe je celý (ne)konečný vesmír - tu (ne)konečnost si rozhodněte sami, podle toho kterému vědci/názoru věříte. Já sama jsem na vážkách... Stephen Hawking, kterého jsem vždycky milovala (teda aspoň od doby, co jsem věděla, že existuje), mluvil o vesmíru jako o nekonečném, zatímco můj britský ex, který je astrofyzik, a taky místní tatínek tvrdí, že všechno nasvědčuje tomu, že je vesmír konečný (resp. že jako není nekonečný).

Později se vrátila maminka (cca ve dvě odpoledne). Pro maminky prvňáčků (případně pro tatínky), ale ten tam prý žádný nebyl, byla ve škole akce, kde si společně daly čaj a popovídaly. Vyzvedla dvojku a kamarádku a jely pro jedničku a trojku do školy. Cestou domů se stavily v parku, prý abych měla klid a mohla se sbalit.

Když se zase vrátily, šly jsme s mamkou vařit večeři. U toho jsme se bavili o malíři a maminka zmiňovala, že nechápe, kolik on vypije za den Lucozade (to je takový typicky britský pomerančový energeťák). A malíř nic jiného než tenhle sajrajt a čaj nepije... Třeba brzo dostane infarkt (ne, že bych mu to přála, jen konstatuju). Tenhle náš rozhovor zaslechla kamarádka a pronesla, že Lucozade je v pohodě, protože tím dodržuješ pitný režim a zároveň půl litru obsahuje jeden z pěti kusů ovoce, které máš za den sníst, a taky ti to dodá energii... Myslím, že není nutné dodávat, že kamarádka běžně nepije nic jiného než Lucozade a Pepsi.

Po večeři jsem dostala obrázek od kamarádky, pandu s koštětem a hvězdu, protože jí holky řekly, že mám ráda pandy, Harryho Pottera a vesmír. U obrázku bylo zelenou fixou napsáno, že mi za všechno děkuje a že jí budu chybět... A to byla první věc, co mě dneska rozbrečela. Rozhodně ne poslední... Holky pro mě pak připravily cestu za pokladem. Poklad jsem úspěšně našla - to neuhodnete, co to bylo. Já jsem čekala obrázky, ale bylo mi řečeno, že těch už mám hromadu a nevešly by se mi do kufru. Takže poklad byl, že jsem s nima mohla mazlit. Bylo to ve finále strašně cute, ačkoliv vím, že bych se s nima mohla mazlit stejně. Holky vůbec nechtěly jít spát, kamarádka nechtěla odjet, já jsem sice chtěla přestat brečet, ale zase to nešlo. Když kamarádka odjela, holky se skoro popraly o to, kterou budu ukládat. Nakonec mi byla přidělená jednička, protože se mnou prý potřebovala probrat nějaké intimní záležitosti. Jediná intimní záležitost, kterou jsme řešili byla, že se mě zeptala, jestli mi bude moct do dopisu napsat až prvně dostane menstruaci :). Jsem zvědavá, jestli fakt napíše :D.

Když jsem pak dělala obědy na zítra, mamka si se mnou přišla povídat. To bylo reálně poprvé, co to udělala. Dokonce mi pomohla vytahat myčku. Celé to bylo docela milé, akorát se nám špatně hledají společná témata. Náš rozhovor běžně probíhá tak, že jedna nebo druhá něco vyprávíme, na což ta druhá odpoví jaký na to má názor atp. Neberte to špatně, mamku mám taky ráda a rozhodně není špatný člověk, jen prostě nemá absolutně žádné zájmy kromě hudby a já mám hromadu zájmů a hudební hluch :D.

Tak to byl můj poslední celý den v Anglii, zítra letím v 16.05 místního času a přistávám v 19.05 českého času. Očekávejte zítra článek z cesty a pak již tradičně nějaké shrnutí.

Dobrou noc a mějte se zeleně :). Take care! :)

xxox K.

PS: Ještě jednou děkuji mému nejúžasnějšímu spisovateli, kterého teď bolí prsty, a který se tímto omlouvá za všechny chyby, které se v článku vyskytují :D
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Rogue Rogue | Web | 5. září 2018 v 10:47 | Reagovat

Šťastnou cestu! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama