Warner Bros. Studio Tour

1. září 2018 v 1:08 | Katie |  Moje au-pair dobrodružství III
Ahoj mudlové a kouzelníci!

Zdravím vás u dnešního článku! Který bude celý o mém skvělém bradavickém dobrodružství! Tak si nalijte máslový ležák a pusťte se do čtení ;)...

Hedwig's Theme - asi nejznámější HP song. I tenhle jsem dnes párkrát slyšela :).


Dneska jsem byla na výletě… Na výletě, který plánuju už od samého začátku, co jsem tu. I když vlastně jsem nad ním přemýšlela ještě před svým příjezdem. Vyrazila jsem do Warner Bros. Studio Tour (lépe známé třeba jako Harry Potter World). Říkala jsem si, že je ostuda, když jsem počtvrté v Anglii a popáté na ostrovech, že jsem tam ještě nebyla. A tak jsem vyrazila. Jela jsem už prvním off-peak vlakem do Londýna, takže jsem vstávala v 8.

V Londýně jsem se metrem popovezla na místo, kde jezdí overground, co jede na Watford Junction. Odtamtud jezdí pravidelně bus přímo do WBS. Samozřejmě se tam můžete dopravit jinak, ale z vlastní zkušenosti můžu říct, že tohle stojí za to. Jízdenka je 2 libry jedna cesta, 2,5 libry zpáteční :). A hraje vám tam video celou cestu. Uvádí to herec, co hraje Luciuse Malfoye, což jsem teda nepoznala do chvíle, kdy vytáhl svou dlouhovlasou blonďatou paruku a pousmál se, že ty časy jsou bohužel už pryč. Pokračoval v úžasném navnadění na celou tour, ve kterém tak jako šikovně řekl, na co se můžete těšit, ale zároveň to nijak extra nespoiloval. Pak pronesl, že jeho nejoblíbenější část je jeho dům - a pak typickým malfoyovským tónem pronesl: "Don't touch my stuff." (= nesahejte na moje věci). No, zasmála jsem se. Video pokračuje tím, jak to tam vypadá, když vystoupíte, a kam máte jít, pokud máte lístek, i pokud si máte lístek teprve vyzvednout (nejde koupit na místě, ale můžete si ho buď nechat poslat poštou, nebo ho tam vyzvednout podle čísla objednávky). A následně je tam vysvětleno, kam všude můžete jít, než bude čas na vaši prohlídku. Za zmínku stojí šatny zadarmo. Ve videu se říká, že vám tam pohlídají, co potřebujete - kabáty, tašky, hůlky, košťata (u toho tam týpek tohle všechno dává do šatny), ale že si u sebe máte nechat to, co budete v průběhu tour potřebovat (týpek si bere zpátky hůlku a koště) :D.

Pak už jsme dorazili na místo. Šla jsem si vyzvednout lístek. Tady mám pro vás další tip. Až si budete kupovat lístek (dávejte při tom pozor, že jsou vyprodané na x měsíců dopředu, takže je třeba plánovat hezky brzo), kupte si radši celý balík, nejen vstupenku. Zaplatíte o pár liber víc, ale dostanete knížku o celé té tour ze suvenýr shopu a dostanete digitáního průvodce v 7 možných jazykách (myslím, že jich bylo 7, neřešila jsem a dala jsem si angličtinu). Ano, připlatíte si, ale už jen ten průvodce za to stojí - a tím balíčkem dost ušetříte, než kdybyste to všechno kupovali. S lístkem jsem teda dostala dva další lístečky - jeden jsem hned vevnitř vyměnila za průvodce, druhý jsem šla vyměnit do suvenýr shopu - měla jsem totiž dost času. Taky ke vstupence dostanete bradavický passport, kde je spousta otázek, co vám tak nějak dává možnost všimnout si i detailů, které by vám jinak unikly, protože hledáte odpovědi. Navíc si do toho pasu sbíráte razítka (taková bezbarvá, jakoby se to tam vytlačí) a hledáte zlatonky - když nějakou najdete, tak si ji můžete v pasu odškrtnout. Takže jsem si pas předvyplnila. Ještě jsem vyrazila na oběd - dala jsem si hot dog (takhle velký hot dog jsem v životě neměla, byl delší a tlustší, než bych čekala od klobásy, byl v bagetě a byla v něm cibulka + navíc dostanete takovou rajčatovou omáčku a sýr, jako příloha k tomu byly pečené brambory s máslem a rozmarýnem, sakra dobré! Vedle mě seděly dva páry. Jedna z těch holek se zeptala přítele té druhé, jakto že je tam podruhé, když nesnáší HP. A on na to, že jeho bývalá ho taky milovala. A pak dodal: "Crazy bitches..." (= šílené mrchy).

Pak už jsem si ale šla stoupnout do fronty. Bylo 12.10 a moje tour začínala ve 12.30. Sice jsem prošla o chvilku dřív, ale nakonec jsme stáli před dveřma a celá skupina nás čekala, až nás dveře pustí dovnitř. Dveře se samy otevřely a za nimi byla obrovská tmavá místnost. V jejím rohu už čekala mladá slečna, co se prvně vyptávala, jak moc jsme nadšení a nutila nás nahlas křičet, pak jsme měli hlasovat, co je náš oblíbený film a v jaké koleji jsme, a pak nám pustila video o tom, jak vůbec vznikl ten nápad HP natočit - a představte si, že tu knížku dostala číst holka, co dostávala jen odpad, protože byla nová :D. A pak šla za producentem, že se jí to ale líbí a neví, proč to bylo mezi tím odpadem - a takhle to našli :D. Pak jsme přešli do kina, kde nám pustili video Daniela Radcliffa, Emmy Watson a Ruperta Grinta (herců, co hráli Harryho, Hermionu a Rona), kteří nám řekli o své zkušenosti s natáčením a o tom, na co se můžeme těšit. Dozvěděli jsme se třeba, že celé WBS je rozděleno na dva sety, přičemž ty se jmenují J a K - jako J. K. Rowling :D. A taky že všechno, co uvidíme, je originál. Jsou to přímo ty sety, kde se filmy točily, přímo ty samé kulisy a ty samé rekvizity a přímo ty samé outfity. Všechno je to originál.

A pak už nás vypustili… Zvedlo se plátno, na kterém byly dveře. Za tím plátnem byly ty samé dveře… Mohli je otevřít lidi, co ten den měli narozeniny a šli jsme :). WBS bývá vždy nějak tematické. Teď aktuálně je téma Ohnivý pohár, takže tam byla všude zdůrazněná spousta věcí, co se toho týká. V zimě pak bude téma Bradavice ve sněhu, dělají různá vždycky :). A my jsme se hned po vstupu stali svědky toho, jak ohnivý pohár vybírá šampiona do turnaje (byl jím Cedric). Když jsme pokračovali, mohli jsme si všichni vzít jeden z lístečků se jmény šampionů - já jsem měla Harryho :). Založila jsem ho do pasu a šla jsem objevovat.

Nebudu tady vypisovat jednotlivé části a jak jdou za sebou, z toho byste moc neměli. Kdo má zájem (a má přístup do mých fotoalb), tak tam budou fotky a videa :). Kdo přístup nemá z rodiny a přátel, tak si napište ;). Každopádně jen vypíchnu některé věci. Třeba to, jak nedostatečně jsem byla oblečená. Vzala jsem si svou mrzimorskou čelenku a bradavické triko. Ale okolo mě se pořád motali lidi v hábitech a kloboukách a lidi ve famfrpálových dresech a tak. Dokonce prodavačka v shopíku se mě pak ptala, jestli nejsem až tak "massive fan" :D. Myslela jsem si, že jsem, ale je fakt, že jestli to soudí podle výbavy, tak nejsem… Neměla jsem klec se sovou, ani koště, ani kotlík, dokonce ani hůlku :D. Ale tihle massive fans mě nepřestávali bavit, spousta z nich sice byla oblečená úplně jako z filmu, ale moc o HP nevěděli. A vrcholem byl asi týpek v dresu, co pronesl, že je zajímavé, jak je každá hůlka úplně jiná… To fakt? :D

Jinak jsem se vyfotila na nástupišti 9 3/4 - tady bylo těch vozíků ve zdi několik a vůbec se nestály fronty. Navíc se mi celkem líbila expozice Zapovězeného lesa, kde můžete měnit světlo na den/noc a můžete ovládat počasí. V Doupěti si zase můžete vyzkoušet ovládat různá domácí kouzla - třeba pánev, co se myje sama, svetr, co se sám plete a tak. Obecně moje nejoblíbenější části byly tyhle celé sety. Protože to vypadalo úplně přesně stejně jako ve filmu. Ať už to byl dům Potterových, nebo Dursleyových, kde se mohlo i dovnitř, nebo právě zmíněné Doupě, nebo bradavický expres, kde se taky smělo dovnitř… A taky se mi líbily ty zajímavosti. Jako třeba, že v Komnatě nejvyšší potřeby, kdy se tam odkládají ty věci - na to natáčení shromáždili všechny rekvizity, co na filmy měli, a tím se to tam zaplnilo. Nebo třeba, že když mladí herci ještě měli povinnou školní docházku, fungovalo to tak, že se za jeden pracovní den muselo stihnout 3 hodiny výuky a 4 hodiny natáčení - proto se to točilo tak dlouho. Bývalo to rozvrženo tak, že hodina točení, pauza 15 min, hodina učení, pauza… Tedy hlavní herci to měli takhle, ti ostatní se střídali různě - podle toho, jak byli potřeba na natáčení, tak aby všech 450 děcek nešlo najednou do školy. Celý den se většinou začínal točením scén, kde bylo potřeba těch 450 děcek, takže tam byly všechny. Nebo třeba to, že set Hagridovy hájenky existoval dvakrát. Jeden naprosto obrovský s obrovskýma rekvizitama, kde točili Hagridovi návštěvníci, aby vypadali malí. Zatímco herec, který hrál Hagrida, točil v hájence, která byla prťavá s maličkýma rekvizitama, aby on vypadal obří - to se pak dalo dohromady a máte z toho ten velký rozdíl mezi poloobrem Hagridem a všema ostatníma. Nebo třeba, že Harryho přístěnek pod schody je nejmenší set, který byl použitý. Že Knight Bus (jak se sakra jmenuje česky ten bus, co vyzvedává kouzelníky, co jsou v rejži? :D) je sestaven ze tří doubledeckerů - je to tripledecker, měl problémy projíždět Londýnem, museli pro něj dělat extra trasy, protože se nevešel nikde, a má v sobě v tom spodním patře 4 tuny závaží, aby se nepřevrátil :D. Nebo že jeden z nejtěžších efektů byly pohyblivé schody do Brumbálovy pracovny - tam je totiž jen ten chrlič a podlaha pod ním, ty schody, co jedou nahoru, postavili úplně jinde. A prý bylo těžké to dát dokupy. Taky Bradavický expres má každé kupé jiné, v každém se točila nějaká jiná scéna a už tak to kupé zůstalo, takže se jakoby díl od dílu přidávalo a přidávalo rekvizit do toho vlaku, ale ty upravené kupé už tak zůstaly. Nebo že před natáčením třetího dílu dal režisér Danielovi, Emmě a Rupertovi za domácí úkol napsat esej o postavě, kterou hrají, a měli to napsat tak, jako by to psala ta postava. Emma napsala něco přes 50 stránek, úplně vymazlené. Daniel odevzdal asi 10 stránek takovýho nějakýho nedokonalýho textu, Rupert nedodal nic. Prvně se na něj všichni zlobili, že proč se na to vykašlal, na což on jim odpověděl, že Ron by to taky nenapsal :D.

Jinak uprostřed samého WBS je kavárna, kde se prodává máslový ležák (a zmrzlina s příchutí máslového ležáku) a můžete si nechat ten pohárek, ve kterém se to servíruje (můžete si za nějakou slevu nechat načepovat máslový ležák jen do kelímku, ale tak když už, tak už, ne? :D). Těšila jsem se na něj, už jsem měla jeden v Brně, tak jsem chtěla vědět, nakolik je ten brněnský podobný originálu… Vůbec :D. Ten originál mě děsně šokoval. Nemohla jsem se rozhodnout, jestli mi to chutná nebo ne :D. Ale jako asi jo. Jen je to hrozně divné. Je to bublinkatá karamelová limonáda a na ní je hrozně sladká mléčná pěna. Je to odporně sladké a ta kombinace bublinek a mléčné pěny je zvláštní :D. Ale špatné to není. Taky se můžete různě nechat vyfotit a natočit - třeba jak říkáte up a koště vám přiletí do ruky, nebo jak letíte na koštěti, nebo jak jedete bradavickým expresem, nebo jak se klaníte Klofanovi (musela jsem si vygooglit, jak se sakra jmenuje Buckbeak česky :D) a on vám - a tyhle fotky si pak můžete koupit. Ale do toho jsem se nepouštěla teda. Taky je v průběhu cestou několik mini shopíků. Všechny nabízí zhruba to samé + mají něco málo extra podle toho, v jaké jsou části. Např. Zapovězený les má nějaké příšery a tak, nástupiště 9 3/4 má různé věci, co se týkají Expresu :). Ale většina toho je pak k dostání i v tom shopíku, který je na konci (a kam můžete i předtím, než vám tour začne).

Chtěla jsem si koupit hůlku… Fakt už jsem ji držela v ruce. Ale nakonec jsem si to rozmyslela… Říkala jsem si, že by mi stejně ležela doma a prášilo by se na ni. A na to je to poměrně drahá sranda. A taky jsem se nemohla rozhodnout, jakou bych chtěla. Líbilo se mi jich několik. Nakonec jsem se ale rozhodla pro Remusovu, protože kromě toho, že je to krásná hůlka, taky miluju Remuse :D.

Každopádně… Moje nejoblíbenější část celé prohlídky byl obří model Bradavic. Ten byl používán při natáčení, kdykoliv byl záběr na celé Bradavice. Je to naprosto úžasné a krásné. Vůbec jsem nečekala, že to tam je (natož kde a tak)… Takže jsem věděla, že se blížím ke konci prohlídky, ale na ten šok jsem nebyla připravená. Vešla jsem do té místnosti a tam Bradavice v celé své kráse. A ta hudba… Přiznám se, nedala jsem to a vhrkly mi slzy do očí :D. Tak asi přece jen jsem pořád stejně střelená jako před lety :D.

Určitě všem moc doporučuju! Je to tam naprosto boží! A pozor! Všude propagují, že vám návštěva zabere tak 3 hodiny (říkají to i u vstupu a tak)… No, mi to trvalo něco přes 5 hodin - a to jsem se rozhodně nijak necourala :D.

Jinak cestou zpátky v buse zase mluvil Lucius Malfoy, ptal se, jak se nám tam líbilo a připomněl, že nemáme zapomenout ohodnotit návštěvu na trip advisoru. A pak mluvil Eddie Redmayne, který hraje Newta Scammandera ve Fantastických zvířatech. Zval nás na to do kina. A pak běžel trailer na Fantastická zvířata. Cestou vlakem jsem pak byla tak plná dojmů, že jsem ani neotevřela knížku, co jsem měla s sebou. Listovala jsem tou novou knížkou o WBS :). A pak na mě začal mluvit nějaký asi dvanáctiletý kluk. Bylo mi ho až líto. Rozhovor začal otázkou, jestli jsem byla ve WBS. Říkám, že ano. On začal ale panikařit, rozklepal se mu hlas a místo toho, aby rozhovor považoval za ukončený, tak spíš mluvil víc a víc - a hlas se mu víc a víc klepal a byl evidentně nervózní. Pak se mě zeptal, co jsem za kolej - říkám, že Mrzimor. On, že je prý Nebelvír. Chtěla jsem trochu odlehčit situaci, tak mu říkám, že to bych nemohla, že na to nejsem dost odvážná - a on se zasmál a pronesl, že jeho důkaz odvahy byl, když se vyfotil v Zapovězeném lese s Aragogem. Mezitím vlak zastavil v zastávce, kluk zase evidentně zpanikařil, neřekl ani slovo, vystřelil ze sedačky a vyskočil z vlaku. No, nechápala jsem moc, co se odehrálo :D.

Tak se mějte kouzelně! Take care!

xxoo K.
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Jaká je Vaše nejoblíbenější HP kolej?

Nebelvír
Mrzimor
Havraspár
Zmijozel

Komentáře

1 Rogue Rogue | Web | 3. září 2018 v 15:33 | Reagovat

Jak už jsem psala - boží výlet! Na fotky určitě kouknu! ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama